IN DE REGIO 6 Hangjongeren in winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen Opknapbeurt Veerhaven wordt nu echt zichtbaar MIJN DORP, MIJN STAD SAMENSCHOLINGSVERBOD VERBODEN TE BEDELEN ,,Och, ik ben ook jong geweest." Sla ger Roy Schneider haalt zijn schou ders op. ,,Ik hing ook met een groep van een man of tien op straat. We deden niks verkeerd maar ik was ook een hangjongere, volgens mij. Het ligt er maar net aan hoe je ze benadert. Als je gewoon doet, doen ze gewoon terug." De laatste dagen ervaart de slager weinig last. ,,De politie heeft het prima aangepakt. Kan niks anders zeggen." Karen Veenman van bloemen- zaak De Carlton kijkt ook uit op de vaste hangplek, met het speelschip en de wipkippen. Zeker oudere klanten storen zich aan de groep die zich er ophoudt. ,,Het is soms echt wel vervelend hoor. Als je er iets van zegt, krijg je een grote mond te rug." Haar collega wijst naar buiten. ,,Kijk! Daar fietst er weer een. Je mag hier niet eens fietsen." Als de groep het al te bont maakt, zegt Alison Vosveld van de Etos er wel wat van. ,,Ze laten rommel ach ter en draaien keihard muziek op hun bluetooth-boxen. Dan ben ik niet heel lief hoor." De oudere dame met de fiets aan de hand durft dat niet. Haar naam wil ze ook niet geven. ,,Ik kom meestal wat vroeger op de dag als er wat minder onguur volk is. Wij Het is soms echt wel vervelend hoor. Als je er iets van zegt, krijg je een grote mond terug hadden nog respect voor de politie. En anders kreeg je het wel van je va der te horen. De politie is ook veel te vriendelijk. Dan krijg je dat." De politie doet wat ze kan, verze kert politiewoordvoerder Mireille Aalders. „Overlast geven mag nooit. Daar treden we tegen op. Maar een groep die gewoon zit en praat. Tja, dat kan gewoon. Als zij niks doen, kunnen wij ook niks doen. We kunnen langskomen, namen op schrijven en vragen of ze weer weg willen gaan. Als het praten steeds luider wordt en mensen er echt last van krijgen, dan is het weer een ander geval. Dan wordt het over last." ,,Het is vaak ook wel de angst die regeert", denkt Aalders. ,,Zo'n grote groep kan ook best intimiderend overkomen, dat begrijp ik best. Maar als je die jongens op een ge wone manier aanspreekt en zegt dat je er niet goed langs kan, dan zul je ook een normale reactie krijgen. Maar het wordt vaak opgekropt en dan komt het er ineens met grote woorden uit. Ja, dan krijg je een grote mond terug. Zo zou je zelf ook reageren als je zo wordt aangespro ken." Guido van der Heijden Terneuzen Terneuzen wil het gebied rond de Veerhaven aantrekkelijker maken voor bezoekers. De voor gaande stappen betroffen vaak kleine aanpassingen als het ver beteren van overgangen naar het water en het aanpassen van be stratingen om een loop van kust naar binnenstad op gang te brengen. De eerste in het oog springende vernieuwingen be troffen de scheepsspottersplek en het zitje gemaakt van onder delen van windmolens. Maar wie met de auto over de Schelde- boulevard rijdt, ziet die zaken niet. Fase 5 zal de passerende auto mobilist niet ontgaan. Bij Bras serie De Westbeer en op drie an dere overgangen bij de Veerha ven komen betonnen balkons; zitplekken met zicht op zee. Ook wordt de parkeerplaats bij De Westbeer opnieuw ingericht. De eerste constructies zullen nog voor de Havendagen eind juni klaar zijn, verwacht Maar ten Molenaar, stedenbouwkun dige bij de gemeente Terneuzen. Wandelpad Het wandelpad over de dijk wordt verlegd en doorgetrokken naar de sluizen. ,,Het idee is dat je straks helemaal naar de slui zen kunt wandelen om daar naar de schepen te kijken, legt Mole naar uit. Een mooie klus voor een stedenbouwkundige vindt Molenaar. ,,Er gebeurt hier veel. Dit is niet