161 193 175 'Zal niet heel anders zijn dan toen ik Kiki coachte' Peterhansel snelste in etappe elf Dakar 31 COMMENTATOR SLUITER B HARADH Stéphane Peterhansel heeft bij de auto's de elfde etappe van de Dakar Rally gewonnen. De Nederlander Bernhard ten Brinke eindigde als vierde, op ruim tien minuten van de Frans man. Peterhansel deed met zijn zege goede za ken in het klassement. Hij blijft derde, maar hij verkleinde het gat met de Spaanse klasse mentsleider Carlos Sainz, die in de tiende rit 8.03 van zijn voor sprong inleverde. Ten Brinke staat zesde in het klassement. Hij be gon de voorlaatste etappe als 7de. De Chileen Pablo Quintanilla zegevierde bij de motoren. Hij had in Haradh negen secon den voorsprong op de Oostenrijker Matthias Walkner. Luciano Be- navides uit Argentinië werd derde. De Ameri kaan Ricky Brabec, lei der in het klassement voor motoren, gaf 11.48 toe op Quintanilla, de nummer 2 na de elfde etappe. Bij de trucks ging de zege naar de Rus Andrei Karginov, die landgenoten Dmitri Sotnikov en Anton Sji- balov voorbleef. Kargi nov heeft in het klasse ment ruim 39 minuten voorsprong op de ach tervolging. Vandaag is de laatste etappe, over 374 kilometer, van Ha- radh naar Qiddiya. Passenier rekent niet op Badr Mike Passenier, coach van Badr Hari (foto), denkt niet dat organisatie Glory de kickbokser vrijgeeft voor de Spelen van Tokio. „Voordat wij het Glory konden vragen, lag het nieuws al op straat. Ik denk niet dat ze akkoord gaan, ze zullen zich op de tweede plaats gesteld voelen", zei hij op Tele- graaf.nl. Wel bevestigde hij dat de bond hem heeft benaderd Hari te interesseren voor het toernooi. UITSLAGEN Huidige ranking Robin Haase Top 100 Lukt dat dit jaar nog, een Nederlan der in de top 100? ,,Ik hoop dat we er aan het einde van 2020 weer eentje hebben'', zegt bondscoach Haarhuis. ,,Naast Haase moeten Tallon Griek- spoor, Botic van de Zandschulp en Tim van Rijthoven dat zeker kunnen. Met de faciliteiten op ons nieuwe trainingscentrum in Amstelveen en meereizende coaches kunnen we onze talenten beter ondersteunen." Van Lottum is minder positief. ,,Die jongens gaan het niet redden. Zo'n Griekspoor kan lekker tennis sen, maar uiteindelijk draait het om winnen.'' Sluiter: ,,Als ik Botic of Tim zie spelen, halen ze soms een 9, maar andere keren denk ik dat ik met mijn 15 kilootjes te veel ook nog wel een kans zou maken.'' Na Haase komt er helemaal niks. Dat is de prijs van jarenlange verkeerde visie kwam de bond met 'gecertificeerde tennisscholen', waarvan er nu 43 zijn in Nederland. Verkerk: ,,Pure vriend jespolitiek, het heeft niets te maken met de kwaliteit.'' Reijnders, vanuit de bond nauw betrokken bij de certi ficering, spreekt dat tegen. ,,Ze wor den bepaald met behulp van objec tieve kennisbureaus. We hebben overal in de keuken moeten kijken om tot een goed oordeel te komen.'' Het geld klotst bij de KNLTB be paald niet tegen de plinten. Datzelfde geldt voor veel spelers, ziet Bogtstra. ,,Guy den Heijer traint bij mij, en moet elke week weer kijken of hij naar een toernooi kan. Die gaat dan in Frankrijk spelen om een paar hon derd euro te verdienen, zodat hij zijn volgende tripje kan maken. Dan praat je over een jongen van 22 jaar die ge woon in de halve finale van het NK stond, hij heeft constant financiële zorgen. Tennis kost geld. Tot je in de top 100 komt en daar langdurig in kunt blijven, levert het niets op.'' rol. ,,Bij Van Hulst kon je oprotten als je niet luisterde. Als je dat nu als coach zegt, krijg je