Luna opent pop-uprestaurant en zamelt geld in tegen Alzheimer IN DE REGIO iM r sa tp 6 Dorpsvisie Burgh-Haamstede sir—— MIJN DORP, MIJN STAD De gedroomde entree van een toe komstig Burgh-Haamstede moet méér worden dan een grote super markt of soortgelijk winkelcen trum op de hoek, betoogde Coenen gisteravond in de gemeenteraads commissie. Wil het dorp zich seri eus onderscheiden van Renesse, dan heb je iets nodig wat nog niet bestaat in de omgeving. Een be zienswaardigheid die afzonderlijk mensen naar het dorp trekt. De slo gan waarmee zijn dorp straks aan de weg kan timmeren heeft hij ook al: 'Burgh-Haamstede, kunst, kust en cultuur'. Met de jaarlijkse Kunstschouw heeft Burgh-Haamstede bewezen dat de belangstelling voor een aan bod in die hoek groot is, zowel on der deelnemende kunstenaars als bij het talrijke publiek. Wanneer daar een vast visitekaartje aan wordt toegevoegd, zullen de lokale middenstand en horeca daar beslist een aardig graantje van meepikken, verwees Coenen naar het succes van diverse vergelijkbare geslaagde projecten in het land. Naast (wis selexposities in samenwerking met de Middelburgse Vleeshal zou in het cultuurhuis ook het erfgoed in de Schouwse Westhoek nadruk kelijker voor het voetlicht worden gebracht. De gemeente Schouwen-Duive- land is al eigenaar van de grond met de oude boerderij en achterlig gende schuur. Wethouder Jacque line van Burg (ruimtelijke ordening en cultuur) reageerde positief op het 'prachtige idee' en wil kijken of en hoe het verder valt uit te werken. Herinrichting Maar eerst staan er in het kader van de dorpsvisie andere plannen op stapel, die al meer vaste vorm heb ben. Nog dit jaar wordt begonnen met de uitwerking van de belang rijkste 'sleutelprojecten', zodat in 2021 daadwerkelijk de eerste schop de grond in kan voor de zo vurig gewenste metamorfose. Centrale maatregel is onder meer het auto- luw maken van de weg tussen Burgh en Haamstede en herinrich ting van het centrum van Haam stede en de Ring tot 'promenade zone'. De inwoners van Burgh-Haam- stede kunnen hun stempel druk ken op de uitvoering van de dorps visie. De dorpsraad wil een lokale verkiezing houden om een zo breed mogelijk vertegenwoordiging in de diverse werkgroepen te kunnen ga randeren. ,,Zij zijn nu aan zet", zegt dorpsraadvoorzitter Kees Veer- hoek. Ook de ondernemersvereni ging, de scholen en culturele verte genwoordigers krijgen een plekje in die werkgroepen. Esme Soesman Zierikzee Kwam Luna als jonkie uit school, dan zette ze meteen de tv aan op foodzender 24Kitchen. Later sloeg ze zelf aan het koken en experi menteren. De Zierikzeese kan als geen ander van lekker eten genie ten. ,,En ik vind het leuk om crea tief met eten bezig te zijn. Om smaken te ontdekken en om gekke combinaties te maken." Nóg leuker lijkt het haar om iets met die liefde te doen in haar eigen pop-up restaurant. ,,Dan verander je steeds van plek. Zo zou ik mijn passie voor koken met heel N eder- land kunnen delen." In elk gerecht zit kurkuma; dat zou de kans op Alzheimer verkleinen In de wijnbar van Steven van Roemburg en Nathalie Antes houdt ze het voorlopig dicht bij huis. Daar kookt ze een vier gan gendiner voor zo'n 20 mensen. Met haar pop-up La Moon zamelt ze geld in voor Alzheimer Neder land. Haar opa overleed eind 2018 aan Alzheimer. ,,Ik heb dat van dichtbij meegemaakt en het zat me dwars dat er geen enkele remedie tegen is." Geld maakt nieuw onderzoek mogelijk. Profielwerkstuk Haar pop-uprestaurant is het