V x 4i HHÜ de Tou Degradatiekandidaat ADO U Feyenoord moet volgens directeur Koevermans 22 li»!» V SïSiifl fijntjes weten dat hij echt de baas is. De commissarissen moeten terug naar de achtergrond. „Alleen zo werkt het." Nu het knettert binnen Feyenoord laat directeur Mark Koevermans Kort Voetbal Vermeer kiest voor Amerika Feyenoord-doelman Kenneth Vermeer ver huist naar de Verenigde Staten. De 34-jarige keeper (foto) stapt over naar Los Angeles FC. De oud-Ajacied heeft een aflopend contract in de Kuip. Met Justin Bijlow en Nick Marsman beschikt trainer Dick Advocaat nog over twee doelverdedigers. Door het wegvallen van het relatief hoge salaris van Vermeer heeft de Rotterdamse club finan ciële ruimte om nieuwe spelers aan te trekken. Vermeer staat sinds 2014 onder contract bij Feyenoord. Cruijff bondscoach Ecuador Jordi Cruijff gaat als bondscoach aan de slag bij Ecuador. De bond heeft dit gisteren bekendgemaakt. Cruijff stopte in december als trainer van de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan. In Ecuador gaat Cruijff samenwerken met Antonio Cordon. Cordon haalde Cruijff in augustus 2018 naar China. Cruijff was eerder trainer bij Valletta FC (Malta) en technisch directeur bij AEK Larnaca (Cyprus) en Maccabi Tel Aviv (Israël). 'CL-finale in nieuwe Kuip' De KNVB hoopt de finale van de Champi ons League in 2026 naar Nederland te halen. De eindstrijd moet dan plaatsvinden in de nieuwe Kuip, waarvan nog onzeker is of die er komt. In de loop van dit jaar moet blijken of alle lichten op groen gaan. Flitsen Quote van de dag Ruud Vormer is een hele goede afwerker. Op dat vlak zelfs beter dan Roberto Firmino Dakar Einde Willem van Hanegem stopte de naar hem vernoemde trofee gister avond in de trotse handen van Peggy Calicher en grinnikte hardop. Het was het slotakkoord van de nieuwjaarsreceptie van Fey- enoord. Of Calicher, de general manager van j eugdcomplex Varken oord, die prijs verdiende werd hem gevraagd. ,,Nou'', zei hij lachend. ,,Als je het zo lang uithoudt bij deze club, heb je het sowieso dikver diend. Als je met iedereen zo goed door de bocht kan, had je er eigen lijk twee moeten krijgen.'' Het was een cynische opmerking van de clubicoon naar de pijnlijke actualiteit. De situatie van de felle stammenstrijd in de Kuip, het stra tegisch positie kiezen van diverse werknemers, het door het NRC ge brachte nieuws dat president com missaris Toon van Bodegom het be drijf Myler leidde toen er fraude plaatsvond, de interne onvrede bin nen de jeugdopleiding. Feyenoord ging al vaker door diepe dalen, maar net nu de hoofd macht weer wat kleur op de wan gen krijgt, knettert het zo'n beetje overal binnen de Kuip. En op dat moment moest Mark Koevermans in de voetsporen treden van zijn voorgangers Jorien van den Herik, Eric Gudde en Jan de Jong. De nieuwe algemeen directeur liet zich in tegenstelling tot dat trio inter viewen in plaats van zelf een vlam mend betoog af te steken. Hij pro beerde handig langs de gevoelige materie te manoeuvreren. Toch gaf Koevermans wel een boodschap af. De directie bepaalt vanaf nu weer de koers en niemand anders. ,,De directie zet het beleid uit en de raad van commissarissen controleert.'' Dat was de laatste tijd wel anders. Zo rondde president commissaris Van Bodegom de transfer van Marcos Senesi af. Hij vertoefde ook voortdurend in het gezelschap van de technische men sen Sjaak Troost en Frank Arnesen. Nu moet het anders. Koever mans: ,,In een eerdere fase was ik interim algemeen directeur. En Sjaak Troost was interim technisch directeur. Het was toen goed dat we werden geholpen door Toon van Bodegom. Maar Frank Arnesen gaat beginnen als technische man en ik ben hier de algemeen directeur. De situatie is nu anders. De raad van commissarissen moet puur gaan controleren, dat is de enige manier waarop het werkt. En die afspraken zijn ook zo gemaakt.'' Buschauffeur Of dat in de praktijk zo werkt, is de vraag. Maar Koevermans zegt