Bomen Oostsingel Goes gekapt IN DE REGIO 6 Gedoe over geld 'banken' HOORNBEECK COLLEGE OPNIEUW BESTE iiüiïiii' MIJN DORP, MIJN STAD KfflrapmHB" BBB9B91 De afgelopen jaren verliep de uit gifte van speelgoed via Kleding- bank Zeeland. Die geeft kleding aan arme gezinnen en deed daar uit naam van de Speelgoedbank ook speelgoed bij. Dat gebeurde in Mid delburg, Reimerswaal en Terneu- zen. Maar die samenwerking is on langs gestopt. In ieder geval voorlo pig. Aanleiding is onenigheid over geld van de gemeente Reimerswaal. Daniël van der Meer slaakt een zucht. De voorzitter van de Speel- goedbank Zeeland ziet het somber in. De Speelgoedbank ontstond in 2012, als onderdeel van de Kleding- bank Zeeland, maar staat alweer ja ren op eigen benen. Met een winkel in de Lange Zelke in Vlissingen (huur: 1800 euro per maand), op slagruimte in Middelburg (huur: ruim 500 euro per maand) en een lease-auto. Middelburg is de enige gemeente die subsidie geeft aan de Speelgoed- bank: drieduizend euro per jaar. Omdat speelgoed ook via de Kle- dingbank in Reimerswaal wordt verstrekt, klopte Van der Meer ook bij die gemeente aan. ,,Want wij maken daarvoor wel kosten die we niet vergoed krijgen. Maar in Rei- merswaal zei men: 'Dan moet je bij de Kledingbank zijn. Wij geven één bedrag voor kleding én speelgoed.' Maar de Kledingbank zegt dat ze dat geld niet kunnen missen. Daar over voeren we nu al anderhalf jaar discussie. En zijn kinderen de dupe." Volgens Van der Meer kost het 4500 euro om 300 speelgoedpak ketten in Reimerswaal uit te delen. Dat geld is er echt niet, reageert voorzitter André de Korte van de Kledingbank Zeeland. „Wij krijgen geen subsidie van Reimerswaal. Wij krijgen geld om nieuw onder goed, nieuwe lingerie en nieuwe sokken te kopen. Dat is kleding die je niet tweedehands geeft. Het geld gaat dus op aan kleren. Dat kunnen we niet geven aan de Speelgoed- bank." Pas op de plaats Het meningsverschil nekt nu ook de samenwerking tussen de beide organisaties bij het uitgeven van speelgoed aan arme kinderen. De Korte: ,,We maken pas op de plaats. We werken voor dezelfde doel groep en willen graag blijven sa menwerken, maar niet als er steeds een claim over geld boven de ge sprekken blijft hangen." Meeliften op de uitgiftekanalen van de Kledingbank is geen pro bleem, zegt De Korte. ,,Maar daar kunnen wij niet voor betalen. En de Speelgoedbank heeft nog steeds zijn eigen uitgiftepunt: de winkel in Vlissingen." Daar komen niet mensen uit heel Zeeland, merkt Van der Meer op. Hij wil nog steeds geld zien van de Kledingbank. ,,Met de helft van die 4500 euro zijn we ook tevreden." Goes Het Gasthuis is gebouwd in de ja ren 60 en daardoor sterk verou derd. Eigenaar Ter Weel wil het ge bouw afbreken en 132 koop- en huurappartementen waar mensen zorg kunnen krijgen terug bou wen. De nieuwe bebouwing komt aan de kant van de Oostsingel zo wat pal tegen het trottoir aan te staan, met als gevolg dat acht pla tanen moeten wijken. De bomen vormen nu een belangrijk onder deel van het groen in het gebied. Een paar inwoners maakten in hun zienswijze op het plan be zwaar tegen het kappen van de bo men. Burgemeester en wethou ders zeggen die gevoelens te be grijpen, maar vinden 'het verster- B en w stellen dat er niet zoiets bestaat als een recht op blijvend vrij uitzicht ken van de bebouwingsstructuur' belangrijker. Ze wijzen erop dat Ter Weel het verdwijnen van de bomen moet compenseren. Deels door nieuw groen te planten bij de toekomstige nieuwbouw en deels door geld te storten in het ge meentelijke groenfonds. De ge meente stelt dat de bomen geen beschermde status hebben. Een aantal bewoners van het ap partementencomplex in het voor malige stadskantoor aan de Oude Singel maken bezwaar tegen het verlies van uitzicht richting de Oostvest. Dat het uitzicht minder wordt, ontkennen B en W niet, maar ze stellen dat in Nederland niet zoiets