Raad van State: opkopen huizen in Veere voor recreatie toegestaan 7 HOF POPPENDAMME ZATERDAG WEER OPEN Van high tea naar ravottende kinderen lijkt een enorme stap. Niet voor Helen en Greg Bihi-Zenou van theehuis HoneyPie. Zij hebben Hof Poppendamme overgenomen. Het stel heeft plannen te over. Ingrid Bos raadslid SP in Middelburg Nieuwe loge vrijmetselaars is gemengd Greg wrijft grijnzend over de glanzend ge lakte houten vloer in de speelboerderij. ,,De splinters zijn nu weg. We hebben geschuurd en ge schuurd en tig keer gelakt.'' Het wegwerken van die splinters staat symbool voor de plannen die het Middelburgse stel met speelboer derij Hof Poppendamme in Grijpskerke heeft. Een opfrisbeurt voor de speeltoestellen en het res taurant is nu bijna afgerond. Het Hof gaat zaterdag weer open. Zwart T-shirt Greg: „Daarom sta ik hier nu op te ruimen. Maar we gaan de opening zaterdag absoluut redden. Niet al les is dan klaar. Dat willen we ook niet. Een project van deze omvang moet je in stukken delen.'' Net als de taarten van HoneyPie dus. Die overigens al jaren op de kaart van Poppendamme staan en zeker blijven. Het echtpaar heeft de menukaart wel flink aangepast. „Friet is gebleven. Dat hoort bij een speelplek voor kinderen. Net als boterhammen met hagelslag of pindakaas. Maar we hebben nu bijvoorbeeld ook vega en vegan en allerlei verse sappen in de juicehoek. Het wordt hier geen ko pie van HoneyPie, maar we willen wel de vrolijkheid en lichtheid daarvan overbrengen." Vol trots: ,,Het personeel draagt straks een zwart T-shirt met ons nieuwe logo.'' Ontworpen door het on stuitbare stel, beiden van huis uit graficus. ,,We bekijken de ko mende tijd wat we nog meer ver vangen of toevoegen. Ik zou zelf nog zo'n touwhangbrug willen. De verwaarloosde en dichtge groeide beleeftuin krijgt ook nieuw leven. Via een speurtocht of zoiets kunnen de kinderen daar spelenderwijs wat opsteken over de planten en diertjes in de omge ving. En binnen komt ook veel meer groen.'' Greg en Helen, die straks om beurten in het Hof zijn, willen dat kinderen en ouders zich op hun gemak voelen in en om de speel- boerderij. ,,Laat kinderen maar lekker veilig ravotten en spelen terwijl de ouders relaxed genieten van een hapje en een sapje. Er komt een evenementenkalender met activiteiten voor de woensda- Laat kinderen maar lekker veilig spelen terwijl de ouders relaxed genieten gen, vrijdagmiddagen, weekein den en feestdagen. In een aparte ruimte zijn er straks kinderwork shops. Lekker kliederen met verf. De toegang blijft gratis.'' Het echtpaar nam Hof Poppen- damme over van de broers Frank en Arjan Caljouw van Seaside Café De Punt in Vlissingen en Mo len de jonge Johannes in Seroos- kerke. Greg en Helen hebben al ja ren HoneyPie in Middelburg. ,,Hof Poppendamme is een prachtige plek. Rustig, groen en ruim. Wij komen hier met onze kinderen ook al jaren. Gaandeweg ervaren we wel wat we nog meer willen. Ideeën genoeg. Voor ons en onze drie kinderen. Want die zijn natuurlijk onze proefkonij nen.'' MIDDELBURG Ingrid Bos ver vangt Petroesjka Sterk als raads lid voor de SP in Middelburg. Fractievoorzitter Sterk is door ziekte uitgevallen. De twee mansfractie wordt met de komst van Bos weer compleet. Ingrid Bos is sinds 2014 lid van de SP. Zij was actief als voorzitter van de werkgroep zorg van de SP Middelburg. Ze werkt als ge- biedsmanager in de jeugdzorg en is kaderlid bij de FNV. Daar naast is zij bestuurslid bij de Be roepsvereniging Professionals in het Sociaal Werk. Bos wordt donderdag 30 januari tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. Hoewel deze woonplicht voor eige naren letterlijk in het bestem mingsplan staat, hoeft de gemeente zich daar niet aan te houden. Dat maakte de Raad van State gisteren bekend. Volgens het bestemmingsplan mag de eigenaar van een woning de garage alleen verhuren aan recrean ten als hij zelfhet huis bewoont. Be woners van de Schelpweg in Dom burg trokken hierover in november vorig jaar aan de bel bij de Raad van State. Een inwoner van Keulen (D) kreeg van de gemeente een vergun ning voor verbouwing van de wo ning en verbouwing van de garage tot vakantiehuis. Omdat de eigenaar zelf niet aan de Schelpweg gaat wo nen, vinden buurtbewoners dat de vergunning in strijd is met het be stemmingsplan. De hoofdwoning wordt verhuurd aan een jong stel dat er permanent gaat wonen. Het huurcontract is tijdelijk. Volgens raadsman Bram van Leeuwen, die optreedt namens de omwonenden, wordt het jonge stel gebruikt als kat vanger. De Raad van State vindt echter dat het niet uitmaakt of de ei genaar in de woning woont of dat het pand wordt verhuurd. Het gaat erom dat de woning permanent wordt bewoond. De gemeente vindt dat ook. Het gaat erom dat toezicht wordt gehouden op de recreatiewo ning, vindt Veere. In 2012 besliste de Raad van State dit ook al in een identieke zaak uit Veere. Omdat de gemeente de woonplicht voor de eigenaar nog steeds niet uit het bestemmingsplan heeft gehaald zagen omwonenden hun kans schoon om de zaak op nieuw voor te leggen aan de hoogste bestuursrechter. VLISSINGEN Loge Terra Maris is de tweede vrijmetselaarsloge in Zee land (na Terneuzen) met zowel vrouwen als mannen. De nieuwe loge is afgelopen week officieel geïn stalleerd als Loge nummer 2111 van de Internationale Orde der Ge mengde Vrijmetselarij 'Le Droit Hu- main'. Dat gebeurde in het logege- bouw van de louter mannelijke loge l'Astre de l'Orient aan de Paling straat in Vlissingen. De nieuwe loge telt dertien leden, negen vrouwen en vier mannen, zegt voorzitter en oprichtster Ria de Klerk. De Vlis- singse bezocht tot voor kort Emergo in Terneuzen. Om dichter bij huis terecht te kunnen, is de nieuwe loge voor Walcheren opgericht. donderdag 16 januari 2020 WA Opfrisbeurt in stukjes, net als 'n taart Annemarie Zevenbergen Grijpskerke -Greg Bihi-Zenou Beleggers kunnen in de ge meente Veere woonhuizen blij ven opkopen en de garage ver bouwen tot Domburgse vakan tiewoning zonder dat ze zelf in de hoofdwoning wonen. Adri Klinkenberg Den Haag Greg en Helen Bihi-Zenou in Hof Poppendamme. Ze hebben nog genoeg plannen voor de speelboerderij. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35