re sultaat van een profielwerkstuk dat Luna, als 5-havoleerling aan Pieter Zeeman, moet maken. Or ganisatie, inkoop, recepten en het kokkerellen: Luna heeft alle touw tjes zelf in handen. Gigantisch knap, vindt Van Roemburg van winebar Gris Sec. ,,We gaan haar helpen, maar het is helemaal haar idee. Ik doe alleen de deur open en dan gaat ze mij vertellen wat ik moet doen." In elk gerecht heeft Luna kur kuma verwerkt. Dat specerij zou de kans op Alzheimer verkleinen en het proces vertragen. Een kleine ode aan haar opa en alle andere mensen met Alzheimer. Musical in de Mythe Vocaal ensemble Luscinia dinsdag 14 januari 2020 Dromen van kust en kunst SD Luna Bert Coenen van de Stichting Westerschouwen Kultureel ziet het al voor zich. Wie over een paar jaar Haamstede via de Noordstraat binnenrijdt, komt als eerste langs een prachtige beeldentuin. De oude boerderij en het gewezen kerkje daarach ter lenen zich bovendien uitste kend voor inrichting als cultuur huis. Marcel Modde Burgh-Haamstede Luna Pekaar (17) uit Zierikzee is gék op koken. Vanavond kookt ze de sterren van de hemel voor haar aan Alzheimer over leden opa. Dat doet ze in haar pop-up restaurant in de Zierik- zeese winebar Gris Sec. GOES In Theater de Mythe wordt zaterdag de musi cal Pijnstillers opge voerd. De voorstelling is gebaseerd op het gelijk namige boek van Carry Slee. Pijnstillers draait om de tiener Casper die alleen door zijn moeder wordt opgevoed. Zijn vader kent hij niet. Dan krijgt zijn moeder kanker en komt te over lijden. Casper krijgt niet alleen te maken met de problemen rond de ziekte van zijn moeder, maar heeft ook de be kende tienerstruggles, zoals verliefdheid en school. Aanvang om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop via zeelandtheaters.nl. ZIERIKZEE Het concert van vocaal ensemble Luscinia in de Gasthuiskerk in Zierik zee vindt zaterdag 18 ja nuari plaats, en niet vrij dag, zoals gisteren ver keerd in de krant stond. Er wordt onder meer werk gespeeld van Jan Dismas Zelenka en Jo- hann Sebastian Bach, Musicus Mar van der Veer geeft een lezing Scene uit Pijnstillers. foto melanie den otters over de laatste dagen van Felix Mendelssohn- Bartholdy. Het concert begint zaterdag om 16.00 uur in de kerk aan het Havenplein. Kaarten kosten 14,50 euro in de voorverkoop en zijn te bestellen via lusciniaconsort.nl, via 06 25597615 en te koop bij boekhandel De Vries. Aan de deur kosten kaarten 17,50 euro. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorps huis, 20.00 uur: Yoga; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 9.30 uur: Thuis in je Dorpshuis; 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Vrouwen van Schouwen; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton; OUWERKERK Dorps huis, 10.00 uur: Be wegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging; RENESSE Blikmu seum, 10.00-12.00 uur: Tentoonstelling Hoe kwamen wij vroeger de winter door?, Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Thuis in je Dorpshuis; SCHARENDIJKE Bethlehemkerk, 19.45 uur: Open repetitie Zeeuws Projectkoor; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: Wei, 14.00 uur: The Good Liar, 20.00 uur: Elvis: That's the way it is; Gebouw 4SD, 13.30 uur: Breicafé; Pontes Pieter Zeeman, 16.00-17.30 uur: Zaal voetbal voor jonge ren, 19.30 uur: Tai-Chi en Qigong gezond heidstraining. Pekaar doet alles zelf: organisatie, inkoop, recepten en kokkerellen. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 65