M 14 ZEELAND Jonge korfbalster scoort makkelijk voor Tjoba. Morgen speelt ze met de formatie uit 's-Heer Hendrikskinderen de derby tegen Ondo. Ook kraker voor Fortis Schoremans buigt voor WK-deelnemer Twee Zeeuwen naar bekerfinale volleybal Yarick Dorst langer bij Barendrecht VLISSINGEN Het is zaterdag moeilijk kiezen voor de korf balliefhebber: bijna tegelijk met de derby Ondo-Tjoba (19.25 uur in Middelburg) is de topper Fortis-Kinderdijk (20.00 uur in Vlissingen). Bij dat laatste duel staat de kop positie in de eerste klasse E op het spel. Fortis is de zaalcompetitie uitstekend begonnen. De Souburgse ploeg van coach Arco Goedkoop heeft acht punten uit vijf duels. Kinder dijk kan exact dezelfde cijfers overleggen. Van de laatste vier onderlinge ontmoetin gen werden er drie gewonnen door Fortis en eentje ein digde er in een gelijkspel. Lieke Oggel valt op bij Tjoba. De net achttien geworden korfbalster is momenteel topscoorster bij de eer steklasser uit 's-Heer Hendrikskin deren. Haar trainer, Marcel de Dreu, is zeer te spreken over de nieuwe ling in zijn ploeg. ,,Lieke heeft een enorm spelinzicht", vertelt hij. ,,Dat is niet te trainen, zij heeft dat van nature. Ze speelt zichzelf en ande ren heel makkelijk vrij." Oggel, woonachtig in Wilhelmi- nadorp, stroomde in 2018 al vanuit de junioren door naar Tjoba 3. Afge lopen zomer haalde De Dreu haar bij het eerste. ,,Dat zag ik niet met een aankomen", zegt de havo 5- leerlinge. ,,Ik wilde wel meedoen in de selectie, maar rekende niet direct op Tjoba 1. Uiteindelijk is de over stap vrij makkelijk gegaan. Ik werd goed door het team opgenomen en was ook vrij snel gewend aan het spel." Sfeer Toen Oggel in het eerste team de buteerde, was Tjoba net gedegra deerd naar de tweede klasse. ,,Toch was de sfeer goed", zegt ze. ,,Ieder- een begon aan het veldseizoen met het gevoel: we gaan er weer tegen aan. En het ging ook goed. We staan nu tweede en er zijn nog kansen op het kampioenschap." In de zaal speelt de ploeg één ni veau hoger. En ook in die eerste klasse draaien de groen-witten prima. Tjoba staat met zes punten kort achter de koplopers Ondo, Swift en Velocitas. Oggel: ,,Aan de titel denken we helemaal niet, hoor. Rowdy Schoremans bereikte gisteren op de eerste dag van dartevenement Q-school in het Duitse Hildesheim de laatste 64. Zoran Lerch- bacher was nipt te sterk voor de inwoner van 's-Heerenhoek. De Oostenrijker was onlangs nog actief op het wereldkampioenschap. De wedstrijd ging nagenoeg gelijk op. Het werd uiteindelijk 5-4. Eerder in het toernooi won Schoremans van de Italiaan Marco Apol- lonio (5-4) en van de Oostenrijker Patrick Tringler (5-2). De andere Zeeuw in Hildesheim, Wesley Bour uit Middelburg, verloor in de eerste ronde met 5-2 van van Armando Slotboom. Met twee geboren Zeeuwen aan het roer heb ben de volleybalsters van Laudame Financials V CN zich geplaatst voor de finale van het lan delijk bekertoernooi. Daarin treft VCN rege rend landskampioen en bekerwinnaar Slie- drecht Sport. Laudame Financials VCN wordt getraind door de uit Zierikzee afkomstige Ivo Munter. De in Zuidzande opgegroeide Ard Kramer is teammanager van het team, dat in de topdivisie (het op één na hoogste niveau) de minste verliespunten heeft. In Capelle aan den IJssel was VCN in vijf sets te sterk voor VC Sneek: 17-25, 21-25, 25-14, 25-18, 15-11. In de kwartfinale werd al gestunt tegen Eurosped, de koploper van de eredivisie. De bekerfinale wordt op 16 februari in Den Bosch gespeeld. Vertrek Goud Het