28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Weet u wat ik nou eens verfrissend zou vinden? Als een van de deel nemers aan Wie is de Mol? in de eerste uitzending zou zeggen: „Mensen, ik ben de Mol.'' Zo, dat zou me daar een partij stress schelen bij ons thuis op de bank. Mijn oudste dochter van 13 is inmiddels een mini-Angela de Jong die de rest van het gezin, dat vrolijk zat te kwekken over het kapsel van Nathan en over de vraag of Buddy wel of niet verdacht was, met overslaande stem verordonneert de mond te houden. ,,Ik kan er niks verstaan. Wees stil of ik zet het geluid wéér op 50.'' Frits Wester aan de slag De nominaties voor de 92ste Oscaruitreiking bevatten tal van verrassingen. Zo maakt de Nederlandse grimeur Arjen Tuiten kans op een Oscar voor zijn werk aan Maleficent 2. Actrice Scarlett Johansson werd twee keer voorgedragen en Robert de Niro The Irishman) werd weer genegeerd. e Nederlandse gri meur Arjen Tuiten (39) maakt voor de tweede keer in zijn carrière kans op een Oscar. Na in 2017 genomineerd te zijn voor zijn werk in de film Won der (met Julia Roberts in de hoofdrol) is hij nu voorgedragen voor zijn werk aan de Disneyproductie Maleficent Mistress of Evil met Angelina Jolie, voor wie de Nederlander de belang rijke helm met horens ontwierp. Toen hij twee jaar geleden werd voorgedragen, wist Tuiten zeker dat hij niet ging winnen. De onderschei ding in deze categorie ging toen naar de Churchillfilm Darkest Hour. ,,Maar daar ben ik niet rouwig om'', zei hij destijds in deze krant. ,,Ik krijg zeker nog een volgende kans.'' Die voorspelling is nu uitgekomen. Tuiten, die al jaren in Hollywood werkzaam is, moet de Oscarnomina tie voor make-up en styling delen met twee collega's die ook aan het Disneysprookje hebben meegewerkt. De concurrenten in deze categorie zijn megahit Joker, oorlogsepos 1917, #Metoo-drama Bombshell en Judy, over het leven van Judy Garland. Bij de Oscarnominaties was Joker de grootste winnaar met elf kansen op de filmprijs. De stripverfilming, ook in Nederland een groot bios coopsucces, wordt op de hielen geze ten door drie films met tien nomina ties: Once Upon a Time... in Hollywood, 1917 en The Irishman. Verrassend was het aantal nominaties dat de Hitler- komedie JoJo Rabbit kreeg: zes stuks. Bij de Beste Acteurs en Beste Actrices zijn Joaquin Phoenix (Jokeren Renée Zellweger (Judy) de favorieten. Phoe nix heeft concurrentie van Antionio Banderas (Pain and Glory), Jonathan Pryce (The Two Popes), Leonardo Di- Caprio (Once Upon a Time... in Holly wood) en Adam Driver (Marriage Story). Bij de actrices zijn de overige geno mineerden: Scarlett Johansson (Mar riage Story), Saoirse Ronan (Little Wo men), Charlize Theron (Bombshell) en Cynthia Erivo (Harriet). Bij de bepa ling van de Oscarkandidaten is wat de acteurs betreft erg gesjoemeld met de categorieën. Hoewel Brad Pitt (Once Upon a Time... in Hollywood) en Ik ben er niet rouwig om, ik krijg zeker nog een volgende kans Anthony Hopkins (The Two Popes in hun films duidelijk een van de hoofdrollen vertolken, werden zij ge plaatst in het onderdeel Beste Acteur in een Bijrol. Hetzelfde geldt min of meer voor Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood). De overige kandidaten zijn Al Pacino en Joe Pesci, beiden voor The Irishman. Op vallend is dat Robert de Niro, die de titelrol in deze film van Martin Scor sese speelt, net als bij de Golden Glo bes weer niet is genomineerd. Groenendijk in reeks JC Tja, de tijd gaat hard. Hoe lang is het gele den dat ik baalde dat Wie is de Mol? van de donderdag- naar de zaterdagavond ver huisde? Juist omdat school geen excuus meer was om de kinderen op tijd in bed te hebben en ik me niet langer in totale stilte op de beelden en aanwijzingen kon concen treren. Maar ja, toen geloofde ik ook nog dat de tv-kijker de verrader werkelijk kon ont maskeren, als je gewoon goed oplette. Oh, die heerlijke naïviteit. Inmiddels zit de lol van Wie is de Mol? voor mij allang niet meer in het oplossen van het raadsel. Al doe ik heus braaf mee met alle apps en pouletjes die mijn kinderen mij on der de neus schuiven. 25 punten op die, 25 punten op de ander - mijn kansen zorgvul dig spreidend om er niet voortijdig uit te lig gen. Want ik vind het veel te leuk dat mijn prepubers zo enthousiast zijn. Zo vaak leg gen ze hun telefoon niet weg voor zoiets ou derwets als een tv-programma. hoognodig een potje Fortniten. Ik hoorde hem via het spel druk discussiëren met klas genoten over tunnelvisie, zwarte vrijstellin gen en dat Buddy natüürlijk de Mol is. On dertussen moest ik mijn 6-jarige uitleggen dat het onmogelijk was om nóg een afleve ring te kijken, omdat het een week duurde voor die weer werd uitgezonden. Daar snapte ze, als kind van Netflix, helemaal niks van, maar spannend vond ze het wel. Ik wil met bovenstaande maar zeggen: WIDM is meer dan een programma. Het is ook dé manier waarop de NPO de nieuwe generatie kijkers aan zich bindt en kennis laat maken met de wonderen van lineaire te levisie. Ik koester komende weken dat ene uurtje dat we met zijn vijven op de bank zit ten. Nu alleen nog leren om mijn mond te houden. Quote van de dag Er zijn dus volwassenen die nooit in een wereld zonder Radar hebben geleefd. Gekke gedachte dinsdag 14 januari 2020 TELEVISIE maanden niet te zien vanwege alcoholproble men. RTL en Frits Wester kozen in sep tember samen voor een pauze. Ab Zagt - Make-up artist Arjen Tuiten in 2017 Arjen Tuiten Politiek verslag gever Frits Wester gaat vandaag weer aan het werk bij RTL Nieuws. Hij was enkele De Mo CONCERTEN Richard Groe nendijk heeft een hoofdrol in de concert reeks Jesus Christ Super star in Concert. Hij vertolkt ko ning Herodes. De reeks wordt rond Pasen ge speeld in Rot terdam, Roo sendaal, Zwolle en Nijmegen. Na de uitzending moest mijn zoon van 11 - Presentatrice Antoinette Hertsen- berg vierde gisteravond het 25-jarig jubileum van het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28