'Geef bewoners bezems en laat ze zelf hun troep opruimen' IN DE REGIO K 6 Gewelven onder Muziekschool MIJN DORP, MIJN STAD Dat maakte Sylvia Radius van Cul tuurhuis Kuiperspoort woensdag avond bekend in een vergadering van de raadscommissie maatschap pelijke zaken. ,,We zijn eind de cember uitgenodigd door de Mu ziekschool en onder de school zit ten historische gewelven. Die zijn groot en bieden veel kansen." Die gewelven zijn nog in hun oorspronkelijke staat. Ofwel: ,,Er is daar nog helemaal niks." Daarom vroeg Radius aan de gemeenteraad toestemming en geld om een des kundig bureau te laten onderzoe ken of de ruimtes geschikt te ma ken zijn voor cursussen en work- shops van de acht aangesloten kunstenaars. Ook moeten er ingan gen voor minder valide mensen ko men. Verhuizing naar de ruimtes on der de Muziekschool zou een ideale oplossing zijn voor het Cultuur huis, vindt Radius. Dan blijft het kunstencentrum namelijk in de binnenstad. ,,We kunnen zelfs de luiken naar de gewelven open ma ken, waardoor je een mooi transpa rant gebouw krijgt." Het Cultuurhuis zit nu in een pand in de Kuiperspoort dat eigen dom is van de gemeente en die wil dat verkopen. De huur zou op 31 de cember 2019 stoppen. Na ingrijpen door de gemeenteraad eind vorig jaar kregen de kunstenaars op nieuw een half jaar uitstel om een oplossing te vinden. Overigens is ook het pand van de Muziekschool eigendom van de ge meente. Dat wordt echter niet ver kocht. Of Cultuurhuis Kuipers poort een bureau kan inschakelen, moet nog blijken. Daar moet de ge meenteraad een besluit over ne men. Burgemeester Bas van den Tillaar kwam gistermorgen op bezoek om leerlingen van groep 8 te vertellen hoe de democratie in de gemeente Vlissingen werkt. De scholieren waren vooral on der de indruk van zijn ambtsket ting en vonden het stoer dat de burgemeester graag skiet. Maar ze luisterden ook belangstellend naar zijn uitleg over het functioneren van de gemeenteraad en het col lege van burgemeester en wethou ders. Ook wethouder Els Verhage en enkele Vlissingse raadsleden kwa men naar de Archipelschool om uitleg te geven en met leerlingen te discussiëren. Ravensteinleerlingen van de groepen 7 en 8 leren in een paar weken hoe het gemeentebestuur Kinderen moeten het tegen de gemeente zeggen als er spullen kapot zijn, die ze zelf niet kunnen maken in elkaar zit en hoe (lokale) par tijen functioneren. De scholieren gingen vorige week de buurt in voor een wijkschouw. Honden poep, vuurwerkafval, scheve lan taarnpalen en kapot speeltuig in op de verkeerde plaatsen geves tigde speeltuintjes vielen hen tij dens een rondje bewust kijken opeens op. Aan de slag De scholieren riepen niet heel hard om straatvegers en de ge meentereiniging, maar bedachten dat wijkbewoners en zij zelf aan de slag moeten. ,,De kinderen van de scholen en vrijwilligers moe ten helpen bij het schoonmaken van de straten. En ze moeten het tegen de gemeente zeggen als er spullen kapot zijn, die ze zelf niet kunnen maken", betogen Noura en Mohamed (beiden 12). Theaterconcert Van Iwaarden De voorstelling begint om 20.15 uur en is in theater De Verwachting in Ritthem. Kaarten kos ten 12,50 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via theatersaanzee.nl. Zeeuwse streektaal In 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk wordt zondag een oecumeni sche bijeenkomst ge houden. Het wordt deze zondag een middag in een Zeeuwse streektaal. De overdenking wordt ver zorgd door legerpredi- kant Ko Sent en het thema is 'Meuge weze wien a je bin'. Bezoekers zijn aan staande zondag om 14.30 uur welkom 't Kerkje van Ellesdiek. De middag is gratis toe gankelijk. Er is na afloop een collecte. Overwinteren Het IVN houdt zondag vanaf 10.00 uur de acti viteit 'Overwinterende vogels' in natuurgebied Noordervroon in West- vrijdag 17 januari 2020 Cultuurhuis vindt nieuw onderdak Cultuurhuis Kuiperspoort heeft na lang zoeken toch een nieuw pand op het oog en dat staat zelfs in dezelfde straat in hartje Middelburg. Het kunstenaars collectief hoopt te verhuizen naar vier gewelven onder de Zeeuwse Muziekschool, iets ver derop in de Kuiperspoort. Maurits Sep Middelburg Scholieren en bewoners moe ten zwerfafval in hun wijk zelf opruimen. De gemeente moet materialen als bezems, schop pen en schoonmaakmiddelen leveren, vinden leerlingen van groep 8 van openbare basis school De Ravenstein in Vlissin- gen. René Hoonhorst Vlissingen - Noura en Mohamed, groep 8 van De Ravenstein Cultuurhuis Kuiperspoort, op de huidige locatie in Middelburg. FOTO MAURITS SEP RITTHEM Zangeres Marjon van Iwaarden treedt van avond op in Ritthem. Marjon van Iwaarden speelt samen met haar band de voorstelling VanIwaarden verdraait Tina. Marjon vertelt het publiek over Tina Turner en zoekt de paralellen en verschillen tussen het leven van Tina en het hare. ELLEWOUTSDIJK Marjon van Iwaarden treedt vanavond op in Ritthem. foto liesbeth wattimury fotografie WESTKAPELLE kapelle. Er wordt verza meld op de parkeer plaats onder de dijk op de kruising van de Schelpweg en de K. de Vosweg. De activiteit duurt ongeveer ander half tot twee uur. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt Grijpskerke Brocanteschuur GOEDt, 10.00-17.00 uur: Start feestweek end bij GOEDt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het Koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In loopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; Cinema Middel burg, vanaf 11.30 uur: Vertoning Honeyland en Marianne Leo nard, Words of Love, ZB, 16.00-20.00 uur: Nieuwjaarsreceptie FNV Walcheren, Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar, Volkssterrenwacht, 19.30 uur: Expositie 'Navigatie, kaarten en sterren in de Gouden Eeuw'; Schouwburg, 20.00 uur: Optreden Nina de la Parra, Zeeuwse Concert zaal, 20.00 uur: For tepiano recital Petra Somlai en Bart van Oort OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen 50+ VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Boekhandel 't Spui, 15.00 uur: Lezing Anna A. Ros over po pulisme; Edisonweg 8a, 19.30 uur: HB- café over hoogbe gaafd ouderschap; De Piek, 21.00 uur: Optreden Deleyaman WESTKAPELLE Polderhuis, 19.30 uur: Eerste quiz van 2020 o.l.v. Ivo van Beekhui zen Burgemeester Bas van den Tillaar praat met groep 8 van openbare basisschool De Ravenstein in Vlissingen over democratie. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42