Auto's spelers Terneuzense Boys vernield na ruzie op feest Waarom trekje niet gewoon een trui aan? 5 Meer broodjes, minder bier Hoe makkelijk kan het zijn In het hart van de Ardennen, in Francorchamps, belegde het team sinds vrijdagavond een 'trainings kamp' met verschillende activitei ten. Zondagochtend, rond 07.30 uur, werd er plots onophoudelijk op de deurbel van hun huisje gedrukt. Een voorbijganger meldde dat er twee auto's in brand stonden. De brandweer was toen ook al gewaar schuwd. Van de zes auto's brandden er twee uit. Van vier andere wagens werden verschillende banden lek gestoken en bij eentje was de voor ruit ingeslagen. Niet ver van de voertuigen werden een aansteker, een koevoet en een beitel terugge vonden. Vermoedelijk is één auto De spelers zijn met Belgische leenauto's naar huis gegaan. Het team is geschrokken in brand gestoken. Het vuur sloeg vervolgens over naar een andere. Ruzie Volgens regionale media zou er de avond voorafgaand aan het incident tijdens een feest ruzie zijn ontstaan tussen spelers van de Boys en men- sen uit de omgeving. De vernielin gen zouden daarmee verband hou den. De politie doet onderzoek naar het voorval. De twee uitgebrande auto's en de auto waarvan de voorruit sneu velde, zijn in Francorchamps ach tergebleven. De spelers zijn met Belgische leenauto's naar huis gegaan. De drie andere auto's, waarvan alleen de banden lek waren, konden na een bandenwissel mee terug naar Ter- neuzen. Wraakacties Het team is erg geschrokken en wil niet met naam of teamnaam in de publiciteit, uit angst voor eventuele wraakacties. Voorzitter Bram Rijnberg ont houdt zich van commentaar en zegt dat hij niet voldoende infor matie heeft om uitspraken te doen over het bizarre voorval. Op 1 januari 2020 telde de provin cie 1282 horecagelegenheden. In 2012 waren dat er 1192. Dat komt neer op een groei van 8 procent. Dat is bescheiden in vergelijking met de rest van het land. In de meeste provincies groeide de ho reca harder, met uitzondering van Limburg, Drenthe en Friesland. Dat blijkt uit cijfers van Datlinq, dat gegevens over aanbieders van eten en drinken bijhoudt. Martijn de Bruin van Datlinq is niet verbaasd dat de groei in Zee land minder spectaculair is. ,,De horecadichtheid in Zeeland was al hoog, dankzij het toerisme. Er zijn veel zaken per inwoner." Generatie Z ,,De groei doet zich nu vooral voor in grote steden met veel jonge mensen", vervolgt hij. ,,De gene ratie Z. Daar zijn veel koffiebars, broodjeszaken en lunchrooms bij gekomen. In Zeeland speelt dat wat minder." Toch gedijen ook hier vooral de dagzaken. Het aantal lunchrooms en broodjeszaken groeide sinds 2012 van 69 naar 102. Het aantal koffiebars ging van 3 naar 20. Ruim de helft van de Zeeuwse horeca bestaat uit restaurants: in totaal 675, waarvan 145 voor de snellere hap. Acht jaar geleden werden nog 609 restaurants ge teld. Net als elders in het land zit de klad in de cafés. In 2012 telde Zee land volgens Datlinq nog 212 bars en cafés. Dat aantal is inmiddels geslonken tot 169, een afname van 20 procent. Landelijk gaat het om 18 procent minder kroegen. Binnen Zeeland heeft de ge meente Schouwen-Duiveland de meeste gelegenheden om te eten en te drinken: 184 (13 meer dan 8 Ik heb voor Goes gekozen omdat ik er heb gewoond en het een leuke stad vind jaar geleden). Sluis heeft er 180. Daarmee heeft die gemeente de hoogste horecadichtheid in de provincie: 7,7 zaken per 1000 in woners. Goes In de afgelopen 8 jaar kreeg de ge meente Goes er per saldo de meeste horecazaken bij: 19 (van 98 naar 117). Een van de nieuwko mers is Missie Applepie, een tea room die onder meer high teas verzorgt. Eigenaresse is Desiree Menheere uit Colijnsplaat, die ook al enkele jaren een foodcaravan heeft. ,,Ik heb voor Goes gekozen omdat ik er heb gewoond en het een leuke stad vind. In dit pand zit een keuken, zodat ik kan bakken. Als mensen koffie willen drinken met een stukje taart, kan dat ook." Het is een goede stap gebleken. ,,De reacties zijn positief. En het bevalt prima. Veel mensen ken nen me al van de foodcaravan, maar op deze manier krijg je steeds meer bekendheid." advertentie Energie besparen is simpel. Trek een trui aan als je het koud hebt en draai de kraan dicht terwijl je je tanden poetst. Kijk voor meer bespaartips op welhomenergie.nl/bespaartips energie dinsdag 14 januari 2020 Zo vonden de voetballers van de Terneuzense Boys op zondagochtend hun auto's terug, Een voetbalweekend van een elftal van de Terneuzense Boys in België is geëindigd in een drama. Voor hun ogen zagen de spelers zondagochtend twee van hun auto's in vlammen op gaan. Vier andere auto's van het team werden vernield. Bas Bareman en Jurriën Dam Terneuzen Lichte groei aantal zaken in de horeca Het aantal horecazaken in Zee land is sinds 2012 met 90 ge stegen. De groei is vooral te danken aan nieuwe koffiebars, lunch- en broodjeszaken. Het aantal cafés is sterk gedaald. Rolf Bosboom Goes - Desiree Menheere, eigenaar 'i'vV11 Vv v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37