O 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ares, de eerste échte Nederlandse Netf lixserie, speelt zich af in Amsterdam en doet de prachtigste locaties aan, waaronder het Rijksmuseum. De setting: een exclusieve studentenvereniging. Het genre: horror. NETFLIX HORRORSERIE Hoewel het óók de avond was van het af scheid van Aart Staartjes en de terugkeer van Frits Wester, bleek de maandagavond toch vooral de avond van de vrouw. Van Antoi nette Hertsenberg die al 25 jaar de grommende consumentenwaakhond is van de NPO. Van Nik- kie 'Tutorials' de Jager die letterlijk en figuurlijk een strak gelakte middelvinger opstak naar haar chanteurs en uit de kast kwam als transgender. Maar uiteindelijk werden ze allemaal overvleu geld door Koosje, een van de sterren uit 100 jaar jong, het nieuwe programma van Gordon op SBS 6. Koosje is 103, woont nog zelfstandig, kookt elke middag haar eigen potje, danst in keurige satijnen blouses in het buurthuis alsof ze 56 is en sollici teerde en passant naar deze plek. Want ze bleek een haarscherpe blik te hebben op het tv-aanbod, van Goede Tijden en The Bold tot 'die griet van de Boerenbeweging', oftewel Boer zoekt Vrouw. Al be gint dat laatste wel een beetje te vervelen. ,,Ze krij gen er geen end aan. Duurt allemaal veel te lang dat gezeik. Ik houd van kort en krachtig, opschie ten." De hese lach van Gordon kunt u er vast moei teloos bij bedenken. Wie zijn omzwervingen op tv in de afgelopen ja ren een beetje heeft gevolgd, weet dat hij een klik heeft met oudere mensen. Hij kan hikken om een pak Tena Lady onderin een kledingkast en hoog bejaarden schaamteloos vragen of ze 'het' nog doen. Maar ondanks, of misschien juist dankzij die boude Amsterdamse marktkoopmannenaanpak, weet hij moeiteloos de weg naar hun hart te vin den en de pijn die daar zit verstopt naar buiten te krijgen. Al duren die momenten nooit lang. Ellende is er om snel weggelachen te worden, middels een grap van Gordon of van de geïnter viewde zelf. Haar twee (aangenomen) dochters stierven toen ze 36 en 48 waren, haar man is ook al 40 jaar dood en van haar ooit omvangrijke familie leeft nie mand meer. Maar hoe fragiel ze ook is ('ik ben 14 centimeter gekrompen ondanks mijn oefenin gen'), ze gaat dóór. Belt samen met de buurvrouw de buurttaxi, doet met haar gezusterlijk de weke lijkse boodschappen ('drie zakjes kersenbonbons') en samen sjouwen ze alles naar huis, elk een heng sel van de tas in de hand. Dat beeld was zo ontroe rend, ik schreeuwde nog net niet 'you go girl' naar de tv. Dat ze zich daarna in een tuincentrum in een kindertreintje liet rondrijden door Gordon - ach, zij had een fantastische dag. En dat is nou net wat je alle Koosjes van deze wereld toewenst. Quote van de dag Ik heb volgende week première van een musical, dus dit komt effe heel slecht uit Mannen bij Hart van Nederland Billie Eilish 'doet' Bond Hannah Stöve p een gure avond vorig jaar maart is het Koninklijk In stituut voor de Tropen in Am sterdam een no- goarea. Buiten staat een cateringkar te brommen, terwijl binnen journalisten geheim houdingsverklaringen ondertekenen en beloven geen foto's te maken. In het gebouw wordt die avond een cru ciale scène van de serie Ares gefilmd. En dat is een dingetje, want Ares is de eerste Nederlandse Netflix Original (zie kader), en dus Strikt Geheim. Regisseur Giancarlo Sanchez staat in de marmeren hal vol zuilen achter een monitor en geeft een stel angst aanjagende personen in zwarte man tels (denk aan de dooddoeners uit Harry Potter) instructies. „Figuratie, maskers op!'' Zij spelen vervolgens een scène met een blonde jonge vrouw in hockeytenue met wie het, zonder al te veel te 'spoilen', niet bijs ter goed afloopt. Toen Sanchez gevraagd werd als re gisseur van horrorserie Ares was hij aanvankelijk sprakeloos, vertelt hij wanneer zijn scène er netjes opstaat. ,,Ik moest naar de producent ko men - waarvoor was geheim. Ramen dicht, deuren dicht. 'We hebben iets Als de serie uitkomt, ga ik zieke buikpijn krijgen. Dat is zo spannend. Dan heeft iedereen een mening over je heel bizars', zei hij: 'Netflix. En dat willen we met jou doen.' Eh.oké? Niet dat het een droom was of zo. Maar als filmmaker ben je constant bezig met het Filmfonds en met om roepen; geld zoeken. Dus dat iemand zegt: yo, we willen jou hebben; dat is gewoon insane.'' De jonge castleden proberen die avond zo min mogelijk over de serie los te laten, maar zijn duidelijk zeer opgetogen dat zij de hoofdrollen in een Netflixserie hebben bemachtigd - en dus in theorie op het scherm kunnen verschijnen van 158 miljoen abonnees in 190 landen. ,,Een extreem groot podium'', ver telt Robin Boissevain (23), die corps lid Roderick speelt, met een grote glimlach. ,,Ik merk dat mijn vrienden het nu oprecht vet vinden wat ik doe'', zegt Lisa Smit (26), die de rol van Carmen vertolkt. ,,Naar Neder landse films gaan ze alleen als ik erin speel, een tv hebben ze niet. Naar Netflix kijken ze wel.'' Op de set dwaalt dat potentiële miljoenenpubliek wel een beetje door het achterhoofd. ,,Als de serie uitkomt, ga ik zieke buikpijn krij gen'', zegt hoofdrolspeelster Jade Olieberg, Rosa in de serie. ,,Dat is zo spannend. Dan heeft iedereen een mening over je.'' Ares komt uit de koker van Pieter Kuijpers van productiehuis Pupkin. Koose Koosjes levensverhaal is hartverscheurend. Chantal Janzen (40) kreeg tien jaar geleden een slechte uitslag van een uitstrijkje. Onrustige cellen moesten worden weggehaald, vertelt ze in haar magazine &C. woensdag 15 januari 2020 TELEVISIE Maarten Steen- dam (foto) en Wolter Klok worden de eer ste mannelijke presentatoren van Hart van Nederland. De eerste komt van Telegraaf TV, Klok van RTV Drenthe. Ze be ginnen in april. bij SBS6. FILM Tienerster Billie Eilish zingt het themanummer van de nieuwe James Bondfilm No Time To Die. Eilish (18) is de jongste ooit die deze eer krijgt. Voorgangers als Adele en Sam Smith wonnen een Oscar voor hun Bond-the- manummer. 3 ■u 44 —Jade Olieberg, hoofd rolspeelster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28