MEDIA CULTUUR 33 acties.primaverareizen.nl oF bel 010-2452555 is onherkenbaar als de omvangrijke mediabaas. ,,Zijn uiterlijk was duide lijk een probleem voor hem'', zei Lithgow in een recent interview. ,,In de film zit een belangrijk zinnetje van hem: 'Ik heb er niet altijd zo uit gezien.' Daaruit blijkt dat hij er zelf veel moeite mee had. Aan het einde van zijn leven moest hij zich zelfs met een rollator voortbewegen." Bombshell, een van de kandidaten voor een Oscar, vertelt het verhaal van drie vrouwelijke medewerkers van Ailes uit zijn tijd bij Fox News. De belangrijkste rol is voor Charlize Theron, die anchorwoman Megyn Kelly speelt. Kelly kwam uiteindelijk in opstand tegen het seksisme van haar baas. Goede televisie Zij publiceerde het boek Settle for More, waarin zij haar ervaringen tot in detail beschreef. Kelly lag nader hand ook onder vuur. Waarom heeft zij zo lang gezwegen over het mis bruik dat in de wandelgangen van Fox News algemeen bekend was? Haar gegronde angst dat het haar car rière nadelig zou beïnvloeden, weer hield haar. Toen een collega wel een aanklacht tegen Ailes indiende, kwam Kelly pas in actie. De rechten van haar boek werden door de makers van Bomb shell niet gekocht. Kelly zegt dat er veel van haar publicatie is overgeno men. In een videoboodschap, gemaakt met andere voormalige Fox-collega's, verklaart Kelly dat de film op enkele vrijheden na - een van de persona ges, gespeeld door Margot Robbie is fictief- klopt. Dat Kelly door Ailes werd gesteund na een aanvaring met president Trump op Fox News, ont kent zij. In de film is de Fox-baas er wel content mee omdat 'het goede televisie opleverde'. Kelly noemt deze scène pure fantasie. Uiteindelijk dienden 23 vrouwe lijke collega's een klacht in tegen de Fox-baas die aanvankelijk, gesteund door zijn vrouw, alles ontkende. Het duurde lang voordat de mach tige Ailes op zijn acties werd aange sproken. De eigenaar van de zender, mediamagnaat Rupert Murdoch, greep persoonlijk in om hem uit zijn functie te zetten. Dat leverde Ailes in 2016 wel een afkoopsom op van 65 miljoen dollar. De tientallen vrou wen die hem hadden aangeklaagd, moesten het gezamenlijk doen met een vergoeding van 50 miljoen dollar. Ailes overleed een jaar na zijn ontslag. W Ailes liet vrouwen was. Het is een rol waarin een acteur bijna letterlijk kan verdwijnen. Crowe won er vorige week een Gol den Globe mee. The Loudest Voice fo cust vooral op Ailes' strategie om van Fox News de belangrijkste nieuws zender van Amerika te maken. De nieuwe speelfilm Bombshell heeft een andere insteek. De film is sinds giste ren in Nederland te zien. John Lithgow speelt Ailes vooral als een machtswellusteling die vrou wen kleineerde met zijn seksuele in timidatie achter de deur van zijn kantoor. Ook Lithgow, die onder meer Churchill speelde in The Crown, rondjes draaien in zijn werkkamer zodat hij hun figuur kon beoordelen ren en rondjes draaien om hun figuur te bekijken. Sommigen moesten zelfs hun rok omhoog doen zodat hij hun benen kon beoordelen. Alles ge beurde onder het motto: 'We werken voor een visueel medium.' De loopbaan van Ailes is dankbaar materiaal voor filmmakers. In de tele visieserie The Loudest Voice (te zien bij Ziggo) speelt een onherkenbare Russell Crowe (Gladiator, A Beautiful Mind) de mediagigant, die last had van diabetes, leed aan hemofilie en vooral buitengewoon zwaarlijvig Bungalows Altea Hills Hotel Vasco da Gama vrijdag 17 januari 2020 GO Primavera KROKUSVAKANTIE TIPS! Il A Mediabaas Roger Ailes in 2006 (onder). Op de andere twee fo to's de acteurs (vlnr) John Lithgow, Char lize Theron, Nicole Kidman en Margot Robbie in Bombshell. FOTO'S AFP, INDEPENDENT FILMS, AP Kijk op de site bij /video de trailer van de dramafilm Bombshell LOGIES Spanje - Costa Blanca Altea 3-kamer bungalow Inclusief huurauto Nabij het gezellige Calpe •o.b.v. 8 dagen, 4 personen 'o.b.v. 8 dagen, 2 personen Tf+m+iBsi "Exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds X W I2SI 4 personen HALFPENSION Portugal - Algarve - Monte Gordo 2-persoonskamer •Aan het strand •Veel faciliteiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33