zich als directeur te willen profileren. Hij zette zichzelf neer als buschauf feur. Achter hem alle mensen die mede het beleid bepalen of contro leren. ,,En we moeten met die bus allemaal dezelfde kant op om Fey- enoord weer aan successen te hel pen. De bus stopt weleens. Dan stapt er soms iemand uit en die zien we niet meer terug.'' Maar wat nou als er mensen in de bus zitten die zelf niet uitstappen maar toch een andere kant op wil len dan de chauffeur? Is Koever mans dan iemand die afscheid durft te nemen van dwarsliggers? ,,Iedereen moet in die bus op de juiste plek blijven zitten. Ik ga er niet van uit dat ik mensen uit de bus moet zitten. Maar als er iets op dat vlak gebeurt, zullen we er naar moeten handelen, zo simpel is het.'' En geeft Koevermans toestem ming om de selectie een kwaliteits impuls te geven? Troost vertelde dat Feyenoord twee spelers wil vastleg gen. Trainer Dick Advocaat zei al UWg'J De laatste wedstrijd van ADO in 2019 zou Alan Pardew al in het sta dion zien. Toch maakte de toen nog beoogde nieuwe trainer de 6-1 af gang bij Ajax niet van nabij mee. De Engelsman meed op advies van di recteur Mohammed Hamdi de wedstrijd tegen de rivaal. Voor zijn eigen veiligheid. Pardew bleef al leen niet thuis: vanuit een kroeg in Amsterdam zag hij zijn nieuwe club hopeloos afgaan. Toch waren het zo vlak voor de winterstop belangrijke indrukken voor hem. ,,Ik ben een ervaren ma nager en zag dat het team hulp no dig had", zegt Pardew (58) nu. ,,Danny Bakker stond achterin en deed wat hij kon, maar is een mid denvelder. Het was overduidelijk dat er spelers bij moesten." Nieuwe gezichten De ervaren Engelsman staat nu bijna twee weken in Den Haag voor de groep. Hij probeert wat los te maken. Of zoals hij zelf zegt: zorgen voor instant impact. Net als in de Premier League is intensiteit het to verwoord. De wat bedaagde spe- lersgroep heeft er op voorspraak van Pardew in elke linie een speler bij. Al die nieuwe gezichten, het leidt opeens weer tot wat hoop. Achterin zal niet Bakker, maar Sam Stubbs (Middlesbrough) de aan zijn pols geblesseerde Tom Beugelsdijk vervangen. Uit Enge land kwamen ook de linksbenige verdediger Laurens De Bock (Leeds United) en aanvallende middenvel der George Thomas (Leicester City). De onderhandelingen met de clubloze verdediger Jordan Spence lopen nog. Van Slavia Praag kwam aanvaller Mick van Buren. Ook op huurbasis, nu telt alleen even de korte termijn. Voor de groep die gisteren het veld betrad, had Pardew een be- woensdag 15 januari 2020 GO (lil cJroom barken VOETBAL VOETBAL VOETBAL Noah van Geenen (20) is op proef bij Sheffield United, de revelatie in de Premier League. De oud-jeugdspeler van onder meer Sparta en Ajax zit momenteel zonder club. Een primeur voor het vrouwenelftal van PSV. Het team mag in maart (tegen Ajax) voor het eerst een competitiewedstrijd in het Philips-stadion spelen. FC Groningen werkt niet mee aan een transfer van Samir Memisevic. De Griekse club AEK Athene wilde de verdediger huren. —Simon Mignolet FC Barcelona heeft Real Ma drid met 840 miljoen afge lost als meest verdienende voetbalclub. Real kwam uit op 757 miljoen en is tweede. Ajax is met 199 miljoen 23ste en de eerste club buiten de vijf grote com petities. 1 Motorcoureur Pablo Quinta- nilla (foto) uit Chili heeft in de Dakar Rally zijn eerste zege behaald tijdens de edi tie in Saudi- Arabië. Ricky Brabec bleef leider in het klassement. 19 Bernhard Eisel (38) is na ne gentien jaar gestopt. De Oostenrijker boekte in 2010 in Gent-Wevel- gem zijn mooi ste zege en deed twaalf keer mee aan de Tour. Mikos Gouka Rotterdam Mark Koevermans (l) tijdens de nieuwjaarsreceptie. foto anp O a 0) Een nieuwe trainer, vier huurlin gen en een andere locatie om te trainen. Een paar dagen voor de herstart van de eredivisie is opeens veel anders bij degrada tiekandidaat ADO Den Haag. Yorick Groeneweg Den Haag Chauffeur van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22