Mobiele snelheidscontroles: weinig op de A58, dagelijks op andere wegen ..a.* V:vI ■z Marieke kan weer ademhalen Kevin Hollander trainer van Goes Hf Longpatiënte verruilde Badhoevedorp voor de schone lucht van Burgh-Haamstede Oefenmeester vertrekt al na één jaar bij eersteklasser VCVIissingen Luc Oggel Vlissingen De 'Zeeuwse' A58 (of Zeelandweg, zoals hij in sommige navigatiesys temen wordt aangeduid), loopt tus sen Vlissingen en het knooppunt Markiezaat op de grens met Noord- Brabant. Het 55 kilometer lange en saaie traject nodigt uit om 'lekker door te rijden'. De maximumsnel heid is op het grootste stuk 130 ki lometer per uur, tussen Vlissingen en Arnemuiden is dat 120. Nog even althans, want over twee maanden gaat die in heel Nederland overdag naar 100 kilometer per uur. Afgelopen weekend meldde deze krant dat weliswaar vaker wordt ge controleerd op Nederlandse snel wegen, maar dat mobiele flitsers nauwelijks nog effectief zijn van wege het gebruik van 'verklik-apps' als Flitsmeister waarmee de locatie razendsnel wordt gedeeld. Voor de politie een probleem, omdat daar mee ook de 100-kilometermaatre- gel lastig te handhaven is. In Zeeland wordt echter al niet vaak gecontroleerd op de snelweg, blijkt uit gegevens van onder meer Flitsservice Zeeland. Die meldt op Twitter en Facebook waar radar- en lasercontroles worden gehouden en incidenteel controles vanuit rij dende auto's. Ook via de website oozo.nl zijn alle (bekende) snel heidscontroles te vinden, zowel ac tueel als van de afgelopen vier maanden. Reimerswaal Afgaande op die data is er in heel 2019 maar 16 keer gecontroleerd op de Zeeuwse A58, gemiddeld 1,33 keer per maand. Opvallend: in juli en augustus niet een keer, maar in september was het dan weer drie keer raak. Kijkend naar de hecto- meterpaaltjes die bij de meldingen staan, moeten automobilisten Mobiele flitsers zijn nauwelijks nog effectief zijn door 'verklik-apps' vooral op het stuk A58 dat door de gemeente Reimerswaal loopt op hun tellen passen. Ter hoogte van Kruiningen, Waarde en de afslag Rilland wordt de flitsapparatuur het vaakst opgesteld. Op die laatst genoemde locatie wordt ook de la- sergun af en toe ter hand genomen. Een andere 'hotspot' is het viaduct bij Lewedorp. Ook bij Kapelle, 's Heer Arendskerke en Ritthem is vorig jaar geflitst. Provinciale wegen Uit diezelfde gegevens, die worden doorgegeven door automobilisten, blijkt dat op andere Zeeuwse we gen wel dagelijks mobiele snel heidscontroles worden gehouden. Het gaat dan veelal om provinciale wegen. Automobilisten in Zeeuws- Vlaanderen lopen het meeste risico; met name op de N61, N62, N252 (Sas van Gent) N290 (Zaamslag) en de Guido Gezellestraat en Kennedy- laan in Terneuzen. ZEELAND 2 Het is een warme winter. Hoewel een beetje vorst goed heet te zijn voor de structuur van de grond, heeft de warmte ook zijn voordelen. De boerenkool van René Dingemanse uit Biggekerke bijvoorbeeld, groeit letterlijk en figuurlijk als kool. En ook met de bloemkool gaat het prima. Nadeeltje is wel dat de consument met dat warme weer minder snel naar wintergroente pakt. s&^È&Sgt 'v It dinsdag 14 januari 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 10 ZEELAND8 Veel geflitst in Zws-Vlaanderen Wie het gaspedaal graag diep intrapt, kan dat op het Zeeuwse deel van de A58 naar hartenlust doen. Voor zover is na te gaan werden het afgelopen jaar slechts 16 snelheidscontroles gehouden op het traject, dat is gemiddeld 1,33 keer per maand. Op andere Zeeuwse (N-)wegen is het juist bijna dagelijks raak, vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Het groeit als kool ZEELAND4 r *v- - *-■

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33