II Megascore voor Laurens van Lieren ZEELAND 15 Eredivisionist begint2020met uitwedstrijd tegen Tigers Roermond Tilburger houdt het na één jaar voor gezien in Vlissingen. Handhaven is nog steeds het belangrijkste doel. vrijdag 17 januari 2020 Barry van der Hooft Vlissingen Hoewel de samenwerking tussen Groene Ster Vlissingen en Youssef El Badey van beide kanten prima bevalt, blijft deze beperkt tot één seizoen. De coach uit Tilburg heeft het naar z'n zin bij de Walcherse zaalvoetbalclub, maar privéom- standigheden nopen hem volgend seizoen dichter bij huis werkzaam te zijn. ,,Ik probeer iets achter te la ten bij deze club'', zegt El Badey. 'El Professore', zoals zijn bij naam luidt, kwam afgelopen zo mer binnen bij Groene Ster, als opvolger van Samir Yaaqobi. ,,Na- tuurlijk was het de intentie om langer dan één jaar met elkaar door te gaan'', zegt El Badey. ,,Maar de reisafstand is een probleem voor mij. Dat, in combinatie met de pri- véomstandigheden, heeft me doen besluiten om aan het eind van dit seizoen te vertrekken.'' Volgend seizoen is hij coach van ZVG/Ca- gemax in Gorinchem. ,,Dat is maar een half uurtje rijden'', aldus El Badey. Tigers Roermond Vanavond hervat Groene Ster de competitie in de eredivisie met een uitwedstrijd tegen Tigers Roermond. De ploeg uit Limburg is de nummer vijf van de ranglijst en versterkte zich tijdens de win terstop met twee spelers die in België actief waren: Solaiman Ramdani en Ferd Pasaribu. ,,Tigers Roermond is thuis heel sterk, net als wij eigenlijk. Het zal niet mak kelijk worden, ook omdat we Josi- mar Pattinama en Renzo Roeme- ratoe missen.'' Youssef El Badey (derde van rechts) vertrekt na dit seizoen bij Groene Ster Vlissingen. Vanavond hervat hij met zijn ploeg de competitie in de eredivisie, met een uitwedstrijd tegen Tigers Roermond. foto lex de meester El Badey hoopt dat Mourad Az- zanagui weer in actie kan komen. ,,Mourad had in december last van zijn enkel'', legt de coach uit. ,,Hij heeft maandag en woensdag ge traind, maar het is even afwachten of hij fit genoeg is om te spelen. Mourad gaat het wel proberen. Hij is één van de weinige echte laatste mannen die we nog hebben. We zijn niet op volle oorlogssterkte, het is nu even roeien met de rie men die we hebben.'' In de eerste seizoenshelft pakte Groene Ster in tien duels dertien punten. Daarmee bezet het de ne gende plaats. Het gat naar num mer vijf Tigers Roermond be draagt slechts vier punten. De nummer laatst degradeert uit de eredivisie, de nummers tien en elf spelen nacompetitie om lijfsbe houd. ,,Rechtstreeks handhaven is nog steeds het voornaamste doel. Als we hoger dan de negende plaats eindigen is dat mooi meege nomen'', zegt El Badey. ,,We wis ten op voorhand dat dit een zwaar jaar ging worden. Of we hoger dan Ik zie mezelf als een merk. Je moet je zo goed mogelijk zien te verkopen -Youssef El Badey de negende plaats kunnen eindi gen, is denk ik vooral afhankelijk van de vorm van de spelers. En dan met name de bepalende jongens.'' Terugkijkend op het eerste half jaar denkt Youssef El Badey dat zijn spelers veel hebben geleerd. ,,We hebben dingen laten zien die mensen niet hadden verwacht. Onder de druk uit voetballen, bij voorbeeld. Jongens herkennen ook steeds meer bepaalde patronen. spelers als Nicky van Merrienboer en Hicham Azzanagui kunnen steeds beter tussen de linies spe len. Salim Sandee maakt een sterke ontwikkeling door, we ver dedigen goed. Dat komt mede door de manier van spelen en het vertrouwen dat de spelers krijgen. Ik ben wel tevreden.'' Nieuwe generatie In de laatste wedstrijd van 2019 was Groene Ster in eigen huis te sterk voor Futsal Apeldoorn (5-1). Het was een opsteker voor de ploeg van Youssef El Badey, die zelf verder kijkt dan alleen de re- sultaten. ,,Ik kijk ook naar de ont wikkeling van jonge spelers als Nabil en Hicham Azzanagui, Youssef Ben Sellam, Hicham en Yassine Bouzambou. Dat is de nieuwe generatie van Groene Ster. Ik probeer echt iets achter te laten bij deze mooie club.'' Van verslapping bij El Badey zal de komende maanden geen sprake zijn, benadrukt hij. ,,De focus ligt volledig op Groene Ster'', zegt de coach. ,,Ik ben een professional en zie mezelf als een merk. Je moet je zo goed mogelijk zien te verkopen. Dan kun je niet amateuristisch te werk gaan. Ik heb de jongens deze week ook verteld dat ze er alles uit moeten willen halen. Ze hebben met z'n allen in Vlissingen iets moois neergezet. Dat moeten ze bewaken en er alles aan doen om het in leven te houden.'' Laurens van Lieren uit Giessen maakte, met de hengst Dutch Design, bij de start van de Mas ters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland de hoge verwach tingen waar. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland De voormalig inwoner van Schore stuurde gisteren in de Prix Sint Ge- Laurens van Lieren met Dutch Design. foto lucien roelandt orge de met veel uitstraling en mooi in balans door de arena van het Hippisch Sportcentrum De Kroo galopperende Vivalidi- zoon, met de megascore van 72,426 procent, naar de overwinning ,,Dutch Design is een heel bijzon der paard. In alles wat hij doet, toont hij enorm veel kwaliteit en uitstraling'', zei Laurens van Lieren. ,,Op geen enkel onderdeel scoorde hij minder dan een 7,5. Hij doet het enorm goed. Maar ik laat nog vijf procent liggen. Ik ben geen Edward Gal, maar die vijf procent moet ik er wel bij kunnen rijden.'' De voormalig international is er van overtuigd dat de hengst zijn droom, terugkeren aan de interna tionale top en deelnemen aan de Olympische Spelen, wel eens waar zou kunnen maken. ,,Dutch Design is een paard met een geweldige in stelling'', aldus Van Lieren. ,,Een aantal jaren geleden heb ik hem voor een andere eigenaar gere den'', vervolgde de ruiter zijn ver haal. ,,Ik heb hem sinds ik hem weer onder het zadel heb alleen maar getraind. Dit was de eerste keer dat hij weer van huis is en hij liep super. Nog iets meer vertrou wen en kracht, zodat hij op de lichte hulpen door de proef gaat lopen. Want dit is geen paard waar je aan moet lopen trekken en duwen.'' Vertrekkende coach El Badey wil echt iets achterlaten bij Groene Ster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51