IN DE REGIO 6 Corporatie wil snel nieuwe woningen bouwen Liedjes uit de oorlogstijd op Havendagen in Tholen MIJN DORP, MIJN STAD Deze week is een begin gemaakt met het slopen van pakweg dertig sterk verouderde woningen aan de noordkant van de Frans Naere boutstraat (en een paar in de Heemskerkstraat en Zuidvliets- traat). De meeste huizen stonden al meer dan een jaar leeg en waren dichtgetimmerd. De aanwezigheid van be schermde vogeltjes maakte dat de Bevelandse corporatie niet eerder kon gaan slopen. Er komen 31 hui- zen terug. Het gaat om levensloop- bestendige woningen en eenge zinswoningen in twee maten. Ondertussen zijn ook de wonin gen aan de andere kant van de Nae reboutstraat, de Pasteurstraat en de Willem Barentszstraat leeggeko men. ,,Daar hopen we eind maart te kunnen gaan slopen'', laat de woordvoerder van Beveland Wo nen weten. In dit gebied komen 34 woningen terug, waarvan 5 koop woningen. Het gaat om twee typen eengezinswoningen, met twee en drie slaapkamers. Het is de bedoe ling dat de bouw van de nieuwe huizen snel na de sloopwerkzaam heden begint, dat zal eind juni of begin juli zijn. Het vernieuwen van het buurtje achter de voormalige Gamma vormt het voorlopige sluitstuk van de grootscheepse aanpak van de wijk Goes-West, waarmee de toen malige corporatie RWS ruim tien jaar geleden begon. Veel oude hui zen en gebouwen hebben al plaats gemaakt voor nieuwbouw. Het plan is nog niet helemaal uit gevoerd, maar de corporatie (sinds 1 januari is dat Beveland Wonen, een fusie van RWS en R&B Wo nen) maakt op verzoek van bewo ners even pas op de plaats. Pas na 2025 worden de laatste fases van het plan uitgevoerd. Er worden dan - ook op verzoek van de bewoners - meer woningen gesloopt en ver vangen dan in het oorspronkelijke plan de bedoeling was. In onder De aanwezigheid van beschermde vogeltjes maakte dat niet eerder gesloopt kon worden meer de Bankertstraat en de Joost de Moorstraat wilde RWS eigenlijk de verouderde woningen renove ren. In overleg is besloten toch voor nieuwbouw te gaan. Afgelopen weekend hield de po litie nog een paar jongeren aan die vernielingen aanrichtten in de sloopwoningen in de Naerebouts- traat. Het terrein was toen al afge sloten met hekken. THOLEN Zo rijk als de Thoolse Havendagen komende juni wor den aangekleed, zo was het nog nooit. Het tweejaarlijkse feest staat in het teken van 75 jaar be vrijding. Met een heus bevrij dingskoor dat, gekleed als in de oorlogstijd, liedjes zingt uit de jaren veertig en vijftig. Iedereen die zingen leuk vindt, kan zich daarbij aanslui ten. Met en zonder ervaring, ver telt Sylvia Salari. Het Cultikoor, waar zij lid van is, zal het gros van het bevrijdingskoor vormen. ,,Maar er kunnen 75 mensen in het koor. Er is dus nog ruimte voor nieuwe deelnemers." Het bevrijdingskoor zal tij dens de Havendagen (3 tot en met 6 juni) drie keer optreden. Zaterdag twee keer en vrijdag één keer. ,,Het optreden van vrij dag is speciaal opgezet voor de ouderen. 