Tekort op jeugdhulp zit raad dwars Q Zierikzeese Fransman Alain Verdier presenteert nieuwe cd IN DE REGIO iï' 6 Gat van 2,6 miloen euro MIJN DORP, MIJN STAD Schouwen-Duive- land komt 1,6 mil joen euro tekort op de jeugdhulp. Daar komt nog bij het miljoen waar al re kening mee werd gehouden. De to tale 2,6 miljoen euro vormen een groot gat op een begroting van 6,1 miljoen euro voor jeugdhulp. Reden voor de provincie om de gemeente onder curatele te stellen. De gemeente probeert duidelijk te krijgen waar de kosten precies in zitten en hoe het goedkoper kan. Dat overzicht wordt eind maart verwacht. Daarna hakt de gemeente raad de knoop door. Maar die raad zit ondertussen niet stil, bleek gister avond tijdens de commissievergade ring. Jongeren moeten gewoon eer der geholpen worden, stelde Femke de Vries van GroenLinks. ,,Daar kun je latere kosten mee voorko men." Dat vond ook Laurence Haack van LSD. ,,Ik hoor vaak dat het lang duurt voordat jongeren worden geholpen. Dat baart mij zorgen." Die signalen krijgt Anita de Vos (SP) ook. ,,Maar ik zie ook dat jongeren heel snel worden doorverwezen naar zware, dure zorg. Er valt veel geld te verdienen in de jeugdhulp. Dat is ook een pro bleem." Haack zou graag zien dat gemeenten een grote vuist ma ken. ,,Ik zou zeggen: geef de financiën maar terug aan het Rijk en laat de inhoud aan ons over. We moeten veel strakker stu ren." Dat gebeurt al, stelde welzijns wethouder Cees van den Bos. ,,Zo'n brief van de VNG namens de gemeenten, 150 wethouders op de publieke tribune van de Tweede Kamer, zoiets is nooit eerder vertoond. Het zal echt vanuit de raad moeten komen." Ik hoor vaak dat het lang duurt voordat jongeren worden geholpen. Dat baart mij zorgen Er valt veel geld te verdienen in de jeugdhulp. Dat is ook een probleem Alain Verdier is actief in meerdere kunstuitingen. Zo kan hij bogen op een lange carrière als kunstfo tograaf en werkte hij mee aan campagnes voor onder meer Dior, Chacharel, Vogue en Cosmopoli- tan. Daarnaast manifesteerde hij zich als filmmaker, auteur en mu zikant. Hij omschrijft zichzelf als een 'Don Quichot, een beetje re bels en steeds op zoek naar de on bereikbare ster'. „Misschien heb ik mijn aparte artistieke carrière wel te danken aan mijn ongewone ge boorte. Die gebeurde met spoed tijdens een koude winteravond op de keukentafel'', grapt Alain Ver- dier. De laatste jaren houdt hij zich steeds meer met muziek bezig. Hij werd in de sixties al bekend met de groep The Shakes, voorlopers van de psychedelica. In 2013 kwam van deze band onder Starman Records nog een vinyluitgave op de markt. In 2015 profileerde Verdier zich als auteur, componist en producer voor een album van zijn groep An tidote dat hij maakte samen met zangeres Khadija Othman. Koren Op het album Evidences laat Ver dier het publiek kennismaken met een serie nooit eerder uitgebrachte en geremasterde songs. Zijn zelf geschreven teksten en composities laveren tussen kleurrijke poëzie en strak proza, gezongen en soms half gesproken. Hij bespeelt bas- en rit megitaar, drums en percussie, pi ano en orgel. Verdier vertolkt alle nummers zelf, maar bij verschillende songs maakt hij gebruik van zang van koren op de achtergrond. Hoe klonken platen vroeger? Theaterconcert Van Iwaarden vrijdag 17 januari 2020 SD Een bedrag van 2,6 miljoen euro bezuinigen op jeugdhulp, zonder kinderen in de kou te laten staan, dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan. De Schouwse raad heeft het er moeilijk mee. Wendy Wagenmakers Zierikzee - Laurence Haack, LSD - Anita de Vos, SP Veelzijdig kunstenaar Alain Verdier, van oorsprong afkom stig uit Frankrijk maar al jaren woonachtig in Zierikzee, pre senteert volgende week vrij dag zijn nieuwe cd Éviden- ces. Dat doet hij vanaf 17.30 uur in Platenlounge Marmur aan het Havenplein in Zierik- zee. Ali Pankow Zierikzee ZIERIKZEE Wil je horen hoe een plaat zo'n honderd jaar geleden klonk? Waai dan vandaag aan tijdens de Listen-Inn in de Pla tenlounge in Zierikzee. Daar worden 78-toeren- platen gedraaid op een speciale platenspeler uit de jaren 30. Grootheden als Billie Holiday en Frank Sinatra zijn te horen zoals ze ooit klon ken, met een opwindme- chaniek met een zwen- geltje er aan. De Listen- Inn is van 17.30 tot 20.30 uur. Meer info op de website deplatenlounge.nl. ZIERIKZEE Marjon van Iwaarden treedt donderdag 23 ja nuari op in Zierikzee. Marjon van Iwaarden speelt samen met haar band de voorstelling VanIwaarden verdraait Tina. Tina Turner staat centraal in deze voor stelling, die verre van een tribute of look-a like-show is. De teksten zijn door verschillende tekstschrijvers (waaron der Marjon zelf) hértaald in het Nederlands. En ook de nummers zelf zijn teruggebracht naar de essentie. Het is soul, het is jazzy, een beetje Marjon van Iwaarden treedt donderdag op in Zierikzee. foto liesbeth wattimury fotografie blues en een drupje funk. Maar het is meer dan alleen muziek. Mar- jon vertelt het publiek over Tina en zoekt de paralellen en verschillen tussen het leven van Tina en het hare. De voorstelling begint om 20.15 uur en vindt plaats in theater De We verij in Zierikzee. Kaar ten kosten 12,50 euro per stuk en zijn verkrijg baar via www.theater- saanzee.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjas- vereniging ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 20.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit- voering'; Hotel Terminus, 14.00-16.00 uur: In formatie- en lotgeno- tenbijeenkomst voor fibromyalgie patiën ten SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo Sint-Annaland THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 20.00 uur: Zumba party WISSENKERKE De Kroon, 12.30 uur: Voorronde Kampi oenschap Geluksbil- jarten ZIERIKZEE 4SD, 19.00 uur: Jon gerencentrum ge opend; Eilandzorg de Wieken, 9.30-10.30 uur: Lan ger fit voor omwo nenden; FiZi, 10.30 en 20.00 uur: Penoza, The Final Chapter; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning Hoes van de nieuwe cd Évidences. foto alain verdier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57