II Iedereen wordt blij van bouwplan Kruiningen 7 BOUTIQUE 'T BEEST GAAT OP LOCATIE Podium 't Beest in Goes wil meer naar buiten treden. Daarom worden onder de naam 't Beest Boutiquede komende tijd vier concerten op locatie gehouden. Zelfs in het tropisch bos. We zijn echt een middag door de stad gaan lopen om mooie loca ties te zoeken", vertelt programmeur Frank Hart hoorn van het poppodium annex filmhuis aan de Beestenmarkt. ,,Dan zie je weer hoeveel mooie plekjes Goes heeft. Sommige kende ik niet eens, zo is er een prachtig zaaltje boven Jersey aan de Grote Markt.'' Die stek is nog niet uitgekozen voor de eerste reeks van vier con certen buiten 't Beest, maar het even verderop gelegen voormalig stadhuis aan de Grote Markt is wel één van de locaties. Singer-song writer Sam Baker treedt zondag 26 januari op in de fraaie trouwzaal. De Amerikaan overleefde in 1986 in Peru als enige een aanslag op een trein. ,,Daar is hij ernstig door verminkt geraakt, onder meer aan zijn vingers'', weet zelfstandig programmeur Chris Tangelder, die heeft meegewerkt aan 't Beest Bou tique. ,,Maar hij staat desondanks zeer positief in het leven, iets wat je ook hoort in zijn teksten. Baker heeft een aantal indrukwekkende albums uitgebracht.'' Harthoorn beaamt dat. ,,Ik ver- wacht dat mensen van buiten Zee land naar Goes zullen komen voor dit optreden.'' Luisterconcerten Het aantrekken van een nieuw pu bliek is één van de redenen om concerten buiten 't Beest te gaan houden. ,,Want vergis je niet'', zegt Harthoorn. ,,Er zijn echt nog mensen die 't Beest niet of nauwe lijks kennen.'' Daarnaast bieden de uitstapjes mogelijkheden om andersoortige concerten te hou den. Denk met name aan luister concerten. „Natuurlijk kan dat in 't Beest ook'', zegt Tangelder, die in Middelburg regelmatig huiska merconcerten organiseert. ,,Met wat tafeltjes en stoeltjes creëer je Ik zie een sfeertje voor me waarbij een artiest zich na afloop zelfs nog even tussen de bezoekers mengt al snel een wat intiemere sfeer. Maar uiteindelijk blijft het toch die donkere concertzaal. De trouwzaal van het stadhuis biedt een heel andere beleving. Ik zie een sfeertje voor me waarbij een artiest zich na afloop zelfs nog even tussen de bezoekers mengt.'' Ook De Goederenloods op het terrein van de Stoomtrein Goes- Borsele en het tropisch bos in sport- en recreatiecentrum Om nium vormen het decor van één van de Boutique-concerten. Daar treden respectievelijk Van Wyck Band (8 maart) en Nels An drews (18 april) op. De trouwzaal van het stadhuis staat overigens twee keer op het programma. Daar brengt celliste Ella van Poucke op 16 februari werk van componist Jo- hann Sebastian Bach ten gehore. ,,Dat is nu echt zo'n voorbeeld van een concert dat normaal gespro ken niet wordt gehouden in 't Beest'', zegt pr-vrouw Simone Rentmeester. De kans bestaat dat 't Beest Bouti que een blijvertje wordt. ,,Maar la ten we eerst maar eens kijken wat deze eerste reeks concerten brengt'', zegt Harthoorn. Het vin den van mooie plekjes zal in elk geval het probleem niet zijn. Het oplichten van een tipje van de sluier over mogelijke concertloca ties voor de toekomst zit er deson danks niet in. ,,Wij kondigen deze reeks aan als 'een serie bijzondere concerten op verrassende locaties'. Dus laat het dan ook nog maar even een verrassing blijven'', grapt Rentmeester. Joeri Wisse Kruiningen ,,Dit is een heel mooi projectje in het centrum van Kruiningen", concludeert wethouder Jaap Sinke van Reimerswaal. Het lijkt erop dat inwoners van Kruiningen het met hem eens zijn. Geen enkele burger heeft kritiek geleverd op het voorstel om een rijtje van vijf verouderde huurhuizen aan de Meidam te slopen en zes nieuwe huizen op een iets andere plek, aan het Oude Plein, terug te bouwen. De nieuwe huizen zijn energiezuinig en hebben een bad en slaapkamer op de begane grond. Gedraaid Ten opzichte van het oude hui zenblokje worden de nieuwe wo ningen een slag gedraaid. Daar door krijgen de inwoners uitzicht op het gemeentehuis en kan het nieuwe parkeerterrein (dat bestaat uit twee halve cirkels) een stukje worden doorgetrokken. Dat levert twaalf extra plekken op. Die zijn meer dan welkom, op drukke da- gen staat het parkeerterrein van de gemeente vol. Om het project mo gelijk te maken, verkoopt Beve land Wonen 318 vierkante meter grond aan de gemeente voor het bedrag van 1 euro. De corporatie koopt op haar beurt weer 422 vier kante meter van de gemeente. Be veland Wonen betaalt daar 160 euro per vierkante meter (in totaal ruim 67.000 euro) voor. Het grote verschil wordt volgens een woordvoerder rechtgetrokken door een bijdrage van de ge meente. Die is onderdeel van een pakket afspraken tussen Beveland Wonen en Reimerswaal over het vernieuwen van huizen. De ge meente maakt de hoogte van het bedrag niet bekend. woensdag 15 januari 2020 Popconcert in trouwzaal Rob Paardekam Goes De programmeurs Chris Tangelder (l) en Frank Harthoorn in de trouwzaal van het stadhuis op de Grote Markt. foto marcelle davidse - Chris Tangelder, programmeur Kaarten kunnen worden ge kocht op de website van het poppodium: tbeest.nl Meer sociale huurwoningen voor inwoners van Kruiningen en meer plaatsen voor bezoekers van het gemeentehuis. Kortom, iedereen profiteert van het bouwplannetje van de gemeente en woningcorporatie Beveland Wonen. Het bouwplan voorziet onder meer in uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen bij het gemeentehuis. foto joeri wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53