Stikstof heeft geen gevolgen voor bouw nieuw sportcomplex Kapelle Nieuwe jongerenclub richt zich op oudere jeugd 7 STATION KRABBENDIJKE Wat is de NS van plan met het al jaren leegstaande stationsgebouw van Krabbendijke? I en kunst- en cultuur centrum, praktijkloka len voor middelbare scholieren, een ont- I moetingsplaats voor eenzame ouderen of toch iets heel anders? Wat de vervoerder betreft kan het allemaal in het stationsge bouw van Krabbendijke, zolang het maar een maatschappelijke functie heeft. Maar voor het mar kante, witte gebouw nieuw leven wordt ingeblazen, nemen eerst bouwvakkers het 150-jaar oude pand stevig onder handen. Voor de renovatie trekt de NS tonnen uit. ,,Het station moet weer een leuke plek worden", zegt woordvoerder Arno Leblanc. Nee, ondanks alle goede bedoelin gen was de gezelligheid ver te zoe ken. De verwarmde wachtruimte, compleet met sfeervol fotobehang en koffieautomaat, werd geteisterd door baldadige hangjeugd. On danks een speciaal slot voor men sen met een ov-kaart, camerabe waking en extra toezicht van de boa, bleef het er een bende. Voor jaar 2018 was voor de NS de maat vol, de wachtruimte ging defini tief dicht. Amateurkunstenares Marieke Lobbezoo wist vorig jaar het tij te keren. Dankzij haar inspanningen is de wachtruimte helemaal opge knapt en omgebouwd tot atelier. Sinds eind vorig jaar kunnen reizi- gers en andere bezoekers tijdens openingsuren aanschuiven voor een praatje of gebruikmaken van het toilet. Vanaf deze week kun je ook met een pinpas warme drank jes uit een gloednieuwe automaat tappen. De samenwerking met Marieke en andere kunstenaars bevalt de NS goed. Zolang er een gastvrouw- of heer is, blijft alles netjes en heel. Om te beginnen wordt het pand helemaal opgeknapt, de NS heeft daar 'tonnen' voor vrijgemaakt. De verwachting is dat het gebouw Het moet in elk geval géén kantoor met de lamellen dicht worden volgend jaar klaar is. Wat er daarna staat te gebeuren, is nog de vraag. Volgens woordvoerder Arno Le- blanc zijn er heel veel ideeën. ,,Die gaan we samen met de gemeente onderzoeken. Zij moeten ook de bestemming aanpassen. Het moet in elk geval géén kantoor met de lamellen dicht worden." Nou, nee. ,,Het grote geld wordt hier niet verdiend, dat doen we wel op stations als Utrecht en Eindhoven", zegt Leblanc. Hij zou het fijn vinden als de NS in de toe komst quitte zou kunnen spelen met de huurprijs. ,,We zijn een maatschappelijk bedrijf, we vin den het zonde als zo'n gebouw er alleen maar staat en er verder niets gebeurt. Als dit ertoe leidt dat er wat meer reizigers komen, is dat natuurlijk mooi meegenomen." Iedereen die een goed idee heeft, kan zich volgens Leblanc het beste bij de gemeente Reimerswaal mel den. Volgens hem zijn ze daar erg enthousiast over de plannen. ,,Toen we op gesprek kwamen, waren ze even bang dat we het station wilden sluiten, maar dat zijn we zeker niet van plan." Sterker nog: Krabbendijke kan als een maatschappelijk voorbeeld project voor de NS gaan dienen. Leblanc: ,,We hebben dit vaker gedaan, bijvoorbeeld in Deurne en Gilze-Rijen, maar dit is de eer ste keer dat we een dergelijk pro ject op zo'n grote schaal aanpak ken." GOES 'Ook zonder alcohol of drugs kun je een gezellige avond hebben'. Die boodschap wil de nieuwe Rillandse jon- gerenclub Overstag uitdragen. De gemeente Reimerswaal heeft besloten de stichting fi nancieel te ondersteunen. Overstag is bedoeld voor de jeugd van 15 tot 20 jaar. Jonge ren die gevoelig zijn voor de aantrekkingskracht van drank en drugs zijn overigens niet de enige doelgroep. In beginsel is de christelijke stichting opge richt, omdat een gezellige ont moetingsplek voor jongeren werd gemist in Rilland. Zoge- heten chill-avonden in jeugd soos De Kist worden afgewis seld met activiteiten op loca tie. Het bestuur laat weten het nu geen goede timing te vinden om uitgebreid in te gaan op het 'hoe en waarom' van de stichting. Wel laat Marien Gol- verdingen weten dat het de be doeling is om in meerdere ker nen in Reimerswaal aan de slag te gaan. ,,Maar eerst willen we een goedlopend concept neerzetten in Rilland.'' De gemeente geeft Overstag een startsubsidie van 1000 euro voor dit jaar. Willem Adriaansens Kapelle ,,De vraag was of dit stikstof-aspect een risico voor het project zou kun nen zijn", aldus wethouder Jon Her- selman. Daar heeft de gemeente ac tie op ondernomen. ,,Inmiddels hebben we zelf een stikstofbereke ning laten uitvoeren. Hieruit blijkt dat we beneden de gestelde waarde blijven. Het heeft dus geen gevolgen voor het project." Volgens Herselman is die uit komst goed verklaarbaar: ,,Wij heb ben een gebouw dat, als het straks gesloopt gaat worden, vijftig jaar oud is. Daar komt een ontzettend duurzaam en energiezuinig gebouw voor terug. Daarmee maak je zoveel slagen dat het de toets ruimschoots kan doorstaan. Je hoort regelmatig andere geluiden over bouwprojec ten die vertraging oplopen, maar bij ons is dat gelukkig anders." Uiterlijk 21 januari moeten de de finitieve inschrijvingen van de bouwbedrijven binnen zijn bij de gemeente. ,,Die zullen daarna wor- den beoordeeld." De planning is nu zo dat het bouwproject op 19 fe bruari voorlopig wordt gegund aan één van de drie bedrijven die hun belangstelling al hebben aangege ven voor het bouw- en onderhouds- project. Op 17 maart wordt het voor stel in de gemeenteraad besproken en op 7 april moet dan het defini tieve besluit vallen over de voort gang. Het buitenbad blijft dit seizoen nog open. ,,Eind september, begin oktober kan de bouwer dan op die plek aan de gang." Pas in 2022, als de nieuwe hal en (binnen)zwembad in gebruik zijn, gaan de oude sporthal en het oude binnenzwembad tegen de vlakte. donderdag 16 januari 2020 BE 'Het moet weer een leuke plek worden' Joeri Wisse Krabbendijke Het ging de afgelopen jaren toch niet zo lekker op station Krab- bendijke? Waarom ziet de NS de toekomst nu opeens weer zonnig in? Wat kunnen Krabbendijkenaren straks in de rest van het gebouw doen? - Arno Leblanc, woordvoerder NS Willen de Nederlandse Spoor wegen nog een slaatje uit het pand slaan? Hoe gaat het nu verder? De gemeente Kapelle kan door gaan met het nieuwe sportcen trum. Het stikstofbesluit zit de bouw van het nieuwe Groene Woud niet in de weg. De ge meente gaat nu dan ook vol gas verder met de aanbestedings procedure. Marieke Lobbezoo tapt koffie uit de nieuwe automaat in de voormalige wachtruimte van het NS-station Krabbendijke, terwijl haar doch ter Sabine aan tafel bezig is. De wachtruimte is nu een atelier, waar bezoekers tijdens openingsuren welkom zijn. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60