Koevermans staat met twee Heimwee naar tiki-takavoetbal en uitblijven 22 Veldrijden FC Barcelona heeft gisteren Ernesto Valverde (55) ontslagen, het eerste gedwongen vertrek van een coach bij de club sinds dat van Louis van Gaal in 2003. Quique Setién (61) is de tijdelijke opvolger. Hij speelt niet zijn beste spel, maar dat vind ik niet zo gek Kort Veldrijden Spierings verlaat RKC Stijn Spierings (foto) verlaat RKC. De mid denvelder, die in mei een groot aandeel had in de promotie van de Waalwijkers, tekent een contract voor drie jaar bij Levski Sofia. Hij scoorde dit seizoen drie keer voor RKC. Concurrent De Ligt valt weg Juventus-coach Maurizio Sarri kan voorlo pig geen beroep doen op verdediger Merih Demiral. De Turkse international blijkt zon dag in het duel met AS Roma een ernstige knieblessure te hebben opgelopen en moet worden geopereerd. Demiral (21) hield de laatste weken Matthijs de Ligt uit de basis. Zonderland naar Melbourne Epke Zonderland zal volgende maand in Melbourne deelnemen aan de eerste we reldbekerwedstrijd van dit jaar. De Fries kan daar een derde zege aan de rekstok boeken die hem dicht bij deelname aan de Olympi sche Spelen brengt. Zonderland miste in oktober bij de WK in Stuttgart met het team en individueel een ticket voor Tokio 2020. Federer doneert geld Roger Federer (foto) speelt deze week een liefdadigheidswedstrijd voor Australiërs die in nood zijn door de verwoestende bosbran den. Hij reageert hiermee op de kritiek op zijn sponsordeal met Credit Suisse. Die bank investeert veel in fossiele brandstoffen. Flitsen Handbal Ernesto Valverde heeft het tweeën eenhalf seizoen volgehouden bij Barcelona. Waarom moet hijnu weg, terwijl de ploeg nog koploper in de Liga is? En wat betekent de aanstelling, tijdelijk of niet, van Cruijff-adept Quique Setién voor kandidaten als Xavi Hernandez en Ronald Koeman, die zondag nee zeiden tegen het aanbod van Bar^a. FC Barcelona werd de afgelopen twee seizoenen met grote voor sprong landskampioen. Aartsrivaal Real Madrid eindigde beide malen derde, op liefst 17 en 19 punten ach terstand. In andere tijden zou een trainer van Bar^a zich daarmee on- sterfelijk hebben gemaakt. Maar de tijden zijn veranderd. De Liga win nen is bijna een routine geworden in het Camp Nou. Sinds 2005 heb ben de blaugranas tienmaal het kampioenschap gewonnen, Real maar vier keer. Wat Valverde heeft gedaan, deden voor hem Frank Rijkaard, Pep Guardiola en Luis En rique ook al. Maar die drie wonnen ook de Champions League. En daar wringt het nu. Sinds 2015 is Bar^a niet meer de beste van Europa; onder Valverde blameerde de ploeg zich met uit schakelingen bij AS Roma (3-0) en Liverpool (4-0). Bovendien heeft iedereen heimwee naar het tiki- taka-voetbal van het Barcelona van Guardiola. Onder Luis Enrique werd dat al minder, met Valverde is het spel nog minder aantrekkelijk en overtuigend geworden. De ne derlaag in de halve finale van de Spaanse Supercup tegen Atlético Madrid (2-3), vorige week, was de druppel voor de voorzitter; hij wil een jammerlijke tweede seizoen shelft voorkomen. ,,Wij staan achter onze trainer, we zijn heel blij met hem," zei zowel Lionel Messi als Luis SuSrez na de verloren wedstrijd tegen Atlético. Valverde heeft altijd de onvoor waardelijke steun van de spelers groep gehad. Zouden de spelers van hem af willen, dan was dat allang gebeurd. Maar de zwaargewichten van de selectie vonden het wel goed zo. Valverde is niet de bevlogen en strenge trainer die Guardiola res pectievelijk Luis Enrique waren, en onder wie de spelers keihard moes- Ernesto Valverde heeft altijd de onvoorwaardelijke steun van de spelersgroep gehad, maar