Kotra Logistics uit Yerseke slaat grote Duitse vis aan de haak 10 ZEELAND YOURSURPRISE NIEUW KANTOOR Met zijn vijftien jaar hoort YourSurprise tot de jonkies in het bedrijfsleven. Toch is de Zierikzeese webshop in cadeau-artikelen al toe aan zijn vierde kantoor. Sinds eind vorig jaar huizen ze aan de Gouwepoort. Wie binnenloopt, ziet 'm gelijk: de glijbaan. Een geintje, zegt mede-oprichter van YourSurprise Wouter de Vries. Maar wel eentje met een serieuze achterliggende gedachte. ,,Als je groei doormaakt, moet je jezelf als bedrijf niet ineens belangrijk gaan vinden." En groei hééft het bedrijf door gemaakt. Het zoldertje aan de Hoge Molenstraat waarbij je als medewerker zó bij een collega op het toetsenbord zat te typen, werd verruild voor een locatie aan het Jannewekken. Binnen no-time was dat ook te klein. Het volgende pand aan de Industrieweg? Dat duurde ook maar even. Vier jaar hielden ze het er uit. Speels Nu is er het speelse kantoor aan de Gouwepoort, met aan de noord en zuidkant nog lappen grond waarop uitgebreid kan worden. ,,Het ene perceel is al van ons", zegt De Vries. ,,Het duurt geen vijf jaar meer of we hebben daar wat gebouwd." Op het noordelijke per ceel heeft het bedrijf een optie. Het Bussumse architectenbu reau DENC tekende voor het ont werp van het gebouw. Achterin is een fitnessruimte met douches. Kleine slaapkamertjes voor een dutje? Aanwezig. Je hond meene men? Geen probleem. Een cam pus, noemt De Vries het. Eentje waar 190 mensen werken. ,,Het idee erachter is dat het méér is dan een plek waar je alleen maar komt om je acht uurtjes werk vol te ma ken. Werk is een groot deel van je leven. Dus moet het gebouw jou tegemoet komen in de dingen die je moet doen. Zo kun je hier blij- ven eten, sporten, slapen of van de glijbaan gaan. Wat we ook zien, is dat ons bedrijf steeds meer toegaat naar een bedrijf waar niet op stan daardtijden gewerkt wordt. Je kunt dus binnenkomen op mo menten die niet per se tussen ne gen en vijf liggen. Met kerst draai den we 24 uur per dag. In drie ploegen. Dat soort dingen gaat na tuurlijk steeds meer gebeuren." Volgens De Vries is samenwer ken de grote kracht van YourSur- prise. Juist daar is veel rekening mee gehouden in het ontwerp van het gebouw. ,,We hebben gepro beerd er voor te zorgen dat men sen elkaar zo vaak mogelijk ont moeten. Zo zit de ingang bij de so ciale ruimte. Het idee is dat je er je Je kunt hier blijven eten, sporten, slapen of van de glijbaan gaan collega's gelijk ontmoet. Je komt elkaar in de rest van het gebouw op zoveel mogelijk plaatsen tegen en kan niet via allerlei achterdeur tjes heel makkelijk het gebouw uit of anoniem naar je plek lopen." De visie van het bedrijf is mo dern. ,,Maar ik zeg niet dat het dé filosofie is", zegt De Vries. ,,Het past wel bij ons. Ik zelf zou ook nooit op een plek gaan zitten waar geen energie of reuring is. Of al die dingen niet voor afleiding zorgen? Wij doen er in ieder geval alles aan om het werk boeiend te houden en mensen de vrijheid te geven zo zichzelf te ontwikkelen. Afleiding komt misschien meer voort uit verveling en dat zal bij ons minder snel gebeuren. Het draait erom dat mensen de juiste omgeving heb ben en dat ze passie hebben voor wat ze doen. Die dingen proberen we bij elkaar te brengen. We ma ken persoonlijke dingen voor bij zondere momenten van mensen. Daar moet intrinsieke motivatie en aandacht van iedereen in het bedrijf in zitten." vliegveld van Frankfurt. Die zal worden samengevoegd met de ter minal van Nagel Airfreight. Door de overname verstevigt directeur Erik de Koeijer de positie van zijn be- Het aangekochte bedrijfsonderdeel heeft een jaaromzet van 12 miljoen drijf in Duitsland en centraal Eu ropa. Het aangekochte bedrijfsonder deel heeft een jaaromzet van 12 mil joen. ,,Alle vis die vanuit IJsland, Afrika, Azië en andere delen van de Yerseke De Nagel Group is één van de grootste bedrijven in Europa op het gebied van levensmiddelenlogis- tiek. Met de koop van Nagel Air freight Frankfurt neemt Kotra vanaf 1 februari de visdivisie over. Kotra had al een terminal op het wereld via Frankfurt wordt inge vlogen, gaat via Nagel Airfreight", schetst Foudraine. De veertig me dewerkers verzorgen vanaf het vliegveld het papierwerk voor on der meer de douane en de verdere distributie van de vis over Europa. ,,Naast Frankfurt betreft deze over name ook een distributieafdeling in Berlijn en Bremerhaven." Nagel Airfreight werkt voor het wegtransport uitsluitend met ge charterde vrachtwagens. Daardoor neemt Kotra geen rijdend materieel over. „Wellicht wordt daarom onze vloot uitgebreid", zegt Foudraine. Kotra heeft nu al zo'n 150 vrachtwa gens op de weg. Sinds Erik de Koei- jer tien jaar geleden het bedrijf overnam, wist hij door overnames en groei de jaaromzet op te stuwen van 45 naar 65 miljoen euro. donderdag 16 januari 2020 In dit bedrijf kun je een dutje doen Michiel Bouwman Zierikzee - Wouter de Vries, YourSurprise Kotra Logistics uit Yerseke heeft met de overname van Nagel Air freight Frankfurt een grote Duitse vis aan de haak geslagen. „Hiermee zet Kotra een belangrijke stap om de dis tributie van vis, schaal- en schelpdieren in geheel Duits land te kunnen verzorgen", zegt operationeel directeur Edwin Foudraine. Joeri Wisse Alfred Schon (links) wordt de nieuwe bedrijfsleider van Kotra Duitsland. Naast hem Erik de Koeijer, algemeen directeur van Kotra. Rechts directieleden Markus Flore en Björn Schiederkötter van de Nagel Group. foto kotra Zicht op de kantine van YourSurprise, waar gastvrouw Beatrijs Kreuzen dagelijks de maaltijden serveert. Naast haar staat Pieter van de Vate. Op de achtergrond is de zwarte glijbaan zichtbaar. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38