Heel Cederhof aan het gebak Buspassagiers moeten omlopen IN DE REGIO 6 Ziekte op Prinses Beatrixschool MIJN DORP, MIJN STAD Gerard Verkuil baalt daar stevig van. Verkuil plaatste op Facebook een foto van het lege klaslokaal met daarbij de boodschap dat het lera rentekort nu ook zijn school heeft Ik wilde laten zien dat dit niet alleen een Randstad-probleem is getroffen. „Natuurlijk zijn wij niet de eerste school in Zeeland die dit overkomt'', verklaart hij. ,,Maar ik vond het goed om mijn eigen net werk te laten zien dat dit niet alleen een Randstad-probleem is.'' Verkuil had woensdag al een ziekmelding van één van de leraren gekregen. Daar kon hij snel een ver vanger voor vinden. Probleem op gelost zou je denken. Maar gister- ochtend werd zijn nachtrust om half 6 verstoord door een appje van nóg een zieke collega. Tot overmaat van ramp meldde ook de vervanger van de andere uitgevallen docent zich ziek. ,,Toen had ik ineens twee gaten op te vullen'', verduidelijkt de di recteur. ,,Gelukkig was een ouder, die leerkracht is op een andere school, bereid voor één van de groe pen te gaan staan, maar voor de an dere klas was echt niets meer te re gelen. Normaal ga ik zelf nog wel eens voor de groep staan. Dan doe ik mijn andere werk desnoods 's avonds. Maar deze keer kon ik mijn agenda niet vrijmaken.'' Veel begrip Zo kwam het dat Verkuil rond 7.30 uur ('Later kan echt niet') de ouders van groep i/2b moest laten weten dat hun kroost die dag niet terecht kon op school. ,,Dat is een bood schap die je hoopt nooit te hoeven sturen.'' Volgens de directeur was er veel begrip voor het besluit. Eén kind, waarvan de ouders geen op vang konden regelen, kreeg een plekje in een andere groep. Volgens Verkuil moeten hij en collega's zich vaak in duizend boch ten wringen om voor elke klas een leerkracht te hebben staan. Hij hoopt dat zijn bericht op Facebook ertoe bijdraagt dat de ernst van het probleem bij mensen doordringt. Voor vandaag lijkt alles weer in orde. Eén van de zieke leerkrachten gaat het weer proberen, voor de an der is vervanging geregeld. Toch zal het weer even spannend zijn als Verkuil na het wakker worden de telefoon van zijn nachtkastje pakt. ,,Dan hoop ik dat symbooltje van WhatsApp niet te zien.'' KAPELLE Bewoners, personeel en vrijwilligers van Cederhof zijn gistermorgen verrast met een ge bakje. De traktatie werd uitge deeld om te vieren dat het verplee ghuis een mooi cijfer heeft be haald in een aanbevelingsonder- zoek. Familie en naasten gaven het tehuis in 2019 een 9. ,,Wij zijn daar uiteraard zeer verguld mee'', laat directeur Inge van den Boomen weten. Wie met de bus naar Goes komt en verder wil reizen met de trein, moet sinds gisteren bij het sta tion een stukje omlopen. De sta tionsingang bij het bussenplein is tot eind maart afgesloten. Dat heeft te maken met de aan leg van geluidsschermen tussen het station en de Van Hertumweg. ,,Een extern bureau heeft een meting gedaan over de ervaringen met de zorg in het verpleeghuis. Familie en naasten hebben daar voor een vragenlijst ingevuld. En daar is dus die 9 uitgekomen. Wij zijn natuurlijk hartstikke trots op dit prachtige resultaat.'' Cederhof haalde in 2018 al het mooie aanbevelingscijfer van 8,6. ,,Met de inzet van de kwaliteitsgel- den van de overheid (extra handen De ingangen aan het Stationsplein en de zuidzijde blijven wel ge woon open. De lift blijft eveneens toegankelijk. In het gebied wordt hard ge werkt aan de toekomstige spoor tunnel. Die gaat geheel volgens planning in het voorjaar open. In de tunnel (officieel een onder doorgang) worden de komende maanden de wanden afgewerkt, hekwerken en verlichting aange- aan het bed) heeft het Kapelse ver pleeghuis de zorg kunnen verbe teren.'' Familie en naasten geven de zorg gemiddeld dus een 9 als