Trainer Hans de Koning komt 26 Na De Ligt en De Jong luidt nieuwe zomer met Kort Van der Poel kan naar Milaan Mathieu van der Poel (foto) en zijn ploeg Al- pecin-Fenix hebben een uitnodiging gekre gen voor Milaan-Sanremo, de eerste grote voorjaarsklassieker. Zoals verwacht heeft organisator RCS de ploeg, die voorheen Co- rendon-Circus heette, ook een wildcard ver strekt voor de Strade Bianche, de koers die deels over onverharde wegen voert. Voor de Giro d'Italia gingen de uitnodigingen naar Italiaanse teams: Androni Giocattoli, Bar- diani en Vini Zabü completeren het deelne mersveld dat verder bestaan uit renners van de negentien WorldTourteams. W Series gekoppeld aan F1 De W Series, de raceklasse voor vrouwelijke coureurs, wordt gekoppeld aan de Formule 1. Het tweede seizoen van de W Series is uit gebreid met twee nieuwe races in de Ver enigde Staten en Mexico, die in hetzelfde weekeinde en op hetzelfde circuit worden gereden als de Formule 1. Rusland laat Oranje kansloos Het is de Nederlandse waterpoloërs niet ge lukt hun tweede groepswedstrijd op het EK in Hongarije te winnen. In Boedapest bleek Rusland te sterk: 15-9. De ploeg van Harry van der Meer (foto) had dinsdag de eerste wedstrijd op het EK nog met 9-8 van Roe menië gewonnen. Servië, dat de eerste twee duels overtuigend wist te winnen, is zater dag de laatste tegenstander in de groepsfase. Flitsen Quote van de dag 'Het komt te vroeg. Maar het is mijn droom ooit trainer van Barga te zijn.' Masters In jacht op drie prijzen hervat Ajax zondag zijn seizoen, thuis tegen Sparta. Behalve sportieve honger is er ook een sentimenteel tintje: dit wordt de laatste rondgang over de Nederlandse velden van een unieke groep spelers. Transfer Boete Erik ten Hag was vorige week nog resoluut over de vertrekwensen bij zijn spelers. ,,Die zijn er niet. Ten minste, niet deze winter. De spelers hebben plezier en willen dit sei zoen samen afmaken. Strijden om prijzen, titels bemachtigen. Dat ge voel leeft heel sterk.'' Ook over zijn eigen positie bestond geen enkele twijfel. ,,Ik ben nooit op jacht ge weest naar iets. Ja, alleen naar mijn vrouw, haha.'' Voor alle duidelijkheid: de trainer had het bij zijn spelers over de korte termijn. Dat er na dit seizoen an dere wensen en verlangens bij zijn spelers zijn, is geen geheim. Zo ver duidelijkte Marc Overmars al meer maals dat afgelopen zomer niet zo zeer heel complex was. Natuurlijk, met Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong vertrokken twee hoofdrolspe lers. Maar dat zat er al maanden aan te komen. De ware uitdaging lag volgens de directeur voetbalzaken van Ajax in de zomer van 2020. ,,Het wordt moeilijker om dan de selectie intact te houden'', erkende Over- mars geregeld. ,,Omdat ik onze ge maakte afspraken ken en omdat spelers van Ajax overal geliefd zijn.'' Overmars is continu bezig in de rol van balansbewaker. Helemaal sinds het salarishuis op de schop Vertrekwensen? Zijn er niet. Tenminste, niet deze winter. De spelers willen dit seizoen samen afmaken ging. Welke speler verdient iets er bij, hoe zit het met de contract- duur? Wanneer moet hij actie on dernemen? Per jaar dat een speler extra vastligt, hoe hoger de trans fersom. En dan zijn er nog de mon delinge toezeggingen. Zie hier het veelzijdige verhaal rond de verkoop van een speler voor de hoofdprijs, zoals met De Jong en De Ligt plaatsvond. Zij wisten dat ze een transfer gingen maken, terwijl Ajax wist dat het de clubkas weer rijke lijk kon bijvullen. Vertrekwens Na dit seizoen beschikken meer dere spelers over een vertrekwens, ,,Eetse!", roept Hans de Koning, wanneer de juffrouw van de admi nistratie de lunch-boterhammetjes uit haar trommel heeft geplukt. Om daarna de spelershome-uitbater hartelijk te begroeten. ,,Hallo!" Welgeteld twaalf dagen is De Ko ning hoofdtrainer van VVV. Maar wie niet beter zou weten, zou ver moeden dat hij deze voormiddag zijn veertigjarig jubileum viert in De Koel. Iedereen kent hem, hij kent iedereen. ,,Is belangrijk", stelt de oud-doelman. ,,Een club moet voelen zoals thuis. Wanneer je met elkaar een eenheid bent, presteer je het best. En daarin is de trainer niet belangrijker dan de materiaalman." Het is de 60-jarige oefenmeester ten voeten uit. Geen trainer in het profvoetbal die zo wars is van allu res, als hij. Vraag het de verslagge ver die hem eens opzocht bij FC Volendam. Die trof De Koning kort voor een oefenpotje achter het ko pieerapparaat, driftig in de weer met A4'tjes. De coach wilde snel nog even een stapeltje opstellingen afdrukken voor alle 27 belangstel lenden. En afgelopen seizoen was De Koning, naast trainer van FC Volendam, werkzaam bij tweede klasser ZAP. ,,Zette ik voor de trai ning altijd een grote pot koffie voor die gassies, die de hele dag op die bollenvelden hadden gestaan.'' Zijn aanpak bij VVV is niet we zenlijk anders dan bij die amateurs uit Breezand. Schouderklopje hier, gebbetje daar. ,,Waarom zou ik me anders of groter voordoen dan ik ben?", stelt de coach. ,,Een chirurg die mensen beter maakt, mag inte ressant doen. Maar een voetbaltrai ner? Kom op, zeg. Wat een gelul. Het is een heerlijk vak, daar niet van. Maar we zijn niet meer of min der dan de bakker van op de hoek." vrijdag 17 januari 2020 WIELRENNEN FORMULE 1 1 11 WATERPOLO De WK judo van 2021 gaat naar Tasjkent. De strijd was in eerste instantie toegewezen aan Wenen, maar de Oostenrijkse bond raakte de organisatie kwijt omdat het te laat was met betalen. Schaker Anish Giri heeft op Tata Steel Chess, het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee, verloren van Alireza Firouzja, het 16-jarige talent uit Iran. Het was de eer ste nederlaag van de Nederlandse groot meester, na vier remises. - Xavi, beginnend trainer in Qatar, over de interesse van zijn oude club. De Zwitserse springruiter Martin Fuchs, nummer 1 van de wereld, maakt over twee maanden zijn opwachting op Indoor Bra bant. Voor de 27-jarige Euro pees kampioen wordt het zijn eerste deel name aan The Dutch Masters. Dit is een goed Freek Jansen Martine Smeets (29, foto) stapt over van het Noorse Molde HK naar Metz. De hand balster komt bij de Franse club Emmanuel Mayonnade, bondscoach van Oranje, tegen. Roda JC heeft een boete ge kregen van 5000 euro vanwege wan gedrag van de aanhang in het thuisduel met Excelsior op 29 november 2019. Amsterdam - Erik ten Hag (trainer) Niet iedere trainer slaagt erin zichzelf te relativeren. Rotter dammer Hans de Koning (60), die zondag tegen PSV debuteert als VVV-coach, kan het als de beste. ,,Een chirurg mag interes sant doen. Maar een voetbaltrai ner? Kom op, zeg." Dennis van Bergen Venlo o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26