Zoet vertrekt bij PSV vanwege EK Den Haag huurt hoop in II 23 weer één kant op, met hem achter het stuur dat er 'zeker een extra spits' komt. Target is de Slowaak Róbert Boze- nik. Maar Feyenoord is blut. Het vertrek van Kenneth Vermeer le vert alleen ruim een half miljoen euro op aan besparing op salaris. ,,We creëren nu enige ruimte. Of ik Advocaat een nieuwe spits kan ga randeren? Ik begrijp zijn wens, maar het moet wel kunnen. Ik kan het pas garanderen als er een hand tekening onder een contract staat.'' DICK ADVOCAAT Het is bepaald geen transfer die in de lucht hing, die van Jeroen Zoet naar FC Utrecht. De keeper merkte bij PSV ook onder Ernest Faber dat hij de concurrentiestrijd van Lars Unnerstall niet zou win nen en voelde zich genoodzaakt om een overstap te maken deze winter. Dit natuurlijk met het oog op het EK van komende zomer. Zoet is tweede doelman van Oranje, maar zag die positie onder zware druk komen sinds hij zijn plek onder de lat bij PSV verloor. FC Utrecht bood soelaas. Die club heeft met Maarten Paes (21) een groot talent onder de lat staan. Paes is sinds een halfjaar eerste doelman van FC Utrecht, maar hij viel vrijdag geblesseerd uit op het trainingskamp. De ernst van zijn schouderkwetsuur is onduidelijk, het zal om enkele weken tot maanden gaan, maar het was in elk geval voor FC Utrecht reden om van koers te wijzigen. Zo von den Zoet en FC Utrecht elkaar. Het was duidelijk dat de relatie tussen Zoet en Hesp niet goed meer was Bij PSV was ook wel duidelijk dat de relatie tussen Zoet en keep erstrainer Ruud Hesp niet goed meer was. Afgelopen week tij dens het trainingskamp in Qatar kwam Zoet tot het inzicht dat het geen nut meer had om in Eindhoven te blijven. De verhouding had eerder dit seizoen forse schade opgelo pen door de rol van Hesp bij het passeren van Zoet voor het com petitieduel met Willem II. Hesp verzuimde toen de keeper met wie hij bijna zesenhalf jaar sa menwerkte tijdig in te lichten dat hij van eerste naar derde doelman in de pikorde was afgedaald. Die boodschap kreeg Zoet niet een dag voor de wedstrijd, maar pas kort voor de warming-up. Mark van Bommel nam als hoofdtrainer publiekelijk alle schuld op zich. Maar alle betrokken wisten dat hij daarmee in feite vooral Hesp be schermde, die tegenover Zoet in gebreke was gebleven. Win-winsituatie En dus kwam FC Utrecht op het pad van Zoet. Daar mocht tweede doelman David Jensen al weg, de situatie met Paes veranderde daar niets aan. Technisch directeur Jordy Zuidam en Zoet zagen een win-winsituatie voor zich: FC Utrecht heeft de rest van het seizoen een keeper van formaat onder de lat en de doelman zelf heeft uitzicht op veel speelminu ten met het oog op het EK deze zomer. De enige pikante situatie die nu kan ontstaan is als Paes re latief snel fit is: kiest trainer John van den Brom dan voor de keeper van Jong Oranje in wie de club re cent nog het volledige vertrouwen heeft uitgesproken of blijft Zoet op doel staan? Blij is Zoet in elk geval dat hij uitzicht heeft op speelminuten. De doelman kwam bij PSV tot 260 wedstrijden en elf interlands. Hij werd met PSV drie keer kampioen en won tweemaal de Johan Cruijff Schaal. Het contract van de keeper bij PSV loopt door tot medo 2021. maken. De club heeft ook wat recht te zetten, wil de nummer 17 van de eredivisie niet degraderen. Dat per spectief is voor Van Buren andere koek. Met Slavia Praag speelde hij recent nog in de Champions League tegen Borussia Dortmund en FC Barcelona. Nu gaat het om hem heen vooral over RKC, aan staande zondag de tegenstander. ,,Maar ik vind ADO een prachtige club om voor terug te komen naar de eredivisie", zegt de 27-jarige oud-speler van Excelsior, die bij de Tsjechische topclub vaker inviel dan hem lief was. In Den Haag heeft ook hij weer hoop. Vooral om vaker te spelen. ,,Dit is voor mij het moment om mezelf in Nederland te laten zien." langrijke boodschap. ,,Deze spelers zijn er niet om jullie te vervangen, maar om voor concurrentie te zorgen. Daar moet op gereageerd worden." Toch zijn al die nieuwe krachten niet de enige impulsen die Pardew hoopt te geven. Zo trainde ADO gisteren onder toeziend oog van di- Ik ben een ervaren manager en zag tegen Ajax dat het team hulp nodig had recteur Hamdi en technisch advi seur Martin Jol voor het eerst weer in het Zuiderpark, waar vroeger het stadion stond en nu de jeugd is ge huisvest. Zuiderpark De selectie traint normaal in het stadion, maar zal onder Pardew vaker naar het Zuiderpark uitwij ken. Vooral omdat er meer velden liggen, waaronder een nu zompige natuurgrasmat. Terreinmeester Bally Balradj prikte er gisteren met een riek gaten in om het bespeel baar te houden. Pardew wil zijn spelers er inhoud laten kweken voor het tweede deel van de competitie. Daarin probeert ADO duidelijk een nieuwe start te woensdag 15 januari 2020 GO Jeroen Zoet (29) keept de tweede seizoenshelft verras send genoeg bij FC Utrecht. De tweede doelman van het Ne derlands elftal wil daarmee vol voor zijn EK-kansen gaan. Tim Reedijk Maarten Wijffels Utrecht/Eindhoven Feyenoord ROTTERDAM Het lijkt erop dat als Dick Advocaat de komende weken net zo succesvol is als voor de winterstop, de leiding van Feyenoord hem een nieuw contract zal aanbieden. De 72- jarige trainer wilde er op de nieuwjaarsreceptie niets over zeggen. Directeur Mark Koever mans wel: ,,Het is niet uitgeslo ten dat hij langer blijft, maar Frank Arnesen gaat daar over.'' Jeroen Zoet tijdens zijn presentatie. foto frank zilver Coach Alan Pardew (midden) van ADO Den Haag tijdens de training van gisteren. foto angelo blankespoor - Alan Pardew (58), ADO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23