alleen een plek om te recreëren, er wordt ook gewerkt. Het is een dynamisch gebied. Niet alleen een jachthaven. Dat is de sfeer van Terneuzen en dat willen we graag behouden." Pieter Derks Folkband Wandeltocht IN-EN OM HET WINKELCENTRUM vrijdag 17 januari 2020 Politie: Als zij niks doen, kunnen wij ook niks Nu de politie haar gezicht wat vaker laat zien in het Terneu- zense winkelcentrum Zuidpol der, valt het wel mee met de overlast van scholieren. Maar voor hoe lang? Hangjongeren voor je zaak, het is een lastig probleem. Met name de winke liers rond het binnenplein van het winkelcentrum ervaren last van de hangjongeren, die bij de speeltoestellen hun plekje heb ben gevonden. Na schooltijd komen ze er samen. De ene win kelier zit er meer mee dan de an dere. Guido van der Heijden Terneuzen - Karen Veenman, bloemenzaak De Carlton VL Al jaren wordt de Terneu- zense kustlijn stukje bij beetje opgeleukt. Met de vijfde fase van het plan Veerhaven gaat Terneuzen echt zien waar het heengaat met de kust. TERNEUZEN Eén van Nederlands be kendste cabaretiers, Pieter Derks, staat van avond in het Schelde- theater in Terneuzen met zijn show Voor wat het waard is. De voor stelling begint om 20.00 uur. Entree is 26 euro, inclusief pauzedrankje. KLOOSTERZANDE De Zeeuwse folkband Merrow treedt morgen avond op in Klooster- zande. De bandleden presenteren hun eerste cd A story to tell Het optreden begint vanavond om 20.00 uur en vindt plaats in de Hof te Zandekerk, Willem de Zwijgerlaan 2 in Kloos- terzande. Kaarten kos ten 10 euro, kinderen betalen 5 euro. Kaarten zijn te koop via stichtingdekerkinkloos- ter.nl of in de kerk voor aanvang van het optre den. BIERVLIET Staatsbosbeheer regio Zeeuws-Vlaanderen houdt zondagochtend een wandeltocht in de Braakman. Tijdens de tocht struinen de deel nemers samen met een gids langs rietvelden, Folkband Merrow treedt morgenavond op in Kloosterzande. foto peter nicolai open landschappen en bossen. Na afloop van de tocht staat chocomel klaar in de Braakman boerderij. De wandeling start om 10.00 uur aan de Braakmanweg 5 in Biervliet. De kosten be- dragen 7,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen tot 12 jaar. Aanmelden is verplicht en kan via de website staatsbosbeheer.nl/acti- viteiten/zeeuws- vlaanderen. AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.30 uur: Klaverjassen; CLINGE Zwembad de Tragel, 19.00 uur: Begeleid zwemmen voor men sen met beperking; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST Refugiehuis Baude- loo, 20.00 uur: Solo voorstelling musicus en cabaretier Mike Boddé Jongerencentrum Komma, 15.00 uur: Open, jongerensoos; Grote markt, 19.30 uur: Hulst by ligt run; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelclub; WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; OOSTBURG Jota, 10.00 uur: Ontmoe ting stichting demen tie vriendelijk; SAS VAN GENT St. Albert, 13.30 uur: Bridge; SINT JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 20,00 uur: Generale repeti tie toneel De kat in de kelder door St. Jan ten Steene; Café Ambiance, 20.00 uur: Bingo; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen aan Beneluxweg 101, 13.00 uur: Info cen trum geopend; De Veste, 10.00 uur: Formulierenbrigade, hulp bij invullen (over- heids) formulieren; 13.30 uur: Klaverjas sen; Scheldetheater, 20.00 uur: Cabaret Voor wat het waard is van Pieter Derks; Ter Schorre, 14.00 uur: Nieuwjaarsbij eenkomst Parkinson patiënten. Hier geen fietsen en/o brommers plaatsen a.u. Ingang vrijhouden. Winkelcentrum Zuidpolder. Het samenscholingsverbodsbord is niet officieel. Het is door de winkeliers zelf opgehangen. fotos camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61