O 0 O 1 Twee Zeeuwse darters naar Q-school rMMI 10 ZEELAND Goes is dit keer voor het donker klaar Martens alweer de snelste in Koewacht Bekerduel afgelast vanwege slecht veld INTERNATIONAL MIJLPAAL Het duel in de derde divisie tussen Goes en Dovo begint zaterdag eerder dan voorheen het geval was. In plaats van het gebruikelijke tijd stip (18.00 uur) wordt er nu om 14.30 uur afge trapt. Goes hervatte afgelopen weekend de competitie met een 3-0-nederlaag op bezoek bij koploper Sparta Nijkerk. Ook Dovo verloor. Ajax was met 2-3 te sterk. Het verschil tussen de opponenten bedraagt vier punten in het voordeel van de Goesenaren. Over een kleine drie weken staat de derby tussen Goes en Hoek op het programma. De wedstrijd wordt gespeeld op vrijdag 31 januari, om 19.30 uur. De Rijke Ruben Martens heeft ook in 2020 de Berlaer- loop op zijn naam geschreven. Een verrassing mocht dat niet heten gezien Martens' staat van de dienst bij zijn thuiswedstrijd. Het is een jaarlijks terugkerend tafereel dat de triat leet uit Koewacht hier zijn hielen laat zien aan de rest van het deelnemersveld. Vorig jaar snelde Martens nog naar de zege op de korte afstand (7,2 km), dit jaar was hij weer te be wonderen op de lange afstand (12,45 km). Het resultaat was een tijd 43 minuten en 18 secon den. Veertien seconden sneller dan zijn win nende tijd van 2018 en ruim voldoende om Liam de Mey (44.26) en Crum van der Linden (45.02) in deze editie naar de resterende podi umplaatsen te verwijzen. Sharon Bogaert uit Stekene was de snelste vrouw (53.49). Ben Yvey uit Meerdonk won de korte afstand. Trainers Het bekerduel tussen De Meeuwen en Victo- ria'03 ging gisteravond niet door. De wed strijd werd afgelast vanwege de slechte staat van het veld van de zaterdag-tweedeklasser uit Zoutelande. De KNVB zal een nieuwe datum prikken voor de ontmoeting in de vierde ronde van de dis trictsbeker. Zeeland is met nog slechts drie clubs vertegenwoordigd in dat toernooi. ZSC'62 gaat zaterdag op bezoek bij het zater dagteam van Halsteren, eersteklasser Kloe- tinge speelt op woensdag 29 januari in Breda tegen zondag-hoofdklasser Baronie. Saïd Bouzambou heeft sinds zondag vijftig interlands achter zijn naam staan. De 29-jarige aanvaller uit Vlissingen speelde meerdere duels die hem altijd bij zullen blijven. „Tegen Italië ging het zo snel, we werden van het kastje naar de muur getikt.'' Vlissingen Eigenlijk leek hij nog even geduld te moeten hebben, voordat inter land nummer vijftig zich aan zou dienen. Bondscoach Max Tjaden had Saïd Bouzambou in eerste in stantie buiten de selectie gelaten voor het oefenduel met België, vanwege het drukke programma van de Vlissinger. Door een bles sure bij Jorg Ooievaar werd Bou- zambou zondagochtend alsnog gebeld met de vraag zich te mel den. De aanvaller reed naar Alk maar, voegde zich bij Oranje, kwam 's middags tegen België voor de vijftigste keer in actie en schoot in de slotfase de 3-3 binnen. Vijftig interlands in het Neder lands zaalvoetbalteam. Er is geen Zeeuwse speler die het hem na doet of zelfs maar in de buurt komt van dat aantal. Saïd Bouzam- bou is trots op die mijlpaal. ,,Ik ben er zelf niet zo mee bezig, hoor'', zegt de aanvaller. ,,Maar het is wel zo dat je in Nederland 17 miljoen mensen hebt en er heel veel zaal voetballers zijn. Ik zit nu al een paar bij de beste veertien van het land, dat vind ik wel iets om trots op te zijn, ja.'' Zoals veel internationals van Oranje heeft ook Bouzambou Ma rokkaanse roots. Mo Ihattaren, de begenadigde middenvelder van PSV, maakte vorig jaar bekend zijn interlands niet voor Marokko maar voor Oranje te willen spelen. ,,Ik heb die keuze nooit hoeven ma ken'', zegt Saïd Bouzambou. ,,In het verleden hebben jongens uit Nederland wel voor het Marok kaans zaalvoetbalteam gespeeld, maar ik heb officieel nooit iets ge hoord. Toen ik in België speelde, bij Hasselt, is er blijkbaar eens ie mand komen kijken. Maar of dat verhaal echt klopt, kan ik niet zeg gen.'' Om er daarna stellig aan toe te voegen: ,,Ik zou sowieso voor Ne derland hebben gekozen. Al was het alleen al vanwege de organisa tie bij de KNVB. Alles is top gere geld. Nederland is één van de grootste voetballanden in Europa en toch ook wel in de wereld. Het heeft