gelijk ouders aan de lijn. Kinderen kunnen zich mis dragen, ouders kiezen hun kant.'' Raemon Sluiter, die tot eind vorig jaar Kiki Bertens begeleidde, stelt dat een coach vooral hard moet künnen zijn: ,,Ik zou in eerste instantie altijd het vertrouwen proberen te winnen van een speler. Dan komt de bood schap toch veel beter over.'' Hij ziet te vaak twee kapiteins op één schip. ,,Heen en weer hollen tussen club- coach en bond, dat draagt nooit bij. Hoe vaker je wisselt van coach, hoe negatiever het effect op je prestaties.'' Tenniscarrières beginnen veelal op tennisscholen. Waren dat er vroeger twee of drie in Nederland, inmiddels zijn het er wel 350. Haarhuis: ,,Iedere trainer op de hoek van de straat noemt zichzelf een tennisschool.'' Als middel tegen de versplintering Huidige ranking Tallon Griekspoor Botic van de Zandschulp Huidige ranking vrijdag 17 januari 2020 GO wie kan dat nog? Paulo Fiuza (l) en Stéphane Peterhansel van X-Raid Team tijdens etappe elf. foto bsr KICKBOKSEN Golf Mannen. Abu Dhabi Cham pionship, stand na eerste ronde (par=72): 1. Paratore (Ita), Norris (ZA) 64, 3. Koepka (VS), Scrivener (Aus) 66, 33. Luiten (Ned) 70. Tennis Mannen. Adelaide, kwartfi nales: Paul (VS) - Ramos-Vi- nolas (Spa) 6-3 6-4, Harris (ZA) - Carreno Busta (Spa/4) 6-3 6-3, Roeblev (Rus/3) - Evans (GB) 6-4 3-6 6-3, Auger-Aliassime (Can/2) - Bolt (Aus) 6-3 6-0. Auckland, kwartfinales: Hurkacz (Pol/6) - López (Spa) 6-4 6-7 (11) 6-4, Paire (Fra/5) - Millman (Aus) 3-6 6 1 6-4, Isner (VS/4) - Edmund (GB) 7-6 (5) 7-6 (5), Humbert (Fra) - Shapovalov (Can/2) 7 5 6-4. Vrouwen. Adelaide, kwartfi nales: Barty (Aus/1) - Von- drousova (Tsj/8) 6-3 6-3, Collins (vS) - Bencic (Zwi/4) 6-3 6-1, Jastremska (Oek) - Vekic (Kro) 6-4 6-3, Saba- lenka (WRu/6) - Halep (Roe/2) 6-4 6-2. Hobart, kwartfinales: Wat son (GB) - Mertens (Bel/1) 6 7 (5) 6-4 7-5, Rybakina (Kaz/3) - Cabrera (Aus) 6-7 (4) 7-6 (2) 7-5, Zhang (Chn/4) - Davis (VS) 6-1 6-4, Koedermetova (Rus/5) - Mu- guruza (Spa/2) walk-over. Melbourne, kwalificatie Australian Open, eerste ronde: Arruabarrena (Spa) - De Vroome (Ned) 6-3 6-3. Waterpolo EK Boedapest. Mannen, groep B: Rusland - Neder land 15-9 (3-2 5-1 3-2 4-4), Servië - Roemenië 15-7. Stand: 1. Servië 2-6 (28-16), 2. Rusland 2-3 (24-22), 3. Nederland 2-3 (18-23), 4. Roemenië 2-0 (15-24). Won twee ATP-toernooien (Kitzbühel 2011, 2012) - Martin Verkerk MELBOURNE Als debute rend tenniscommentator verslaat Raemon Sluiter vanaf maandag bij de Australian Open wellicht ook partijen van zijn voor malig pupil Kiki Ber- tens. „Het zal even apart zijn, maar eigenlijk veran dert er niet zo veel. Ik was altijd al kritisch op haar", zegt Sluiter (foto), die bij Eurosport als co-com mentator dagelijks naast Abe Kuijl of Kristie Boogert zal zitten. ,,Het is niet veel anders dan toen ik Kiki coachte, of die laatste twee maan den van het afgelopen jaar dat ik haar partijen thuis op televisie zag. Ik keek en kijk puur analytisch. Wat kan beter? Hoe staat ze erbij? Als dat slecht is, is het slecht. Volgens mij ben ik altijd redelijk open geweest over haar spel, ook in de media. Ik ver wacht geen pro blemen, maar ik zal nu het vloeken achterwege laten als ze bepaald gedrag ver toont." Bertens treft in Melbourne in de eerste ronde de Roe meense Irina-Camila Begu. Arantxa Rus werd gisteren bij de loting gekoppeld aan Magda Linette uit Polen. Won één challenger (Hamburg 2019) Won twee challengers (Tampere 2018, Banja Luka 2019)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31