MEDIA CULTUUR 29 primaverareizen.nl of bel 010-2452555 Hij kwam in contact met Netflix toen de streamingdienst de wereldwijde rechten van zijn speelfilm Riphagen aankocht. Had Kuijpers niet nog een idee voor een serie voor jongvolwas senen? ,,Ik vroeg mijn toen 19-jarige doch ter - de doelgroep - wat zij graag zou willen zien. 'Iets met horror, en iets met studenten', zei ze meteen. Een uitstekend idee: Netflix staat erom bekend graag iets nieuws te maken. En horror kennen we hier eigenlijk alleen van Dick Maas, dan houdt het wel zo'n beetje op.'' Kuijpers schakelde niet alleen re gisseur Giancarlo Sanchez in, maar vroeg ook Michiel ten Horn, die de Gouden Kalf-winnende film Aan- modderfakker maakte. Een krap jaar later, als de serie eenmaal af is, on dertiteld én nagesynchroniseerd in acht talen, vertelt het regisseursduo dat hun samenwerking als een huwe lijk voelde. Ze deden alles met z'n tweetjes: bestudeerden films als The Shining ('Stanley Kubrick fluisterde elke dag in ons oor'), zochten filmlo caties en namen honderd audities af. Het resulteerde in een psychologi sche horrorserie. Ares is gesitueerd in de Amsterdamse studentenwereld. Voorbeelden zijn films als klassieker Rosemary's Baby, of recenter It Fol lows. Ares draait niet om spuitend bloed of gore moorden. Het gaat meer om een akelig gevoel dat onder je huid kruipt.'' Gouden Eeuw Centraal staat het personage Rosa (Jade Olieberg), een studente uit de Bijlmer die min of meer per ongeluk verzeild raakt bij de exclusieve stu dentenvereniging Ares, opgericht in de Gouden Eeuw. Het verhaal draait om de ambitie van Rosa en haar me defeuten. Wat hebben ze ervoor over om het ver te schoppen in hun leven? Wat, en wie, zijn ze bereid op te offe ren? LOKALE PRODUCTIES ,,Daar worden die kids de hele tijd op getest. Want er is een dunne scheids lijn tussen alles voor iets over hebben, en anderen moedwillig pootje lich ten'', zegt Kuijpers. Over het budget mag hij niets loslaten, maar hij meent wel dat de naam Netflix - letterlijk - deuren opent. ,,We hebben op prach tige plekken gefilmd: Paleis Soestdijk, het Teylers Museum en het Rijksmu seum, pal voor De Nachtwacht. Nor maal zou ik al blij zijn met één zo'n locatie.'' En net als voor de acteurs ervaart Kuijpers het werken voor Netflix net even anders dan anders. ,,Vroeger filmden we iets, dat werd dan op de Nederlandse tv uitgezonden, mis schien nog verkocht aan België, en daarna verdween het in een kast. Dat je nu iets maakt dat over de hele we reld te zien is, maakt echt een verschil - daardoor leg je de lat toch hoger. Ik dacht steeds: dit kan nóg beter, en dit kan nóg beter.We moesten op een bepaald moment echt zeggen: nu is het af. Anders blijf je bezig.'' woensdag 15 januari 2020 GO De feuten van Ares beleven een deel van hun avonturen in het Rijksmuseum. On derste foto: regisseur Giancarlo Sanchez staat voor het schilde rij De bedreigde Zwaan. FOTO PIM HENDRIKSEN Netflix richt zich al een tijd vol op het maken van lokale pro ducties; de streamingdienst heeft gemerkt dat deze series en films beter scoren dan Engelstalige eenheidsworst. Netflix bracht vorig jaar al het Vlaams-Nederlandse Under cover uit, met Tom Waes, Anna Drijver en Frank Lammers in de hoofdrollen. Dat was geen exclu sieve serie gemaakt voor het platform, een zogeheten Netflix Original, maar een serie van het Vlaamse productiehuis De Men sen die eerder al op de Belgi sche zender Eén werd uitgezon den. Voor de Nederlandse kij kers maakte het weinig uit: Undercover werd in Nederland de best bekeken serie van het jaar, het tweede seizoen komt dit jaar uit. Daarnaast heeft Netflix een deal gesloten met Dutch Film Works, zodat er een boel Nederlandse films op de streamingdienst zul len verschijnen. Ook komt eind dit jaar de film De Slag om de Schelde uit, in samenwerking met de Nederlandse Publieke Omroep. Ares is vanaf vrijdag te zien op Netflix Primavera W/|N PORTUGAL E A Meermaals per jaar organiseert Primavera Reizen avontuurlijke wandelweken. Tijdens deze wandelweek maak je 4 schitterende wandeltochten in de Oost Algarve, Portugal. De wandelingen zijn zowel voor de goed- als voor de minder goed geoefende wandelaar. De wandelweek start op 7 februari, 6 maart, 3 april, 1 mei of 25 september 2020. Boek deze vakantie bijvoorbeeld i.c.m. Hotel Yellow Monte Gordo Beach**** o.b.v. halfpension in Monte Gordo, Algarve - Portugal. H S3 Interesse? Kijk op primaverareizen.nl *ExclusieF reserveringskosten en calamiteitenFonds - V -btrt i, Sr* T** «a 9 *o.b.v. 8 dagen, 2 personen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29