belangrijkste is dat we ons vei lig spelen en dat we het niet zo spannend maken als vorig zaalsei zoen, toen we er bijna uit gingen." De jonge Bevelandse heeft zelf een fraai aandeel in het teamresul taat. Ze scoort makkelijk en veel. ,,Ze vallen er lekker in", zegt ze met een glimlach. ,,Het voordeel is ook dat ik in ons vak de strafworpen mag nemen. Dat was ik in mijn vo rige ploegen niet gewend, maar het gaat me toch goed af." Oggel hoeft de kar overigens nog niet per se te trekken. Ze staat in een vak met de ervaren krachten Esmee Walraven en Dennis Broerse. ,,We zijn allemaal aanval- Het voordeel is ook dat ik in ons vak de strafworpen mag nemen lend ingesteld. De ene keer heeft de één z'n dag, de andere keer de an der. Ons vaak draait lekker, net als het andere. Dat zag je zaterdag, toen we tot 34 doelpunten kwamen." ,,Ik heb haar én Martijn Bakker, die ook nieuw is, bewust bij Esmee en Dennis gezet", vult De Dreu aan. ,,Het is ideaal dat jonkies bij ons kunnen rijpen onder de vleugels van routiniers." Morgen wacht de derby tegen Ondo. Die ploeg uit Sint Laurens geldt als favoriet, Tjoba is de underdog. In 's-Heer Hendrikskinderen houdt men zich vast aan de nipte nederlaag (13-12) in het laatste onderlinge treffen. ,,We hebben sindsdien wel wat er varing ingeleverd, maar er zijn ta lenten zoals Lieke voor in de plaats gekomen", stelt De Dreu. ,,En het prettige is: Ondo móet die twee punten pakken, terwijl wij zonder druk kunnen korfballen." Voetballer Yarick Dorst speelt ook komend seizoen voor Barendrecht. De Schouwenaar, die sinds vorig jaar in Goes woont, heeft zijn verbintenis bij de zaterdag-derdedivisionist met één seizoen verlengd. Dorst maakte in 2018 de overstap van toenmalig eersteklasser Bruse Boys naar Barendrecht. Hij is daar nu aan zijn tweede seizoen bezig en daar komt dus een derde seizoen bij. ,,Ik heb het ongelo felijk goed naar mijn zin bij Barendrecht en ben daarom blij met het vertrouwen van de technische commissie'', reageert de 21-jarige middenvelder op de clubwebsite van Baren- drecht op zijn contractverlenging. Quote van de dag 'Ik moest vijftig kaartjes regelen, dus ze zijn er weer met vijftig man. Dat geeft een boost.' vrijdag 17 januari 2020 Roeland van Vliet Goes Zaterdag scoorde Tjoba tegen Dubbel Zes/Futura liefst 34 keer. Dat is uitzon derlijk. Slechts één keer eerder haalde de Beve- landse club dit eigen pla fond: 34-18 tegen Odik op 30 januari 2016. DARTS VOLLEYBAL 12 Trainer Johny Merckx (foto) zet na twaalf jaar een punt achter zijn peri ode bij zondag- vijfdeklasser Graauw. De oe- fenmeester is toe aan iets nieuws. Merckx was de laatste drie seizoenen hoofdtrainer bij Graauw. Daar voor was hij ook al elftallei der en assis tent-trainer bij de club. Ml Lieke Oggel en Tjoba maken zich op voor de derby tegen Ondo. foto cynthia cats Oggel rijpt onder vleugels routiniers -Lieke Oggel (18) Ivo Munter staat met Laudame Financials VCN in de bekerfinale. foto pim waslander VOETBAL De eerste gou den medaille tijdens de Win ter World Mas ter Games is binnen voor schaatser Adri- aan Provoost. De Domburger pakte in het Oostenrijkse Innsbruck de zege op de 3000 meter. Provoost reed gisteren in de klasse M60 naar een tijd van 4:44.62 mi nuten en daar kon niemand aan tippen. - NAC Breda-verdediger Jan Paul van Hecke vertelt op het clubkanaal dat er vanavond tij dens het duel in de Keuken Kampioen Divisie met Jong AZ weer veel Zeeuwen aanwezig zullen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50