Samenwerking in de jeugdhulp ontzorgt 8 ZEELAND Tholen krijgt jongste Zeeuwse wethouder 'S-HEER ABTSKERKE Minder stress en gedoe voor de ouders en betere zorg voor de kinderen. Dat is in het kort het doel van Tij, een nieuw Zeeuws samenwerkings verband in de jeugdhulp. In Tij hebben zes kleinschalige zorgaanbieders en organisaties voor psychische hulp zich ver enigd. ,,We hebben gezocht naar partijen die bij elkaar passen", vertellen Frank van Beek van Pro- kino en Mary Korten van stich ting KIO. Meerwaarde De meerwaarde van de samenwer king zit vooral in het ontzorgen van de ouders of verzorgers. Als blijkt dat hun kind meer hulp no dig heeft of beter naar een opvang kan hoeven ze niet meer zelf alles te regelen. Binnen Tij wordt geke ken wat de beste plek is. Omge keerd is het ook prettiger voor de kinderen. Die hoeven niet iedere keer opnieuw hun hele verhaal te vertellen omdat alles (met toe stemming) overgedragen wordt. In Tij werken Prokino, stichting KIO, Jipp, Juutsom, De Kreek en Triade samen. Tij is een samen werking, geen fusie. ,,De organisa ties blijven zelfstandig", zegt Kor ten. ,,Iemand kan gewoon nog bij ons aankloppen." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Iran De moord op Iraanse generaal Soleimani (4 januari) gebeurde in opdracht van president Trump, uitgevoerd door het Pentagon. Deze moordaanslag is een verkrachting van de inter nationale wetten. De VS hadden niet de bevoegdheid om een ge neraal te gaan vermoorden van een land waar ze officieel (nog) niet mee in oorlog zijn en daar enboven voerden ze de aanslag uit, in een 'derde' land (Irak) dat deze actie niet ondersteunt. Soleimani zelf was een geducht bestrijder van IS en bekend om zijn steun aan de Palestijnse verzetsbeweging in Libanon. De VS kunnen zich grootschalige terroristische activiteiten overal in de wereld ongestraft permit teren, omwille van hun eigen belangen en eisen die ze ten koste van wat dan ook geweld dadig willen doordrukken met hun barbaarse cowboymentali teit. De VS vormen een overdui delijk gevaar voor de wereld vrede. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Schuld Dus je maakt 78.000 euro schuld bij 54 bedrijven (30 de cember). En dan hoop je dat al les wordt kwijtgescholden en je een nieuwe start kunt maken. Pardon? Wakker worden, zou ik zeggen. Ruud Jobse De Boisotstraat, Koudekerke Burgemeestersbe noeming Toen in 1985 Gorbatsjov in de voormalige Sovjet-Unie aan de macht kwam en hij het politieke systeem in het land wilde her- vormen, zag hij in dat het ver trouwen van de bevolking alleen kon worden gewonnen als er meer openheid ('glasnost') in de politiek kwam. De geheimzin nigheid in de procedure bij de burgemeestersbenoeming in Kapelle (7 januari) bewijst dat deze 'glasnost' kennelijk nog niet is doorgedrongen tot de provinciale en lokale politiek. Ik vraag me dan ook af of Ka- pelle zich in de toekomst nog langer kan profileren als 'bloe sem van Zeeland', want daar mee siert de gemeente zich nog steeds. Zeker is in elk geval dat de 'achterkamertjespolitiek' het vertrouwen van de burger in het openbaar bestuur verder zal on dermijnen. Albert Kort Spanjaardstraat 8, 's-Heer Hen drikskinderen Dumpvergunning In haar column (7 januari) be schrijft Chris van Camp haar persoonlijke ergernis over de re acties op haar aanwezigheid in de milieustraat. 