Schuur met asbestdak brandt volledig uit Een serieuze markt? Nee, 7 WEEKMARKT BRESKENS VERHUIZING BEVALT GOED dat kun je de donderdagmarkt in Breskens niet meer noemen. De verhuizing van het Oranjeplein naar het Spuiplein moet daar verandering in brengen. De markt wordt mogelijk uitgebreid van twee naar vijf kramen. Breskens i ooi hè, de markt op het Spuiplein!", roept een Bressi- aander vanaf zijn I fiets. Geen klant die dat gisterochtend ontkende. Het is de tweede week dat de markt niet meer op het Oranje plein, maar op het Spuiplein staat. ,,Geweldig, een veel betere plaats", vindt Theo Hoogerland We staan hier veel beter, dat vinden onze klanten ook van het Goese Corstanje Fruit. ,,Ook voor toeristen. Die hadden niet eens door dat er een markt was. Nu is het veel centraler, de supermarkt en horeca zijn vlakbij. En we moeten het met elkaar doen." Corstanje Fruit komt al zestig jaar in Breskens, Theo zelf staat er veertig jaar. ,,In het begin stonden hier nog vijftien kramen. Het is helemaal ingestort, maar die neerwaartse trend zie je overal. Je kunt als starter bijna niet meer beginnen. Je hebt opslag, een koelcel en verkoopwagen nodig en de bank gaat je niet helpen." De donderdagmarkt bestaat uit twee kramen. De groente- en de kaasboer. „Hopelijk komt er meer bij", zegt Theo Hoogerland. Zijn collega Annelies Scheele van 't Kaasboerinnetje in IJzendijke heeft goed nieuws. ,,Er zijn ge sprekken met drie kramen. Een viskraam en een foodtruck, de laatste is nog geheim." Dankzij de verhuizing, waar Annelies blij mee is. „Vroeger zat de loop in het Oranjeplein, nu hier. We staan hier veel beter, dat vinden onze klanten ook. Als we 's ochtends opbouwen zien we de horeca schoonmaken. Op het Oranje plein zag je alleen mensen die naar hun werk gingen." Marktkooplui in Breskens heb ben eindelijk hun zin. Ze vroegen al jaren de weekmarkt te verhui zen van het Oranjeplein naar het Spuiplein. Dat ligt veel centraler in het dorp, is omringd door horeca en andere winkels en in de zomer is het er druk met toeristen. Uit het slop De verplaatsing is niet de eerste poging om de markt wat uit het slop te trekken. In 2017 is de maan dag als proef ingeruild voor don derdag, omdat volgens marktkra- mers dan meer collega's naar Bres- kens zouden komen. Ook toen be toogden zij al dat een verhuizing naar het Spuiplein goed zou zijn. Het toenmalige college van burge meester en wethouders van Sluis zag dat niet zitten, omdat het Oranjeplein daardoor nog 'dood- ser' zou worden. Ondernemers aan het Spuiplein wilden er ook niet aan. ,,Dat we tussen de horeca zitten, is juist goed", zegt Annelies Scheele van 't Kaasboerinnetje. ,,Klanten aan het kraam zien een café en krijgen zin in koffie." Bewoners in de directe omgeving werden met een NL-Alert opgeroe pen om ramen en deuren dicht te doen. Overigens heeft de boerderij niet veel directe buren. In de schuur Het gebied waarin asbest terecht is gekomen, beperkt zich tot de Linieweg lagen volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) landbouwproducten opge slagen. Er waren geen mensen of dieren in de schuur en er zijn ook geen gewonden gemeld. De schuur moet helemaal leeg gemaakt worden. Daarvoor moet een deel worden gesloopt, omdat de constructie van de schuur ernstig is aangetast. Om dat veilig te kunnen doen, wordt een mobiele hijskraan ingezet. De meetploegen hebben vastge steld dat het gebied waarin asbest terecht is gekomen zich beperkt tot de Linieweg. Die is afgezet totdat het asbest door een gespecialiseerd bedrijf is verwijderd. Even na 17.00 uur is een nieuw NL-Alert gestuurd naar bewoners in de omgeving waarin stond dat alle waarschuwingen waren inge trokken. Stichting Salvage onder steunt de eigenaar bij de afhande ling van de schade. De brand brak even voor 13.30 uur uit. Het vuur sloeg zo snel om zich heen dat de schuur al grotendeels in brand stond toen de brandweer kwam aanrijden. Meetploegen werden opgeroepen omdat er veel rook vrijkwam en omdat er asbest in het dak van de schuur zat. NOORD HQLUWD EXTRR "BELEGEN H0LLRND5E GRTENKrr! vrijdag 17 januari 2020 VL Nieuwe stek trekt nieuwe kramen Bob Maes - Annelies Scheele, 't Kaasboerinnetje De weekmarkt van Breskens is verplaatst van het Oranjeplein naar het Spuiplein. foto peter nicolai Kijk op de site bij /video Grote brand in landbouwschuur bij Axel De landbouwschuur aan de Hulsterseweg was niet te redden. FOTO HV ZEELAND Een landbouwschuur aan de Hulsterseweg, ten oosten van Axel, is gistermiddag volledig in vlammen opgegaan. Daarbij is asbest vrijgekomen. Bewoners werden gewaarschuwd met een NL-Alert omdat er veel rook vrij kwam. Hoewel de brand rond 17.00 uur onder controle was, heeft de brandweer vandaag nog nodig om na te blussen. Jeffrey Kutterink Axel Z£ED«6-SWïtTE bAv STUhri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62