Project helpt bij digitale achterstand Domburgs Atelier8A zal blijven IN DE REGIO 11 m 1 6 Dauwendaele eerste wijk -sr^ WALVISVAART LEZING SBH BlSSe£&lfl In Goes loopt het project al en is het volgens haar een doorslaand succes. ,,Daar kregen we meer dan duizend vragen om hulp." Ze merkt ook dat het niet alleen maar ouderen zijn die hulp nodig heb ben om te kunnen mailen, online bankieren, documenten downlo aden en uploaden of een spread sheet lezen: ,,Ook een doktersas sistente kwam onlangs bij ons op bezoek met een vraag om hulp." Steunpunt Vervolgens vertelt Oude Hesse link het verhaal van een 27-jarige jongen die ook bij het steunpunt aanklopte. ,,Want ook voor hem gaan de veranderingen te snel." Ze stelt dat ze soms ook merkt dat lei dinggevenden en zelfs directeuren van bedrijven te maken hebben met een digitale kennisachter stand. Volgens haar leidt dat er ook toe dat zulke bedrijven achterop raken en in de gevarenzone terechtko men omdat zo'n directeur niet durft te erkennen dat hij of zij kennis mist. Wijkvoorzitter Rob Bastian is heel blij dat het gelukt is het pro ject naar zijn Dauwendaele te ha len: ,,De digitale ontwikkelingen gaan zo snel. Mensen moeten zo veel kunnen om bij te blijven. Daar hebben velen hulp bij no dig." Gratis De hulp is in principe gratis, zegt Oude Hesselink. En de hulp kan thuis of op een werkplek in de wijk worden gegeven. ,,Door men sen die onbevooroordeeld zijn." Dat is volgens haar belangrijk, omdat veel mensen die een digi tale kennisachterstand hebben onzeker zijn en zich schamen. Ze kent mensen die thuis altijd ge passeerd werden bij het oplossen van digitale problemen omdat een broer of zus net wat handiger was. ,,Die kunnen nu twijfelen aan hun eigen capaciteiten, terwijl dat he lemaal niet nodig is." Digi-markt Op 21 januari wordt er in Hof Mondriaan aan de Vrijlandstraat 28 van 15.00 tot 17.00 uur een Digi- markt gehouden. Belangstellen den kunnen daar dan informatie krijgen over de hulp die gratis wordt geboden aan mensen die een digitale kennisachterstand hebben. Er worden dan ook di verse presentaties gehouden, zoals een digitaal fotoboek maken, vir tual reality en 3D-printen. Belang stellenden kunnen zich daar ook direct aanmelden voor thema gastlessen en beginnerscursussen. Sinds kort mogen kunstenaars het leegstaande pand aan de Schelp- weg 8A gebruiken als werk- en ex positieruimte. Maar ze moeten eruit als Bommeljé concrete plan nen heeft om er iets anders mee te doen. De hotelier en ontwikkelaar vindt echter dat het mogelijk moet blijven voor de groep jonge kun stenaars om in of in de buurt van Domburg te werken en elkaar te stimuleren, te beïnvloeden en te inspireren. Volgens hem zijn er nog geen concrete plannen om iets te gaan doen met het voormalige kabelstation. Maar als het zover is De hotelier vindt dat jonge kunstenaars een plek moeten hebben om elkaar te kunnen inspireren hoopt hij dat hij de kunstenaars een andere ruimte kan aanbieden waar ze verder aan de slag kunnen. Bommeljé wilde aan de Schelp- weg aanvankelijk een hotel neer- zetten. Dat plan ligt echter stil om dat hij ook bezig is samen met Roompot een plan te ontwikkelen voor renovatie van Hof Domburg en de bouw van een hotel aan de westelijke rand van het stadje. Michael Kluin is blij om te horen dat de eigenaar van het voormalige kabelstation hen wil blijven steu nen. Hij is zelf ook al in gesprek met de gemeente Veere om te kij ken of die in de toekomst ook kan helpen. Hij wijst erop dat er vaak over heidsgebouwen leeg staan. ,,Het zou dan ook mooi zijn als we daar iets van kunnen gebruiken." Hij