Pyrokuns Politie gaat de boer op met 'drugslab' Twee jaar geëist voor betasten stiefdochter OSCAR GARSCHAGEN 2 Column DE STELLING Vandaag: Klimaatverandering laat me koud Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TALKSH0W00RL06 ■0-v Cocaïne gevonden tussen bananen Lezing over eerste Zeeuwse premier DOMBURG Award voor de beste golfbaan Wijkagenten Suzanne Kastelijn en Jordy Ellerkamp, en buitengewoon opsporingsambtenaar (boa) Joop van Dussen zijn er donderdagmid dag druk mee: passanten aanspreken en vooral laten ruiken aan een xtc- geurkaart. Een kaartje dat een anijs- geur geeft, als je erover wrijft. ,,De geur van een drugslab", licht Kaste lijn toe aan Krina Vroegop, die bood schappen gaat doen. Een vreemde lucht is er precies de oorzaak van dat agenten in de zomer van vorig jaar bij Oud-Vossemeer op een grote cocaïnewasserij stuitten. De politie is daarom gebaat bij alle zintuigen die de inwoners van de gemeente hebben. ,,We willen men sen er graag op wijzen dat melden bij ons belangrijk is en dat ze niet te rughoudend hoeven te zijn", zegt Ellerkamp. Even verderop staat een wit busje met opengeklapte achterdeuren. De laadruimte staat vol blauwe tonnen en jerrycans. Zó kan het eruit zien als zo'n busje gebruikt wordt voor het transport van drugsafval, legt El lerkamp uit. ,,Het busje stond drie dagen op het Terreplein. Met de deuren dicht, maar met een gasmas ker achter de voorruit en de geur van anijs er omheen. We hebben er nul meldingen over gekregen." Mevrouw Van der Kleijn is een beetje beduusd als boa Van Dussen haar aanspreekt en haar uitlegt wat de actie inhoudt. ,,Goed dat ze dit aan de mensen laten zien. Ik heb zo- Het busje stond drie dagen op het Terreplein. We kregen nul meldingen net gelijk melding gedaan van een verdachte situatie. Maar ik weet niet ofhet wat is, hoor. Wel neemt de cri minaliteit steeds toe. Dat is erg. Ik heb vijf kleinkinderen. Soms vraag ik me wel eens afin wat voor wereld zij terechtkomen." De behandeling van de zaak werd gisteren buiten zijn aanwezigheid behandeld. K. liet via zijn advocaat weten ernstig rugletsel te hebben en 'nog geen seconde' in het beklaag denbankje te kunnen zitten. Overi gens tot enig ongenoegen van de slachtoffers en de officier van justi tie. Zeker de laatste vindt dat zeker een ontkennende verdachte in ze denzaken zijn verhaal moet doen. Op uitdrukkelijk verzoek van de slachtoffers werd de zaak dan ook bij verstek behandeld. De ontuchtige handelingen met de stiefdochter vonden meestal plaats op de bank tijdens het 'knuf felen' en dagelijks onder de douche. Dat een en ander niet normaal was, ontdekte de stiefdochter pas in groep acht van de basisschool toen ze seksuele voorlichting kreeg. Later kwam boven water dat K. ook haar nichtje had betast tijdens een knuf felpartij. Er kwamen gesprekken en uiteindelijk een aanklacht. Smartengeld Voor officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk een duidelijke zaak: de verklaringen zijn consistent, het is niet erger gemaakt dan het al is. Hij vond dan ook dat twee jaar cel waar van vier maanden voorwaardelijk plus een totaal van 15.000 euro aan smartengeld een passende strafwas. De raadsman van K. stelde dat de verklaringen niet klopten en het niet was uit te sluiten dat het een kreet om aandacht was geweest. Verder vond hij dat zijn cliënt slechts aan halig gedrag zonder bijbedoelingen had getoond. branden en vooral de verstikkende luchtvervuiling. Maar ook in een autoritair land telt de volkswil. Een eeuwenoude traditie om met veel geknal boze geesten te ver drijven, laat zich niet zonder poli tiek riskant gemor afschaffen. De communistische leiders, die al de cennia proberen het vuurwerkbij geloof te onderdrukken, organise ren daarom spectaculaire vuur werkshows. Soms zijn die miljoe nen dollars kostende spektakels pure kitsch, maar steeds vaker kijk je naar pyrokunst, naar fascine rende balletten van kruit, barium en strontium, ontworpen door meester-vuurwerkmakers op hun laptops. op initiatief