voor directie was de maat vol Feyenoord is weer eens intern ver deeld en niet zo'n beetje ook. Als Koevermans er dit kalenderjaar in slaagt om de alle partijen weer tot bedaren te brengen, levert hij een prestatie die bijkans nog meer tot de verbeelding zal spreken dan het moment waarop hij als tennisser wereldfaam verwierf. Dat was in 1993 in Barcelona toen hij de Spaanse graveltopper Sergi Brugu- era na een kansloze 2-0 achterstand versloeg in de Davis Cup. Maar nu moet Koevermans, die eerder commercieel directeur was, misschien wel een nog grotere ach terstand goedmaken. Zijn aanstel ling is immers niet breed gedragen. Een deel van het Legioen ageert al fel tegen zijn benoeming tot baas van Feyenoord. Bij de club is de si tuatie van 'het juiste wiel' kiezen al een tijdje aan de gang. Frank Arne- sen begint morgen officieel als nieuwe technisch directeur bij Fey- enoord. De Deen was afgelopen week in Marbella vrijwel altijd in het gezelschap van zijn voorganger Sjaak Troost en president commis saris Toon van Bodegom. Als het trio ging dineren, was dat opval lend genoeg zonder Koevermans. Maar of aanhaken bij Troost en Van Bodegom op dit moment slim is van Arnesen, valt nog maar te be zien. Van interim technisch direc teur Troost is inmiddels wel bekend dat hij terug wil in de raad van com missarissen waar de Vrienden van Feyenoord, die de club in 2010 van de financiële ondergang wisten te redden, daar tegen zijn. Ze vinden dat Troost slecht heeft gepresteerd en bovendien mag hij van hen nu niet zijn eigen beleid gaan beoorde len als commissaris. Quote van de dag dinsdag 14 januari 2020 GO VOETBAL VOETBAL TURNEN TENNIS De Nederlandse waterpolosters hebben hun tweede wedstrijd op het EK gewonnen. Duitsland kreeg met 23-3 klop. ADO Den Haag heeft heeft voor de tweede seizoenshelft drie spelers op huur- basis aangetrokken. De Nederlander Mick van Buren (27), Belg Laurens de Bock (27) en Welshman George Thomas (22). Fred Friday heeft zijn contract bij AZ laten ontbinden. De 24-jarige spits uit Nigeria was al langere tijd uit beeld bij de Alkmaarders. 1 Mathieu van der Poel heeft gisteren de vel- drit van Ote- gem gewon nen. De cross geldt als de re- vanchewed- strijd voor het Belgisch kam pioenschap van de dag er voor. Maar 'VDP' liet alle Belgen kans loos. 1 Ceylin del Car men Alvarado (foto) komt bij het WK in het Zwitserse Dü- bendorf uit bij de elitevrou wen. De Ne derlandse kampioene (21) wilde eerst bij de beloften meedoen. I Het EK van de Nederlandse handballers zit erop na een dikke verlies- partij tegen Spanje: 25-36. Oranje had met tien goals ver schil moeten winnen om door te gaan. O a 0) Bar 9a verlost Edwin Winkels Barcelona Twee keer kampioen én weer koploper. Wat heeft Valverde fout gedaan? Louis van Gaal, hier met Patrick Kluivert, werd in mei 2002 voor de tweede keer aan gesteld als coach van Bar$a. In janauri 2003 werd hij alweer ontslagen. foto epa Wat vinden de spelers van het vertrek van Valverde? Ernesto Valderde bij het verla ten van het trainingscomplex van FC Barcelona gistermiddag. 's Avonds werd bekend dat de club afscheid van hem neemt. FOTO REUTERS Mark Koevermans kijkt vanmid dag vanaf een podium richting zo'n beetje alle stakeholders van Feyenoord. De algemeen direc teur moet namelijk, zoals ge bruikelijk, speechen tijdens de nieuwjaarsreceptie van de club. Dat doet de voormalig topten- nisser bij een club in de ban van wantrouwen en achterdocht. Mikos Gouka Rotterdam —Tottenham-coach José Mourinho over Christian Eriksen, die onder vuur ligt bij zijn eigen fans wegens een transferwens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22