ZEELAND 11 De weg naar het profcircuit Saïd Bouzambou 50 keer in Oranje Doelpunten Soort interlands Bij welke clubs speelde hij als international Vaakst gespeeld tegen Verlies: WK-kwalificatie: 7 (3 goals) EK-kwalificatie: 5 (1 goal) Vriendschappelijk: 38 (12 goals) Gelijk: 14 gunnen het me. Ik krijg altijd heel veel reacties op wedstrijden met Oranje.'' ,,Ook dat was weer een bijzondere ervaring. Die gasten zijn goed man, echt wereldtop. Er spelen acht Brazilianen en één Iraniër, de staf is ook Braziliaans. Barcelona haalt spelers van Kairat, net als Sporting Lissabon. Dat zijn twee ploegen uit de Europese top.'' ,,Van de fitheid van de spelers. Ik ben ook fit, maar die gasten zaten toch nog op een iets ander niveau. Het zijn stuk voor stuk atleten. Op en top fullprofs. Het afwerken, de passing, de aannames; het was echt genieten. Als je tijdens een rondo in het midden staat heb je echt een probleem. Eén keer raken en zelfs dan kom je er nog niet aan. Ze handelen zo ongelofelijk snel.'' Bouzambou reisde samen met col lega-international Mats Velseboer - speler van Hovocubo - naar Alma-Ata. ,,We waren eerlijk ge zegd wel een beetje verbaasd dat we werden uitgenodigd. Je moet realistisch zijn: Mats en ik zijn geen wereldtop. Dat willen we wel worden, maar wij kunnen niet dag in dag uit met zaalvoetbal bezig zijn. De stage krijgt waarschijnlijk geen vervolg, al weet je het nooit. We hebben daar goed getraind en goede dingen laten zien. De coach van Kairat was tevreden. We ver trokken met een prima gevoel. Maar we zijn allebei de jongste niet meer, ik ben 29 en Mats is 26. Als we wat jonger waren geweest, was de kans op een overgang mis schien groter geweest.'' Moskou Bouzambou brak door bij Groene Ster Vlissingen, voetbalde in Bel gië voor Gelko Hasselt en FT Ant werpen, speelde meerdere keren een paar maanden in Indonesië en is nu opnieuw in België actief, bij Malle-Beerse. ,,Vrijdagochtend waren Mats en ik terug in Neder land. Vanuit Kazachstan was het eerst 4,5 uur vliegen naar Moskou en daarna nog eens 4,5 uur naar Amsterdam. Vrijdagavond heb ik alweer gespeeld met Malle-Beerse. We wonnen met 0-6, ik scoorde één keer. We zijn aan een wissel vallig seizoen bezig. In België spe len de nummers één tot en met acht play-offs, dat moeten we wel kunnen halen. We staan nu zesde.'' Of er nog nieuwe avonturen aankomen? Op die vraag kan Saïd Bouzambou nog geen antwoord geven. De volgende interland dient zich wel al aan. Op zondag 26 januari speelt hij met Oranje in en tegen Frankrijk. Dat moet dus in terland 51 worden voor de Vlissin- ger, die tot nu toe zestien keer scoorde. Hij vertelt dankbaar te zijn voor zijn carrière als zaalvoet baller. ,,Sport is leuk en gezond'', zegt Bouzambou. ,,Het zaalvoetbal heeft me veel gebracht.'' gevoel naar Q-school. ,,Mijn doel is om een tourkaart te bemachtigen. Ik wil altijd winnen. Het is belang rijk om direct je finishes te gooien en je niet te laten afleiden. In het slechtste geval speel je vier partij tjes in vier dagen." Schoremans schat zijn kansen niet al te hoog in. ,,Ik wil beter presteren dan vorig jaar. Dat zal niet moeilijk zijn, want toen liep het totaal niet. Het zal niet gemak kelijk worden om een ticket te winnen. Als ik me kan afsluiten voor alles en iedereen, moet het misschien lukken." die op het WK gestaan hebben", weet de Middelburger ,,Sommige gas ten gooien ge middeld hon derd punten. Dat niveau heb ik nog niet aan getikt tijdens een hele wedstrijd." Challenge Tour Het duo was het afgelopen jaar in Engeland actief bij de Chal lenge Tour, het tweede niveau van de PDC (Professional Darts Corporation). „Het ware lange en zware dagen", vertelt de inwo ner uit 's-Heer- enhoek. ,,Mijn niveau is con stanter gewor den." Ook Bour heeft een ontwikkeling doorgemaakt. „Ik heb geleerd om op belangrijke momenten rustig te blijven." De Middelburger gaat met een goed woensdag 15 januari 2020 heeft me heel veel gebracht' Totaal: 16 (1 strafschop) 3 goals in 1 wedstrijd: 1 keer (tegen Engeland, 9 januari 2017) 2 goals in 1 wedstrijd: 3 keer 1 goal in 1 wedstrijd: 7 keer Met Oranje ben je de halve we reld over gereisd. Vorige week was je in Kazachstan, voor een stage bij topclub AFC Kairat. Waar was je het meest van onder de indruk? Groene Ster Vlissingen: 16 (5 goals) FT Antwerpen: 12 (6 goals) KK Malle-Beerse: 10 (2 goals) Gelko Hasselt: 7 (0 goals) SKN FC Kebumen: 5 (3 inter lands) Servië 6 (1 goal) België 5 (2 goals) Tsjechië 4 (1 goal) Roemenië 3 (0 goals) Spelers in het bezit van een tourkaart kunnen aan de Pro Tour-toernooien van de PDC mee doen. Dit zijn Play ers Championship- toernooien. Ook mag je meedoen aan de kwalificatietoer nooien voor Euro Tour-evenementen, qualifiers voor de Grand Slam of Darts en World Series of Darts Finals én het allerlaatste WK-kwa- lificatietoernooi. Naast de Europese Q-school wordt er een variant gehou den in het Verenigd Koninkrijk. Kevin Painter (voormalig WK-finalist), Alan Norris en drievoudig wereldkampioen John Part maken daar hun opwach ting, evenals de we reldkampioen bij de vrouwen - Mikuru Suzuki - en Fallon Sherrock (de eerste vrouw die op het WK een man versloeg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43