€1699 €519 Aankooptips \N'\nn&a![ scV*o° Gazelle PuurNL HFB Popal Daily Dutch Prestige 8,9 Overige geteste schoolt ietsen Winnaai sfhool fiets SCHOOLKEUZE 15 Gazelle (type PuurNL HFB) voldoet aan al die eisen, en scoort een prach tig gemiddeld eindcijfer, 8,9. Opval lend: de vijf e-bikes halen gemiddeld een 8 of hoger, terwijl het panel vooraf te horen heeft gekregen dat onvoldoendes zijn toegestaan. Bij de gewone schoolfietsen zijn de eindscores iets lager, maar winnaar Popal Daily Dutch Prestige scoort ook 8,9 gemiddeld. Opvallend: deze Popal is met een adviesprijs van 519 euro ook de goedkoopste. Kortom: voor minder dan een derde van de prijs van de winnende e-bike heb je een prima brugpieperfiets. Maar ja, die tegenwind. Batavus PACKD 3 8,4 Gazelle Esprit 7,7 Dat het licht automatisch aangaat vindt een tester een grote pre. Verder: hij zit fijn, ziet er mooi uit. Alleen over het zadel zijn de meningen verdeeld. Cortina Common 7,5 Union Flow 7,4 minpunten klinkt 'best zwaar' en 'ka bels minder mooi afgewerkt', en €1699 voor een fiets is natuurlijk een fikse prijs. Maar de algemene teneur is in één woord te van gen: 'Topfiets!' De volledige resultaten van deze Schoolfietstest met alle beoordelingen zijn te vinden op Fietstest.nl. GO DINSDAG 14 JANUARI 2020 Het panel werd in Nieuwegein vrolijk van eigenlijk alle tien geteste fietsen. DENK ERAAN! Mooi spul, die nieuwe fietsen voor scholieren. Maar waar moet je op letten? Zeven tips. Veiligheid. Bij een jonge, vaak jolige doelgroep extra belang rijk. Test stabiliteit en stevig heid in proefritten. Bagage. Kan die op een vei lige manier mee? Standaard en stuurslot. Een stevige standaard (liefst twee poten) en een stuurslot (zo dat de fiets niet gauw omvalt) kunnen schade voorkomen. Motor. Een middenmotor is qua gewichtsverdeling en comfort het best. Gebruik. Gaat het om stads- ritjes, of flinke afstanden op het platteland? Zeker e-bikes moeten er geschikt voor zijn. Accu. Let op dat de accu af neembaar is. Onderhoud. Hoe is de garan tie geregeld? Voor tips en checklist: fietstest.nl 'Tegen de wind in werkt-ie goed mee' De Batavus scoort prima met een heel ruime 8. Het uiterlijk bevalt het panel, en hij wordt als licht en soepel ervaren. Zadel misschien net ietsje te hard. 'Dat gaat snel en best wel fijn' 'Ik vond de fiets wel okay' Mooie kleur, goed afgewerkt. Een tes ter had een botsing op het parcours, geen schade, 'dus een stevige fiets'. „Trapt soms wat zwaar'', zegt iemand. 'Mooie fiets met retro uitstraling' Ruim voldoende en dan toch nog on deraan eindigenGenoeg loftuitingen: leuke kleuren, soepel. ,,Lijkt op een elektrische fiets!'' Schakelen kan beter. >t>A Zou de Gazelle een mens zijn, dan zou-ie blozen: het testteam is nogal enthousiast over de winnaar. 'Versnellingen werken perfect', 'mooie uitstraling', 'motor werkt supergoed' en 'rijdt héérlijk': het is een greep uit de lawine aan complimenten die de Gazelle incasseert. Bij de In de categorie gewone schoolfietsen klinkt iets minder gejubel dan bij de e-bikes (je moet tenslotte zelf serieus trap pen), maar de Popal is de uit zondering. Het testpanel is erg te spreken over het 'frisse de sign' van de winnaar, en dat zelfde geldt voor het schakelen en de versnel lingen (Shi- mano Nexus 7), de dubbele pootstandaard en uiteraard de vriendelijke prijs. Of, zoals een tester meldt: 'Een complete fiets voor een aantrekkelijke prijs'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63