aan- bevelingscijfer. ,,Zij zijn over het algemeen te vreden over de zorg die bewoners krijgen bij Cederhof. Men is tevre den over het aanbod van de activi teiten en de aandacht die de bewo ners krijgen." bracht en de rijbaan geasfalteerd. Aannemer BAM is inmiddels be gonnen met de aanleg van nieuwe rotondes aan de noord- en zuid zijde van het spoor. Daar heeft het verkeer in het ge bied geen last van. Wel zullen in twee nog nader te bepalen week enden afsluitingen plaatsvinden om de nieuwe rotondes aan te sluiten op het bestaande wegen net. Zeeuwse streektaal Theaterconcert Van Iwaarden Overwinteren vrijdag 17 januari 2020 School stuurt klas naar huis BE Mevrouw Van de Parel krijgt koffie en een gebakje uit handen van werknemer Marloes van Eenige- Verschuure. Ook meneer Ticheler en Guusje de Smit vieren de 9 die Cederhof als aanbevelingscijfer heeft gekregen. foto cynthia cats Voor schooldirecteur Gerard Verkuil is het in deze periode van het jaar altijd weer span nend bij het wakker worden. ,,Het eerste wat ik doe, is op mijn telefoon kijken'', vertelt hij. ,,Als ik dan zie dat er WhatsApp- berichtjes zijn, weet ik al hoe laat het is.'' Gisteren moest de directeur van de Prinses Be atrixschool in Goes voor het eerst aan een groep ouders ver tellen dat hun kinderen niet naar school konden komen vanwege ziekte bij de leerkrachten. Rob Paardekam Goes - Gerard Verkuil, directeur Prinses Beatrixschool in Goes Rob Paardekam Goes ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk wordt zondag een oecumeni sche bijeenkomst ge houden. Het wordt deze zondag een middag in een Zeeuwse streektaal. De overdenking wordt ver zorgd door legerpredi- kant Ko Sent en het thema is 'Meuge weze wien a je bin'. Bezoekers zijn aan staande zondag om 14.30 uur welkom 't Kerkje van Ellesdiek. De middag is gratis toe gankelijk. Er is na afloop een collecte. RITTHEM Zangeres Marjon van Iwaarden treedt van avond op in Ritthem. Marjon van Iwaarden speelt samen met haar band de voorstelling VanIwaarden verdraait Tina. Marjon vertelt het publiek over Tina Turner en zoekt de paralellen en verschillen tussen het leven van Tina en het hare. De voorstelling begint om 20.15 uur en is in theater De Verwachting in Ritthem. Kaarten kos ten 12,50 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via theatersaanzee.nl. Marjon van Iwaarden treedt vanavond op in Ritthem. foto liesbeth wattimury fotografie WESTKAPELLE Het IVN houdt aan staande zondag om 10.00 uur de activiteit 'overwinterende vogels' in natuurgebied Noor- dervroon in Westkapelle. Er wordt verzameld op de parkeerplaats onder de dijk op de kruising van de Schelpweg en de K. de Vosweg. De activi teit duurt ongeveer an derhalf tot twee uur. GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Hotel Termi nus, 14.00-16.00 uur: Informatie- en lotge- notenbijeenkomst voor fibromyalgie pa tiënten KAMPERLAND Casembroot, Alexia- plein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KRUININGEN Bibliotheek, 09.00 09.45 uur: Voorlees moment voor kinde ren van 0-4 SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo Sint-Annaland Bibliotheek, 11.00 11.45 uur: Voorlees moment voor kinde ren van 0-4 THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 14.00 uur: Ouderenbingo; 20.00 uur: Podium Reimers- waal organiseert mu ziektheateravond met Marjolein Meijers WEMELDINGE De Wemel, 10.00 12.00 uur: Inloop spreekuur 'De Weg- wiezer'; Gymzaal te genover OBS, 15.30 17.00 uur: Wisse lende sportactivitei ten voor de jeugd WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 20.00 uur: Zumba party WISSENKERKE De Kroon, 12.30 uur: Voorronde Kampi oenschap Geluksbil- jarten YERSEKE Moerzicht, 14.00 16.00 uur: Spelmid- dag met o.a. koersbal en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59