PASPOORT Floris Kortie Privé Zijn passie voor muziek heeft Kortie niet van een vreemde. Zijn vader Jan is 'stem- bevrijder', een ambacht dat hij zelf heeft bedacht. Zijn missie: mensen, of het nu amateurs zijn of professionals, vrij en on gedwongen laten zingen, los van het keurs lijf hoe het 'hoort'. Ook het levenspad van Kortie senior volgde een ongebruikelijke route. ,,Mijn vader droomde ooit dat hij de Negende Symfonie van Beethoven bijwoonde. De dirigent werd onwel, vlak voordat het koor Alle Menschen werden Brüder inzet. Mijn vader, in het echte leven economieleraar, sprong naar voren en bracht het stuk tot een goed einde. Toen hij het jaren later nog over die droom had, zeiden mensen: 'Jan, waarom ga je niet iets met muziek doen?' Hij begon een schoolkoor en dat vond hij zo fantastisch, dat hij stopte met lesgeven en besloot: ik ga mensen laten zingen.'' Zijn zoon is nog niet zo ver. ,,Ik heb vrij 12 Geboren 16 september 1986, in Amsterdam Opleiding Geschiedenis, kunst geschiedenis en theatertechniek aan de Universiteit van Amsterdam (geen van drieën afgemaakt). Loopbaan 2006: Medeoprichter cultureel café Skek. 2010: voorzitter jonge renvereniging Concert gebouw Entrée. Muziekprogrammeur Classic FM in 2013 en 2014. Tussen 2015 en 2019 programmeur van festival Wonderfeel. Recente activiteiten: (mede)presentator bij Podium Witteman, Hart Ziel, Nederland op de sofa en Klassiek viert de zomer. Vanaf 27 januari te zien in eigen theater productie Het jaar 250 na Beethoven. Verloofd met Sara Verheijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 100