Taartjes versieren in de lunchroom zonder-naam II Voor Leonie en Pieter van den Brandeler is het een ideaal vakantiehuis. Maar met het opknappen van het karakteristieke pand aan de Markt geeft het Gelderse echtpaar Westkapelle ook zijn 'stadhuis' terug. 7 Alain Verdier presenteert nieuwe cd NIEUWE EIGENAREN BEELDBEPALEND PAND In de lunchroom-zonder-naam in de Scheldestraat in Vlissingen kunnen kinderen vanaf woensdag zelf taartjes versieren. Stichting Sta-op-Zorg heeft de vergunning binnen om bij het leerwerkbedrijf voor re-integratie van mensen met psychische klachten of verslavingsproblemen een lunchroom te exploiteren. Vanaf woensdag 22 januari wordt er geserveerd. Vooralsnog gaan er twee deel nemers van Sta-Op-Zorg, onder deel van GGZ De Hoop, in de lunchroom werken. Op de menu kaart staan broodjes, tosti's en taarten, die ook op bestelling be zorgd en afgehaald kunnen wor- den. Bijzondere bestelling op de menukaart: cake versieren. Kin deren kunnen er hun taartje zelf versieren, of iets anders doen in de knutselhoek. Tweedehandskleding Woensdag 19 februari is de offici ële opening van de lunchroom en de heropening van delicatessen zaak Floor! in de hal van het zie kenhuis ADRZ, die Sta-op-Zorg ook overnam. Dan wordt ook de naam bekend gemaakt waaronder zowel de winkel als de lunch- room/tweedehandskledingwin kel/cateringbedrijf aan de Schelde- straat verder gaan. In de bedrijven werken mensen die in behandeling zijn bij de poli kliniek van Sta-op-Zorg in de Bad huisstraat. ZIERIKZEE Veelzijdig kunstenaar mur aan het Havenplein in Zierik- Alain Verdier, van oorsprong afkom- zee. Op het album Evidences laat Ver- stig uit Frankrijk, maar al jaren dier het publiek kennismaken met woonachtig in Zierikzee, presen- een serie nooit eerder uitgebrachte teert volgende week vrijdag zijn en geremasterde songs. Zijn zelfge- nieuwe cd Evidences. Dat doet hij schreven teksten en composities la- vanaf 17.30 uur in Platenlounge Mar- veren tussen kleurrijke poëzie. waarheid. De spits was in rede lijke staat, maar de toren er om heen was ernstig door betonrot aangetast. Lapmiddelen wezen Van den Brandeler en de plaatse lijke professionele klussers Arco Francke en Levien Hengst af. De klokkentoren werd ont manteld, terwijl de spits een nieuw roestvrijstalen onderstel kreeg. De fundering en de om heining voor het uitkijkplateau waarop de torenspits staat, rusten voor een groot deel op voorma lige meerpalen uit de Rotter damse haven. Het plateau, waar aan ook twee vlaggenmasten hangen, is te bereiken via speciaal gemaakte roestvrijstalen trappen. Wapperende vlaggen en de origi nele windvaan op de spits, die door een door Pieter gemaakte en op de vaan gelaste stuurman echt met alle winden meewaait, geven het vroegere gemeentehuis gran deur. Inburgering Hoewel de liefde van voormalig KLM-piloot Pieter en Leonie voor Walcheren al decennia meegaat, 'mijn oma had een huis in Dom burg waar ik van jongs af kwam', houden ze hun woning in Velp ook aan. Dat bijzondere, geheel met strobalen geïsoleerde huis, staat op een deel van voormalig landgoed Rozengoed, waar Pie ters grootouders nog woonden. Dat de Van den Brandelers niet altijd direct achter de dijk te vin den zijn, zal inburgering in Was- schappel niet in de weg zitten. Veel dorpelingen maakten al ken nis met de 'stadhuisbewoners' en een aantal nieuwsgierigen wierp een blik in de vroegere secretarie (nu woonkamer en keuken) en de raadzaal (getransformeerd tot muziekkamer). Het gemeentehuis aan de Markt is van na de oor log en heeft geen mo numentale waarde. Maar voor veel inwoners van Westkapelle is het een beeldbe palend pand waar ze tot eind vo rige eeuw (Westkapelle ging 1 ja nuari 1997 op in de huidige ge meente Veere) regelmatig binnen stapten. Dat de nieuwe bewoners het gebouw zoveel mogelijk in tact laten, waarderen dorpelingen zeer, krijgen de Van den Brande- lers regelmatig te horen. In de zomer vreesden borrel praters op naburige terrassen op de Markt nog dat er een groot ontsierend dakterras op het vroe gere gemeentehuis zou komen. Aan Van den Brandeler hebben mensen dat nooit durven vragen, maar hij meldt dat verontruste plaatsgenoten alle vrees kunnen laten varen. ,,Ik heb wel even aan een dakterras aan de zeekant ge dacht. Maar dan moet de bouw constructie erg veel geweld aan worden gedaan, onder meer om dat er een behoorlijk stuk uit het dak moet." Geen lapmiddelen Toen bleek dat het torentje aan de noordkant van het gebouw veel slechter was dan gedacht, werden plannen voor een dakterras hele maal aan de kant geschoven. Het Ik heb wel even aan een dakterras aan de zeekant gedacht idee dat een kleine opknapbeurt genoeg was voor herstel van de klokkentoren bleek bezijden de vrijdag 17 januari 2020 Claudia Sondervan Vlissingen Leonie en Pieter van den Brandeler op hun 'dakterras' voordat de torenspits van het voormalige stadhuis terug op zijn plek was getakeld. fotos dirk jan gjeltema Stel geeft Westkapelle zijn stadhuis terug René Hoonhorst Westkapelle Een uitkijkplateau met twee vlaggenmasten en torenspits met bijzonder windvaan. -Pieter van den Brandeler SCHULTING Schulting Partners, makelaars-taxateurs o.z. Londensekaai 39, 4331 JH Middelburg TELEFOON: 0118-616 617 info@schulting-partners.nl www.schulting-partners.nl PARTNERS ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43