ZEELAND 11 NK VELDRIJDEN Ongekend druk was het dit weekeinde tijdens het Nederlands kampioenschap veldrijden in Rucphen. Organisatievoorzitter Kees Kools is dan ook een trots man. ,,Wat ons betreft is het voor herhaling vatbaar.'' dinsdag 14 januari 2020 Jeroen Theunis Rucphen Vele duizenden mensen waren dit weekend live getuige van het NK veldrijden in Rucphen. ,,Uniek. Er zijn echt wel meer dan tienduizend bezoekers hier. Het volk staat rijen dik'', weet Kees Koevoets, een van de honder den vrijwilligers die afgelopen weekend actief was bij het evene ment. Ook de latere kampioen Mathieu van der Poel keek zijn ogen uit naar al die mensen, vertelde hij na de wedstrijd. ,,Het was echt ontzettend druk hier. Ik weet nog dat er bij mijn eerste titel in 2015 geen kat langs de weg stond. Ik heb dat nu zien evolueren naar het aantal dat er vandaag stond.'' En, voegt Van der Poel daar nog aan toe: ,,Ik ben blij dat ik daar een bijdrage aan kon le veren.'' Behalve de duizenden sup porters die naar Rucphen zijn geko men, volgden veel liefhebbers het evenement rechtstreeks via de site van de PZC en BN DeStem. Terug naar Kees Koevoets. Samen met Arnold Krijnen verzorgde hij het reilen en zeilen rondom de par keerplaatsen en toegangswegen. ,,Via de plaatselijke verenigingen konden we ons aanmelden.'' Ook Theo uit Wouw (hij wil niet met zijn achternaam in de krant, zegt hij) is al jaren vrijwilliger bij de cross. ,,In Hoogerheide, maar ook hier in Rucphen. Vrijwilligers zijn heel belangrijk, we maken er samen een groot succes van.'' Nederlands grootste wielerteam, Team Jumbo-Visma, was dit week end ook aanwezig in Rucphen. Met een speciale clinic probeert het team kinderen enthousiast te krij gen voor de wielersport. ,,Het gaat erom dat we ze kennis laten maken met de sport, ze er enthousiast voor maken. Het is fijn dat we zichtbaar kunnen zijn op een Nederlands kampioenschap. We zijn benieuwd wat dit ons brengt'', zei Jaap van Hulten, hoofd van de Team Jumbo- Visma Academy. Ook stond er een stand van La Vuelta Holanda. Want de Ronde van Spanje doet in augustus tijdens de etappe door West-Brabant ook Rucphen aan. ,,Dat willen we de mensen laten weten. Ik ben apetrots dat de Ronde van Spanje Brabant aandoet. Daarom heb ik me inge schreven als vrijwilliger'', zei een van de mensen die het kraampje be manden. Dat het veldrijden zowel natio naal als internationaal wordt be leefd, blijkt duidelijk in het gure en winderige Rucphen. Het grootste gedeelte van de bezoekers komt uit Nederland, maar ook veel Belgen wisten de weg naar het Brabantse te vinden. ,,Hier is het veel gezelliger dan op het Belgisch kampioenschap (dat ook gisteren werd gehouden, red)'', zegt Tanja uit Brugge. Ook zij wil niet met haar achter naam in de krant. Samen met zo'n 150 andere fanatiekelingen reist ze heel de wereld over om Mathieu van der Poel aan te moedigen. ,,Mathieu is een geweldenaar, een fenomeen. Het is een heel normale jongen, hij is een jongen van het volk. Gelukkig staat hij met beide voetjes op de grond.'' De populariteit van Van der Poel Het was geweldig. Hiermee zetten we Rucphen echt op de kaart - Kees Kools Duizenden fans zijn op de been in Rucphen. Ze moedi gen met spandoeken hun favoriet aan. is volgens Guy DeWolf uit het Oost- Vlaamse Zeele te merken aan de verkoop van zijn fanartikelen ,,Er is heel veel vraag naar merchandise, zowel in Nederland als in België. De sjaals, petten, mutsen en fotokaar ten vliegen als zoete broodjes over de toonbank.'' In Rucphen gaan in elk geval de diverse versnaperingen grif van de hand. Al in de vroege uurtjes schuiven de eerste goudgele pinten naar binnen. ,,Wie eet heeft dorst, wie dorst heeft moet ook eten. En zonder bier geen plezier'', zegt een goedlachse supporter. De voorzitter van de organisatie, Kees Kools, is een blij en trots man. ,,Het was een geweldig evenement voor de gemeente Rucphen. We zetten onszelf hiermee echt op de kaart. Het is misschien wel het grootste evenement in de gemeente ooit. Fantastisch om te zien dat er zo veel mensen zijn gekomen.'' Dat Rucphen de organisatie van het NK kreeg toegewezen, noemt Kools 'een cadeau'. ,,Wat ons be treft, is het voor herhaling vatbaar. Ik voel me nu als een trotse aanvoer der van een heel sterk team.'' Het cadeau voor Rucphen smaakt naar meer FOTO JORIS KNAPFN/PIX4PROFS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 71