merkt, zo zegt hij, dat de kunste naarsgroep op veel steun kan reke nen. ,,Van inwoners, van onderne mers, van de gemeente. Dat doet ons erg goed." Quiz in het Polderhuis Expositie bij Padma Pianosonates van Beethoven MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 14 januari 2020 WA niPSii« VEERE Tijdens een lezing in Museum Veere gaat gastdirecteur Veronica Frenks in op de walvisvaart en de betekenis daarvan voor Veere. Ze doet dat naar aanleiding van de res tauratie van de walviskaak die aan de muur van de Campveerse Toren hangt. De kaak ver wijst naar de tijd dat Veere een zogenaamde Kamer van de Noordse Compagnie vormde die zich richtte op de Groenlandse walvisvaart. Na het failliet in 1640 zette de walvisvaart vanuit Veere zich meer in particuliere vorm voort. De lezing begint zondag 19 januari om 15.30 uur in het museum. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Inwoners van de Middelburgse wijk Dauwendaele kunnen vanaf eind deze maand hulp krijgen om wegwijs te raken in de digi tale wereld. Het is de bedoeling dat het project uiteindelijk Wal- cheren-breed actief wordt. ,,Er zijn veel mensen die onzeker zijn of voor wie het allemaal te snel gaat", zegt projectleider Jacqueline Oude Hesselink. ,,De digitale kennis-ongelijkheid wordt steeds groter en groter." Emile Calon Middelburg Het nieuwe Domburgse Ate- lier8A mag niet ten onder gaan als het KPN-gebouw niet meer beschikbaar is om te gebruiken als broedplaats voor kunste naars. Dat vinden eigenaar Peter Bommeljé en initiatiefne mer Michael Kluin. Emile Calon Domburg WESTKAPELLE In het Polderhuis staat vrijdag de eerste quiz van 2020 op het pro gramma. Quizmaster Ivo van Beekhuizen test de kennis van de teams met vragen over Zee land, Nederland en Westkapelle. De samenstellers van de quiz zijn de archieven in gedoken om ludieke vra gen te maken. Teams kunnen zich op geven via info@polder- huiswestkapelle.nl of t elefonisch via 0118 570700. Aanvang om 19.30 uur. MIDDELBURG Heidi de Vree toont vanaf vrijdag haar werk bij Stichting Padma. Het betreft een collectie van haar collages, aange vuld met schilderijen van diverse onderwerpen, waaronder Zeeuwse landschappen. De expo sitie is te zien tot 16 april. Zie padma.nu voor meer informatie. MIDDELBURG Ter gelegenheid van het Beethovenjaar 2020 Bart van Oort en Petra Somlai. foto norbert maes geven Petra Somlai en Bart van Oort vrijdag een pianoconcert. In- canto tekent voor de or ganisatie. Somlei en van Oort spelen een aantal pianosonates, waaron- der de bekende Mond- scheinsonate. Het con cert vindt plaats in de Zeeuwse Concertzaal, aanvang om 20.00 uur. De toegang bedraagt achttien euro. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koersbal; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen; 18.30-19.30 uur: Acti viteitenavond jeugd natuurclub De Vleer muis; KOUDEKERKE De Klimop, 10.00-12.00 uur: Repair Café; 14.00-16.00 uur: Mid dag voor sociaal con- tact, waar gehand werkt wordt; MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor senio ren (50+); Desafi- nado, 10.30-12.30 uur: Schrijfcafé voor vrouwen met als thema Bloei; Markt, 15.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; Kantine FC Dauwen- daele, 19.30-23.00 uur: Kaartavond van Klaverjasclub 't Ver- zakertje'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Para site'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle houdt Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; VLISSINGEN Gym zaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Is raëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38