„Eindhoven CS en Utrecht CS vind ik de fijnste locaties. Op sommige stations staat de piano achteraf of klinkt-ie vals. Ik speel en zing eigen werk, maar ook Wicked Game van Chris Isaak en Old Man van Neil Young - maar dan in mijn versie. Twintig minuten, dan ben ik weg. Omdat er een heleboel mensen achter de piano willen. Muziek maken helpt mij een gebeurtenis of een gevoel te verwerken. Daarna kan ik weer verder. Halo bijvoorbeeld ging over breken met mijn ex. Ik wist niet of ik daar goed aan deed. Toen ik superemotioneel wegfietste zag ik drie kringen om de maan, een parhelische kring. Voor mij was dat een teken. Had ik Halo niet geschreven, dan had ik er nog mee gezeten dat ik het uitmaakte. Elk nieuw nummer voelt alsof ik een kind baar: je creëert iets vanuit het niets en wacht op reacties. In Eindhoven zijn die vrijwel altijd positief. Mijn nummers gaan vaak over de liefde - meestal is er dan wat aan de hand: mijn liefde wordt niet beant woord - of ik wil mensen opbeuren. In Heaven vertel ik mijn leeftijdgenoten dat we ook slechte dagen nodig hebben om op de goede geluk te kunnen ervaren. Ik ben muzikant geworden omdat ik me thuis voel in de scene. Ik kwam als kind ooit thuis van een begrafenis en wilde een nummer uit de dienst naspelen, The Rose. Dat ging me gemakkelijk af. Toen ik vijftien was, vroegen klasgenoten me of ik op de stationspiano van Nijmegen wilde spelen. Ik vond het doodeng, ik liet mijn teksten in die tijd niet eens aan mijn moeder lezen. In december heb ik met crowdfunding 3500 euro opgehaald om vijf nieuwe liedjes en een cd uit te brengen. Ik schrijf de mu ziek en de tekst, ik voeg er drums en bas aan toe, en als ik het goed vind stuur ik de demo naar een producent. Met zijn feedback maak ik een verbeterslag en dan wordt het digitaal afgewerkt. Als ik het vóór 20 januari haal, heet het Blue Monday en anders Blue Time. Het gaat over de grauwe winter. Dat je nog effe moet doorzetten en dan is de zon er weer. Het is het vrolijkste nummer dat ik ooit heb geschreven." 18 Jasmijn van den Hoogen (19) speelt op Eindhoven CS; ze is zelfstandig artiest, net klaar met de muziekopleiding aan het Rock City Institute.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 106