'Het zijn de Bel gische kentekens die als een rode lap op een stier werken'. Niet ieder met een Belgisch ken teken zal de overschrijving naar Sabewa bij de hand hebben. Wie beweert dat ze allemaal 294 euro hebben betaald voor een twee persoons huishouden, gelooft in Sinterklaas. Eerder stak ze nog de loftrompet over de Hulster milieustraat, met de opmerking: 'Geen pasjes, gratis bovendien'. Dan komt de manke vergelijking dat er min stens zoveel Belgen zijn die Ne derlandse kentekens tellen op de Antwerpse ring en net niet iets roepen over 'liever gratis zeker dan door de Westerscheldetun- nel'. In de politiek zou dit uitrui len niet misstaan: Belgen gratis naar een Nederlandse milieu straat en in ruil daarvoor Neder landers gratis over de Ant werpse ring. Een flauwe uitvlucht voor al die Belgische kentekens die geen reinigingsrechten hebben over gemaakt. Benny van Goethem Heerstraat 34, Sint Jansteen ,,Ja, al heb ik er wel mijn tijd voor genomen. Dacht er een dag of tien over na met mijn naasten. Voor mij is dit een logische vervolgstap; ik zit zes jaar in de gemeenteraad en dat is een goed moment om eens na te denken over een nieuwe periode. Waar sta je, en welke richting wil je op? Besturen en verantwoorde lijkheid nemen zijn twee aspec ten die mij erg liggen. Daar voel ik me goed bij." „Nee, de leeftijd niet. Die speelt geen rol. Ik voel juist het ver trouwen van mijn omgeving dat ik die stap kan zetten. Dat is cruciaal geweest. Het helpt ook dat ik al tien tot twaalf jaar in tal van lagen actief ben in het openbaar bestuur. Zoals met ons bestuurskundig bedrijf go- vernEUR." Het college kreeg deze raadspe riode een motie van afkeuring aan de broek. Een motie van wan trouwen werd ingediend, maar haalde het niet. Er zijn rustigere momenten om in te stappen... „Dat is zo. Dat heb ik in mijn over wegingen meegenomen. Maar het heeft me er niet van weerhou den deze stap te zetten. Ik ga voor een goede samenwerking met iedereen, oppo sitie en coalitie." Ik ga voor een goede samenwerking met iedereen, oppositie en coalitie." ,,In Goes zit ook een jonge wethouder en gedepu teerde Jo-Annes de Bat is ook nog niet zo oud. En in West-Brabant zijn ook een aantal voorbeelden. Het openbaar bestuur trekt niet veel jongeren. Tenzij het over onder werpen gaat die mensen raken, zoals de renovatie van het zwem bad. Ik sta tussen die mensen, en vind het leuk om daar een ver binding mee te leggen. Maar of er nu meer jonge mensen de poli tiek in gaan weet ik niet. Je moet er toch interesse in hebben. Ik vond maatschappijleer het leuk ste vak op school, dan ben je één van de weinigen." „Eerlijk gezegd hebben we daar nog niet over gespro ken in de coalitie, maar in principe wel. Een stevig dossier waarin veel aan de hand is. Ik vind het een hele uitda ging om er invulling aan te geven." vrijdag 17 januari 2020 GO 'Vertrouwen uit omgeving cruciaal' Als wethouder Jan Harmsen (65) van Tholen in maart vrijwil lig stopt, neemt Corniel van Leeuwen het stokje van hem over. De Stallander (31) werkt nu nog als bestuurskundige en wordt de jongste wethouder van Zeeland. Michiel Bouwman Jan Harmsen kondigde bij zijn herbenoeming in 2018 al aan om 'op enig moment' een stapje te rug te doen. Eind 2019 werd dat concreet. Dacht je gelijk: wethou der, dat is iets voor mij? Voor een wethouder ben je behoorlijk jong: 31. Brengt dat extra druk met zich mee? -Corniel van Leeuwen Zie je dit als mogelijkheid om de grijze bestuurswereld te verande ren? Je krijgt onder meer de porte feuille sociale zaken. Dat is niet het minste dossier. A Corniel van Leeu wen wordt in maart de opvolger van Jan Harm sen als wet houder van Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44