als een 'recht op blij vend vrij uitzicht' bestaat. ,,Dan zou er op veel plekken niet meer gebouwd kunnen worden in Ne derland, omdat er in zo'n klein land altijd wel iemand is voor wie het uitzicht wijzigt'', schrijven ze. Al met al stelt het college vast dat het plan voldoet aan de goede ruimtelijke ordening. Musical in de Mythe Vocaal ensemble Luscinia dinsdag 14 januari 2020 Verdeling speelgoed splijtzwam BE .v> GOES Leerlingen van het Hoornbeeck Col lege in Goes stonden gisteren weer in de rij voor een lekkernij. De saucijzenbroodjes, ap pelflappen en bolussen vonden gretig aftrek. Je zou het haast een traditie kunnen noemen: het Hoornbeeck College dat door de Keuze gids MBO wordt uitgeroepen tot het beste roc van Nederland. Vorig jaar was dat extra speci aal, want toen was het voor de tiende keer. Dit jaar zet de reformatorische mbo-school - met vestigingen in heel het land - de zegereeks ge woon voort. In Goes worden de leerlingen traditioneel ge trakteerd op iets lekkers als de winst weer bin nen is. ,,Ondanks dat het nu al voor de elfde keer is, went het nooit, hoor'', verzekert vesti gingsdirecteur Evert Timmerman. ,,We zijn heel dankbaar dat zowel de leerlingen als de werkgevers waar onze studenten belanden ons zo waarderen.'' foto marcelle davidse Aan tweedehands speelgoed voor arme kinderen heeft de Speelgoedbank Zeeland geen gebrek. De vraag is alleen hoe het bij de kinderen komt, want er is gedoe over geld. Maurits Sep Vlissingen Acht beeldbepalende bomen aan de Oostsingel in Goes moe ten echt wijken voor de nieuw bouw van zorgcentrum Gast huis. Al zegt de gemeente de weerstand te begrijpen. GOES In Theater de Mythe wordt zaterdag de musi cal 'Pijnstillers' opge voerd. De voorstelling is gebaseerd op het gelijk namige boek van Carry Slee. 'Pijnstillers' draait om de tiener Casper die alleen door zijn moeder wordt opgevoed. Zijn vader kent hij niet. Dan krijgt zijn moeder kan ker. Casper krijgt niet al leen te maken met de problemen rond de ziekte van zijn moeder, maar heeft ook de be kende tienerstruggles, zoals verliefdheid en school. Aanvang om 20.00 uur. Kaarten via zeelandtheaters.nl. ZIERIKZEE Luscinia geeft zaterdag een concert in de Gast- huiskerk in Zierikzee. Er worden werken van Jan Dismas Zelenka en Johann Sebastian Bach ten gehore gebracht. Musicus Mar van der Veer geeft een lezing over de laatste dagen van Felix Mendelssohn- Bartholdy. Vervolgens worden twee koorwer ken van deze componist opgevoerd. Het concert ■III ilW iiiiii ■iniail Scene uit Pijnstillers. foto melanie den otters begint om 16.00 uur Kaarten kosten in de voorverkoop 14,50 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via lusciniaconsort.nl, door te bellen naar telefoon- nummer 06-25597615 of bij boekhandel De Vries in Zierikzee. Aan de deur kosten kaarten 17,50 euro per stuk. GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie Ron Wester weel; De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Westhof, 09.30-15.30 uur: Inloop'; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen en luiste rend oor; Erasmu- spark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; Hollandse Hoeve, 19.00 uur: Jeu de Boules avond 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groep HEINKENSZAND Bi bliotheek, 13.00 15.00 uur: Baby- Peuterbieb; Hoef bladstraat 1, 13.30 14.30 uur: Gratis sporten KORTGENE Dorps huis, 16.30 uur: Start expositie van Schil derclub 'de kunstkas' KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Activiteiten voor senioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WEMELDINGE De Wemel, 13.30-17.00 uur: Vrije inloop voor senioren; 14.00-16.00 uur: Welfare SVRZ, handwerken; 19.00 20.00 uur: Move with Nicky; 20.00-22.00 uur: Line Dance WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Moerzicht, 14.30 uur: Bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67