van de Christenunie het Zeeuwse voortouw met een al gemeen verbod op een ontspoord, goddeloos gebruik. Meerdere Zeeuwse gemeenten volgen vast. Anders heeft deze Vlissingse daadkracht geen enkel effect. Het bedenken van aansprekende alter natieven - gezamenlijke vuur werkshows op pontons op de Schelde of op de stranden - is na tuurlijk veel lastiger, want kost geld, verbeelding en vergt samen werking. Maar ik vermoed dat daarvoor vele Zeeuwse handen op elkaar gaan. Net als in China. Soms zijn die miljoenen dollars kostende spektakels pure kitsch uurwerkverbod Vlissin- gen'. De krantenkop voerde mij gisteren terug naar die bijzondere Chinese Nieuwjaarsnacht in 2014 toen in Shanghai opeens een algemeen vuurwerkverbod werd ingesteld. Waren we daarvoor verwend met pyrotechnisch toverwerk in de he mel, die nacht was het opeens stil en donker. De onvergetelijke sere niteit op straat en de schone, zwa- velvrije lucht bleken ideaal voor een nachtelijke wandeltocht in de miljoenenmetropool. Nieuwjaarsfeest begint, kijken honderden miljoenen Chinezen in zeker duizend steden naar vuurwerk op tv. Tot hun groot chagrijn. Chinese politici zijn na decennia van halfslachtige maat regelen tot de conclusie gekomen, dat alleen algemene verboden hel pen tegen dodelijke explosies, 8 dagen ultra all-inclusive nabij Salzburg in Oostenrijk hoteldeal dagelijks tot vrijdag 17 januari 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Met een mes op zak voel ik me veilig 1815 reacties tsRIE JIMEKS tSE STICHTIM© KIJKONDERZOEK IS uitseschakeld. VLISSINGEN Tussen een partij bana nen is 921 kilogram co caïne onderschept. Dat gebeurde dinsdag tijdens een controle in de haven van Vlissingen. De container met bana nen was afkomstig uit Ecuador. Met behulp van de mobiele scan werd de cocaïne tussen de bana nen ontdekt. De drugs zijn inmiddels vernietigd, er zijn geen aanhoudin gen verricht. In de haven werkt de Douane samen met de politie en de Koninklijke Marechaussee. De politie heeft een onderzoek in gesteld. GOES Isaac Fransen van de Putte (1822-1902) was de eerste Zeeuwse premier van Nederland. Hij was in de vergetelheid geraakt. Tot historicus Paul Con- sten hem eind vorig jaar in zijn biografie in de schijnwerper zette als een 'selfmade politicus'. Consten komt dinsdag 28 januari naar Goes om te vertellen over het leven van de in Goes op gegroeide premier: zijn mislukte opleiding op het Instituut voor de Marine en zijn politieke loopbaan daarna. De lezing begint om 19.30 uur in boekhan del De Koperen Tuin, kaarten kosten 5 euro. Voor de tweede keer op rij heeft de Dom- burgschse Golfclub de beste golfbaan van het jaar. De oorkonde werd woensdag uitgereikt tij dens het Nationaal Golf Congres op Papendal. Ook in 2018 kreeg de Domburgschse Golfclub de award voor de beste golfbaan toegekend. De golfvereniging merkte vorig jaar dat de erken ning extra golfers trekt. De winst heeft de golf club te danken aan de beoordelingen van gol fers via Player First. Dat is een specifiek systeem voor golfbanen dat werkt met enquêtes. De geur van anijs, grote blauwe vaten in een busje en dat open en bloot in Tholen-stad. Een drugsvangst? Nee. De boel is geënsceneerd, maar wel be doeld om oplettendheid bij de Thoolse inwoners te kweken. Michiel Bouwman Tholen - Jordy Ellerkamp, wijkagent Kijk op de site bij /video Blauwe vaten en anijslucht? Niet pluis Acht jaar lang - vanaf 2011 - zou de 44-jarige Vlissinger M.K. zijn stiefdochter ontuchtig hebben betast. Twee jaar lang - vanaf 2011 - zou haar nichtje eenzelfde lot zijn ondergaan. Ze waren elf en acht jaar oud, toen zijn ver meende handelingen begonnen. Ad Roos Middelburg Uitspraak 30 januari. Verchinezend Vlissingen neemt Als binnenkort het Chinese hoteldeal.nl/K01171 Landgasthof Torrenerhof 1/ 7 overnachtingen incl. ontbijt Dagelijks lunchpakket en koffie/thee met cake V Dagelijks 3-gangen menu of buffet Onbeperkt drankjes tussen 9-21 u. Kinderen t/m 8 jaar gratis! 23:00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2