'Het allerleukste is dat mensen een gesprekje beginnen ,,In 2018 ben ik op het nen, sinds vorig jaar speel ik er vaker. De eerste keer dat ik de piano zag, dacht ik: hiei móét ik spelen. D e zenuwen heb ik weg gedrukt. Het smaakte naar meer en daarom wilde ik beter worden. Soms luisteren er meer dan honderd reizigers. Ik speel ook graag op de piano's in het winkelcentrum onder het Marriott Hotel, in het World Trade Center en in het Erasmus Medisch Centrum. Een piano is goed als je met de zachtste aanslag een bas toon krijgt die groot en volmondig is, en als een hoge toon zoet en glinsterend klinkt. Het allerleukste van spelen op het station is dat mensen een gesprekje beginnen. Ik vraag nooit geld. Laatst stond een man erop dat ik 2,50 euro aannam. En na hem een vrouw. Ik had er bij Starbucks luxe koffie van kunnen kopen, ik drink graag soja kara mel macchiato, maar ik bewaar het geld als aandenken in een plastic zakje. Mijn eerste verdiende 5 euro. Het staat voor: ik kan iets. Mij geeft het een gevoel dat ik er mag zijn Ik weet hoe rock-bottom het leven kan zijn. Daarom leef ik met vriendelijkheid in mijn hart. Het is een reactie op de shit die ik heb meegemaakt. Toen ik dertien was, overle den binnen acht maanden mijn vader, oom en oma. Het verlies van mijn vader went nooit, maar ik kijk nu vooral naar de mooie kanten van het leven. In mijn muziek is diepte ontstaan: sommige stukken laat ik droevig zijn en andere fleur ik op met kracht en een draai erin. Laatst luisterde er een vrouw vijf minuten met haar ogen dicht. Ik ben voor haar gaan spelen, rustig, zoetig, geen noot te veel. Ik heb mezelf alles aangeleerd: gitaar, zang, rap en klassieke stukken schrijven. Mijn eigen werk, vaak in de stijl van Chopin en Rachmaninov, draagt geen titel. Zodra ik het een naam geef, zou ik accepteren dat het af is. Ja, ik vraag mezelf ook weleens af waarom ik elektrotechniek studeer. Toen ik me twee jaar geleden aanmeldde voor de kunstvakhogeschool, kreeg ik te horen dat ik altijd nog voor de muziek kon kiezen. Als ik uiteindelijk succesvol zou zijn als mu- ziekproducer, kan ik die kennis gebruiken.'' 20 Edward Bretland (26) speelt op Rotter dam CS. Hij studeert elektrotechniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 108