9 De play-offs van de hoofdklasse wil de Walcherse formatie niet per se halen. Ook al beweerde de drie maanden geleden ontslagen coach Kees-Jan Oppe dat. dinsdag 14 januari 2020 TOP-speler Jurgen Janse zoekt naar een opening in het duel met Fiks. Geheel links zijn ploeggenoot Jorian Schroevers, die in de eerste helft goed was voor zeven treffers en er in toaal negen maakte. foto lex de meester Roeland van Vliet Arnemuiden Grof gezegd interesseert het de spelers en de staf van TOP Arne muiden geen moer of ze in de hoofdklasse A eerste, tweede, derde, vierde, vijfde of zesde wor den. ,,Als we er maar in blijven", zei coach Edwin Coppoolse zater dag na de 27-21-overwinning op Fiks. ,,Een goed eindresultaat van het tweede team heeft dit zaalsei zoen onze prioriteit." TOP 2 korfbalt in de reserve overgangsklasse. Dat is te laag, vindt men. Coppoolse: ,,We willen graag dat die ploeg kampioen wordt en terugkeert in de reserve hoofdklasse. Dan is de aansluiting er weer met ons eerste team. Voor alsnog gaat het goed; ze staan ge deeld eerste. We gaan alles in het werk stellen om ze dat vol te laten houden." Geen enkele kans ,,We moeten zo reëel zijn dat wij niet favoriet zijn voor een plek in de play-offs", gaf aanvoerster Jea- nine Marijs aan. ,,KCC en HKC steken er duidelijk bovenuit in deze klasse. In de duels met ons pakten ze verdiend de overwin ning, we hadden geen enkele kans. En als we dan toch niet bij de bo venste twee komen, maakt het echt niet uit hoe kort we daarach ter eindigen. Het is dan veel be langrijker dat TOP 2 omhoog gaat." Uiteindelijk wordt de selectie - het eerste en tweede samen - daar dan sterker van. Op termijn kan TOP 1 dan weer eens proberen om mee te doen om promotie naar de Korfbal League. ,,We hebben nu niets op dat hoogste niveau te zoe ken", zei Coppoolse. ,,Kijk maar naar hoe we op het veld in de ere klasse doen. Nou, overleven in de Korfbal League is nog veel moeilij ker. We willen heus elke week winnen, maar de play-offs halen is geen absolute must." Die opmerking wekte enigszins bevreemding. Immers, was het niet zo dat de spelers van TOP drie maanden geleden Kees-Jan Oppe wegstuurden omdat ze niet ge loofden met die Dordtse trainer de play-offs te kunnen halen? En dan We willen heus elke week winnen, maar de play-offs halen is geen absolute must -Edwin Coppoolse zouden de Arnemuidenaars nu ineens met meer voor die boven ste twee plekken gaan,,TOP heeft nooit iets naar buiten ge bracht over de reden van zijn ont slag. Dit was puur de lezing van Kees-Jan'', reageerde Coppoolse. ,,Dat de groep per se de play-offs wilde halen, is niet waar. Het ging om iets heel anders." Lezingen Marijs bevestigde dat. ,,Als je het hier aan tien mensen vraagt, krijg je misschien tien verschillende le zingen", zei ze. ,,Maar ik denk dat die dan niet overeenkomen met wat Kees-Jan heeft gezegd. Na tuurlijk willen we graag het succes van vier jaar geleden herbeleven. Alleen is daar de breuk niet door ontstaan. De spelersgroep had een andere visie over hoe we moesten spelen dan Kees-Jan. Er was geen klik meer. Met Edwin, die ons toch iets anders laat korfballen, is die er wel. Ik denk dat je dat nu ook aan ons kunt zien." Onder Coppoolse draait TOP in elk geval aardig mee. Een plek in het linkerrijtje van de hoofdklasse De spelersgroep had een andere visie over hoe we moesten spelen dan Kees-Jan -Jeanine Marijs A, die veel sterkere ploegen her bergt dan de hoofdklasse B, is zeer zeker mogelijk. Na de winst van zaterdag op Fiks staat het team ge deeld derde. Tegen die promovendus uit Oegstgeest toonden de Arnemui- denaars aan koel te kunnen blij ven. Tijdens het fysieke duel kwam de voorsprong nooit serieus in gevaar. Coppoolse: ,,We haalden de hele wedstrijd een constant niveau. Dat geeft vertrouwen voor de ko mende weken. Met negen punten is lijfsbehoud al bijna in zicht. We krijgen ook nog twee keer num mer zeven Avanti en nummer acht Rohda. Het moet wel heel raar lo pen willen we lager eindigen dan de zesde plaats." Bij TOP Arnemuiden maakt de eindklassering niet zoveel uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41