's Zaterdags lopen er namelijk duizenden mensen. Zo kunnen ze de drukte ontlopen", legt William van Leeuwen van het organiserende Tholen Sterk uit. ,,We schrijven alle woon zorgcentra en ouderenbonden aan." Doris Day Onder leiding van dirigent Indra Ville uit Tholen zingt het koor tien liedjes. De repetities daar voor beginnen eind maart. Welke liedjes dat zijn, is volgens Salari nog niet duidelijk. Maar ze deed met Anneke Verspuij al wat zoekwerk op YouTube, zegt ze terwijl ze een lijstje tevoorschijn haalt. Bing Crosby, Doris Day, en de Glenn Miller-band staan erop. Of die ook ten gehore wor den gebracht in juni, is nog maar de vraag. Een speciaal opgezette muziekcommissie gaat de num mers uitkiezen. Bingomiddag Rommelmarkt Meezingfeest met de bekendste hits Opvliegers in het Scheldetheater donderdag 16 januari 2020 BE Oude huisjes Goes-West eindelijk tegen de vlakte De aanloop vergde wat geduld, maar woningcorporatie Beve land Wonen pakt nu door met het verbeteren van het buurtje rondom de Frans Naerebouts traat in Goes-West. ,,We willen direct na de sloop beginnen met de nieuwbouw'', laat een woord voerder weten. Rob Paardekam Goes Om mee te zingen in het koor, kunnen geïnteresseerden zich melden bij Sylvia Salari via goforit@zeelandnet.nl. WAARDE In Waarde wordt morgen een bingomiddag voor ouderen gehouden. De bingomiddag begint om 14.00 uur en vindt plaats in MeerWaarde. KORTGENE In Kortgene wordt elke eerste en derde zater dag van de maand een grote rommelmarkt ge houden. Komende zaterdag is het weer zover. Belang stellenden zijn van 9.00 tot 16.00 uur welkom in de oude school aan het Julianaplein. WESTKAPELLE In Westkapelle wordt komende zaterdag het meezingfeest 'Heel Westkapelle Zingt' ge houden. Er staan dertig num mers op het programma en de teksten van die bekendste meezingers aller tijden worden op een groot scherm ge projecteerd. Het meezingfeest begint zaterdag om 20.00 uur en vindt plaats in West- kapelle Herrijst. De toegang voor het zangevenement is gra tis. In Waarde is morgen in dorpshuis MeerWaarde een bingomiddag. TERNEUZEN De vriendinnencomedy Opvliegers 5, Op safari, ontrolt zich vanavond in het Terneuzense Schel detheater. Actrices Rian Gerritsen, Anouk van Nes, Joanne Telesford en Sandra Mattie spelen mee in het toneelstuk. Aanvang 20.00 uur, toe gang 27 euro. Info op zeelandtheaters.nl. BATH De Tobbe, 19.00 21.00 uur: Bijeen komst over werk zaamheden in de Westerschelde bij Bath; GOES Stadskantoor, 08.30-20.00 uur: Ex positie Ron Wester weel; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30 11.30 uur: Inloopoch tend; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00 11.00 uur: Inloop- spreekuur wijkverple ging; 14.00 uur: Wan deling en scootmo- bieltocht; HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling; HEINKENSZAND 09.30 uur: Wandelen; Bibliotheek, Stenge plein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloop ochtend; 14.00-15.30 uur: Taalcafé; KRUININGEN Brou werijstraat 1, 09.00 12.00 uur: Inloop spreekuur wijkagen ten Gemeente Rei- merswaal; Hof Cru- ninghe, 13.30 uur: Sjoelwedstrijd; WEMELDINGE De Wemel, 13.30-16.00 uur: Sjoelen; 14.00 16.00 uur: Jeugdacti- viteiten; 20.00-22.00 uur: Linedance; WILHELMINADORP Basisschool Stampe- riusschool, 14.00 16.00 uur: Leespunt, mini-bibliotheek met collectie boeken voor kinderen van 0 tot 12 jaar; YERSEKE Bibliotheek Moerzicht, 10.00 12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamid- dag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje senioren. Rinus Openeer en zijn achterneefje Thyron kijken toe hoe de eerste woningen in de Naereboutstraat worden gesloopt. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59