LI NIEUWS 15 Onduidelijkheid rond 'bestuurder' vluchtauto Goudprijs op hoogste niveau in zes jaar goudwisselkantoor In de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam wordt vandaag hope lijk meer duidelijk over de ver dachte van de meest geruchtma kende moord van 2019: die op de advocaat van kroongetuige Nabil B.. Een bericht van het ANP leidde vorige week tot veel commotie: ver dachte Giërmo B., tot dan toe 'slechts' verdacht van betrokken heid bij de moord op Derk Wier sum, zou daadwerkelijk de persoon zijn die de trekker overhaalde. Al snel bracht het ANP dat weer terug tot betrokkenheid. Het Openbaar Ministerie Amsterdam geeft ook toe dat het wellicht foute informa tie had verstrekt. Maar was het een misverstand, of liep het OM vooruit op wat de offi cier van justitie vandaag gaat ver klaren in de eerste pro-formazit- ting tegen B.? De in Suriname geboren 36-jarige verdachte is in elk geval niet vies van geweld. Op zijn palmares ston den al enige geweldsdelicten (waaronder eenmaal diefstal met geweld) toen hij in juli 2012 werd opgepakt voor twee gewelddadige overvallen: op een verfwinkel in Woudenberg en op een echtpaar in Tienhoven. De eigenaar van de verfwinkel werd zonder pardon in zijn been gestoken toen hij zich verzette en het echtpaar werd met messen op de keel een kamer in ge dreven, vastgebonden en bestolen van duizenden euro's en dure hor loges en ringen. Drugs in cel B. verzette zich tot het bittere eind tegen de zeven jaar cel die hij in fe bruari 2013 kreeg opgelegd. Hij ging in hoger beroep en daarna ook nog in cassatie. Maar het hielp hem al lemaal niet. 'Pas' in april 2017 kwam hij weer vrij, na ruim twee derde van zijn straf te hebben uitgezeten (in Nederland kom je dan in aan merking voor vervroegde invrij heidstelling). Wel duurde zijn peri ode achter tralies iets langer dan had gehoeven, omdat hij nog werd gepakt met drugs in zijn cel en een bewaker had mishandeld. Tweeënhalf jaar na zijn vrijlating zou Giërmo B. dus betrokken zijn bij de moord op Wiersum. Vol gens een van zijn vroegere advoca ten heeft B. een beperkt IQ. De rechtbank in Utrecht hield daar ze ven jaar geleden tijdens de zaak van de gewelddadige overvallen overi gens geen rekening mee en boven dien werd B. in die periode ook niet nader onderzocht. Pion Maar toch voldoet B., al dan niet met 'beperkt IQ', precies aan het beeld van de uitvoerende pionnen van topcrimineel Ridouan Taghi: een beïnvloedbare man die altijd in geldnood zit en zich gemakkelijk laat misbruiken. Justitie verdenkt hem ervan tot de groep mannen te behoren die Wiersum al vaker had geobserveerd en hij zou op de dag van de moord samen met een an dere verdachte in het busje hebben gezeten waarmee de uiteindelijke schutter werd afgezet. Taghi werd een maand geleden in Dubai aangehouden en wordt ver dacht van tal van liquidaties. Hoe wel hij nog niet officieel wordt ver dacht van de moord op Wiersum, gaat iedereen ervan uit dat Taghi daar ook achter zit. Ook een neef van Taghi zit vast voor betrokken heid bij de moord op Wiersum. De advocaat stond Nabil B. bij, de kroongetuige in het proces tegen de gevreesde topcrimineel. Advertentie Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudhaar bezit kan nu zijn slag slaan. De afgelopen tijd fluctueerde de goudprijs en steeg soms zelfs tot het hoogste niveau in jaren. Het oude horloge van oma, een gebroken ketting of een geërfde gouden munt leveren nu serieus geld op. Het Goudwisselkantoor merkt door de stijgende goudprijs nu al een flinke toename van particuliere goudverkoop. Veilige haven Spanningen rond Iran, het handelsconflict tussen China en de VS en een alsmaar laag blijvende rente. Het zijn de belangrijkste ingrediënten die zorgen voor een flinke stijging van de goudprijs. Beleggers op de beurzen vrezen grote verliezen en vluchten in de veilige haven van goud. De grote vraag drijft de waarde van het edelmetaal flink op. Profiteren Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren weet Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Hij herinnert zich nog goed de drukte tijdens de zomer van 2011. "De financiële crises zorgde toen ook voor een enorme stijging van de goudkoers. Dagelijks stonden er rijen bij onze kantoren van mensen die daarvan wilden profiteren, ledereen zocht zijn kasten na om 'onbruikbaar goud' te verzilveren." Gemoedelijke sfeer "Of de gekte van toen zich weer herhaalt, zullen we zien. Maar in de landelijke en sociale media staat het goud flink in de schijnwerpers. Dat levert flink wat extra aanloop op. En als de wachtkamers van de kantoren weer gaan uitpuilen zoals in 2011? Met lekkere koffie, airco, een gemoedelijke sfeer én een hoge opbrengst was dat voor de mensen het wachten meer dan waard." Altijd een Goudwisselkantoor dichtbij Op www.goudwisselkantoor.nl is de dichtstbijzijnde locatie gemakkelijk te vinden. Dankzij meer dan 80 Goudwisselkantoren in Nederland en België is er altijd een kantoor dichtbij. Bezoekers zijn de gehele week welkom, zonder dat een afspraak nodig is. Taxatie is gratis én vrijblijvend. Bij verkoop wordt het geld direct uitbetaald. www.goudwisselkantoor.nl woensdag 15 januari 2020 GO Schoot Giërmo B. tóch op Wiersum? Versprak het Openbaar Ministe rie zich nou en is Giërmo B. echt de schutter die advocaat Derk Wiersum doodschoot, of was het een misverstand en be stuurde B. 'slechts' de vlucht auto? Victor Schildkamp Amsterdam M De witte be stelbus waarin de moorde naar van advo caat Derk Wiersum zou hebben geze ten. FOTO POLITIE Nu is het moment om uw oude goud te verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15