10 ZEELAND ETEN CASA DO CARLOS IN ZIERIKZEE Saudade! De gure wind die kneiterhard in de kraag blaast, doet ons verlangen naar een mediterrane midweek. Bacalhau proeven in Lissabon, zoiets. Maar dat trekt de baas even niet. Casa do Carlos in Zierikzee is dan het beste surrogaat voor Portugal. eeland kent een select aantal Por- 1 tugese restaurants. We kennen In fante in Vlissingen en Casa do Car los in Zierikzee. De laatste krijgt I vrijwel uitsluitend goede beoorde lingen op reviewsites. Dus sturen we noord waarts door de storm. In het stadje kan geen blind paard schade aanrichten: er is geen kip op straat. Ook Casa do Carlos aan de Melk markt is angstwekkend leeg. „Normaal heb ik vier, vijf tafels op een doordeweekse avond in januari, maar nu is het wel erg rustig'', zegt uitbater Carlos do Mendonca, zoon van een Portugese vader en Nederlandse moeder. Toch wordt het deze avond beregezellig, maar daar over later meer. Carlos kennen we van het vroegere Boa Tarde in Zierikzee. In Casa do Carlos wil hij de Portugese keuken nog een stukje dichter bij de Zeeuwen brengen. Het restaurantje oogt warm met zijn houten vloer, terracotta lam- HET MENU brisering, bruine leunstoelen en Portugees- blauwe lijsten rond stenen erkers. Aan de wand hangen vrolijke schoteltjes. Handwerk van gerijpte dames uit een slaperig dorpje in de regio Alentejo. Elke dag schilderen ze sa men schotels. En als dat niet genoeg is om het hart te verwarmen, doet fadozangeres Dulce Pontes dat wel. Haar kraker Cangao do mar - Het lied van de zee - golft uit de speakers. Ooit mocht ik haar wang kussen na een concert in Bergen op Zoom, nu zingt ze ons digitaal hartstochtelijk toe. Voeg daarbij het kommetje lupinezaden dat Carlos op tafel zet en we zijn echt op vakantie in Portugal. Heel veel Portugese specialiteiten. Van stok- viskroketjes tot venusschelpen, van meshef ten tot vier verschillende cataplana's, de ver maarde Portugese stoofpan met het hengsel deksel. We kunnen kiezen uit vis, vlees, een combinatie van vis en vlees en een vegetari sche cataplana. Wie in Portugal is geweest, Zierikzee ,\e^ kan eigenlijk niet buiten een cataplana-ge- recht. Mijn tafelheer gaat voor de cataplana met var kenshaas en venusschelpen. Het is een pan vol heerlijke, gekruide stoverij, tot en met de Por tugese variant van de chorizo (Chouri^o) toe, een stevige vlezige worst met een fijne rook- smaak. En, patat nog aan toe, de dikke huisge- sneden friet is snacken op niveau! Waar het vlees-visgerecht een dreun voor je harses is, is de cataplana de peixe meer een aai over de bol. De pan puilt uit van de overwe gend mooi gegaarde vis zoals mosselen, kabel jauw, heek, roodbaars, zalm en tonijn. De zachte garnalenbouillon brengt alles bij el kaar. De aardappel, ui en paprika hebben nog mooi beet. De boterige rijst met een pepertje en - menen we - wat nootmuskaat is een ver plicht nummer bij dit gerecht. Carlos mari neert een deel van de ingrediënten, waardoor de cataplana's geen eenheidsworst zijn, maar REKENING 3,00 3,00 4,00 15,50 4,00 9,20 10,25 20,50 20,50 vrijdag 17 januari 2020 GO M Chef-kok Fabien Jenny schept vis en schelpdieren uit de cataplana. Eigenaar Carlos do Mendonca met een schaal octopus, een gerecht dat buitenom de vaste menukaart verkrijgbaar is. Octopus. De Portugese keuken is eerlijk en eenvoudig. fotos marieke mandemaker Het beste surrogaat voor Poi Frank Balkenende Bij Casa do Carlos begint het goed koopste voorge recht bij 6,25 euro (brood met smeer sels of gehaktbal letjes in pittige to matensaus). De prijzigste entree zijn gebakken ve- nusschelpen (15,95). Verse sar dienen vormen het voordeligste hoofd gerecht (16,00). Het duurst is de gast uit met bief stuk Casa do Car los (20,95). De ca- taplana's beginnen bij 16,95 (vegeta risch) en lopen op tot 20,50. Wat staat er op het menu? \N^® CD 3 Janne wekke^ CD -Q .O Casa do Carlos J Melkmarkt 13 Hoe smaakt dat? 1 cappuccino 1 bruiswater 1 speciaalbier 3 port 1 rode wijn 1 mesheften 1 Portugese ham 1 cataplana vlees-vis 1 cataplana vis TOTAAL: 89,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46