een goede naam, door Johan Cruijff en al die andere goede voetballers die dit land heeft voortgebracht. Je hebt hier ook meer mogelijkheden en de kans dat je een EK of WK kunt spelen is groter. Daarom vind ik de keuze van Mo Ihattaren ook wel logisch. Bij Oranje heeft ook hij meer mo gelijkheden.'' Saïd Bouzambou: ,,Dat is een moeilijke zeg.'' Na even te hebben nagedacht zegt hij: ,,Ik kan moei lijk kiezen tussen twee interlands. De eerste is een wedstrijd tegen Servië, in januari 2015. Op een ge geven moment stonden Khalid El Hattach, mijn broer Hoessein en ik samen in het veld. Het stond 1-1, toen we snel counterden. Khalid speelde mij in, ik vond Hoessein en die maakte de 2-1. Het was een flitsende, Vlissingse aanval.'' Je moet realistisch zijn: Mats Velseboer en ik zijn geen wereldtop ,,De tweede was een wedstrijd tegen Italië, het was één van mijn eerste interlands. Italië is wereld top, ze hadden toen net het EK ge wonnen. Het was de eerste keer dat ik tegen échte topzaalvoetbal- lers speelde. We kwamen per on geluk met 1-0 voor en verloren uit eindelijk met 6-1. Die gasten wa ren zó goed, niet normaal. Het ging zo snel, we werden echt van het kastje naar de muur getikt. Op een gegeven moment stond ik even stiekem te genieten. We lie pen alleen maar achter de bal aan, maar ook daar leer je weer van. En dat volkslied.Hoe ze dat mee zongen, die beleving. We stonden toen eigenlijk al met 1-0 achter.'' ,,Ik was 23, mocht die wedstrijd één blokje meedraaien en speelde een minuut of drie. Het mooie was dat Hoessein die avond ook zijn debuut maakte. We werden daarna niet geselecteerd voor het EK in Antwerpen, maar ik wist toen wel: hier wil ik vast bij ko men. Daarna wilde ik een vaste waarde in Oranje worden. Op een gegeven moment zat ik vast bij de selectie, maar de eerste twee jaar speelde ik weinig. Nu ben ik al een paar jaar een vaste waarde. Daar zijn mijn ouders ook trots op. En ik moet zeggen: heel veel mensen ,,Het gaat enorm zwaar worden", stelt Bour. Darters uit heel Europa (het Verenigd Koninkrijk uitge zonderd) gaan donderdag tot en met zondag met elkaar de strijd aan. Elke dagwinnaar legt beslag op een tourkaart. Ook de beste spelers verspreid over vier dagen hebben kans om één van de presti gieuze tickets te bemachtigen. ,,Ik moet mijn beste spel laten zien", realiseert Bour (foto) zich. De con currentie is moordend. Nico Kurz is één van de deelnemers. Hij gooide tijdens het afgelopen we reldkampioenschap bijna een ne gendarter. Richard Veenstra is een andere bekende naam. Hij won vo rig jaar de Dutch Open en was on langs op televisie te zien tijdens de Grand Slam Of Darts. ,,Ik moet mijn eigen ding doen en niet naar anderen kijken", benadrukt Scho remans. Vorig jaar deden hij en Bour - teamgenoten bij Racket centrum Terneuzen - voor het eerst mee. ,,Er lopen jongens rond woensdag 15 januari 2020 GO VOETBAL Goes mag zaterdag al om 14.30 uur af trappen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ATLETIEK 3 Romy de Rijke was trefzeker tijdens haar de buut voor Oranje onder 17. De talent volle korfbal ster van Fortis won met de na tionale jeugd- ploeg een oe fenwedstrijd tegen een co- minatieteam van de A-junio ren en senioren van Dindoa uit Ermelo met 26-8. De Rijke wist drie keer te scoren. 2 Patrick Boute (foto) is ook volgend sei zoen trainer van vijfdeklas- ser Vogel waarde. Boute, nu aan zijn eer ste seizoen bezig bij de club, heeft met één jaar ver lengd. Het- zefde geldt voor Edwin in de Weij bij Ril- landia. Hij is momenteel ook aan zijn eerste jaar bezig bij de vierdeklasser. '-VvA\ Ruben Martens was ook dit jaar weer de snelste in zijn thuiswedstrijd. foto peter nicolai VOETBAL a (O 'Het zaalvoetbal Barry van der Hooft Wat was van die vijftig inter lands de wedstrijd die je het meest is bijgebleven? -Saïd Bouzambou (29) Saïd Bouzambou in actie voor oranje. foto bsr agency Je debuut is nu ruim zes jaar ge leden, tegen Hongarije. Rowdy Schoremans (29) uit 's- Heerenhoek en Wesley Bour (25) uit Middelburg hebben zich ingeschreven voor Q-school in Hildesheim (Duitsland). De Zeeuwse darters hopen op deze manier een tourkaart voor het PDC-circuit te bemachtigen. Len Wolters Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42