NYNKEDEJONG Extinction Rebellion onterecht op lijst Britse terreurpolitie €299* €399* €429* €479* cis (Si- 6 Xperience m Profiteer nu van de Selections Column Elke avond om kwart voor zeven zitten wij met z'n vieren voor de televisie. Ergens, ver weggestopt op het extra Zapp-kanaal, zendt de NPO godzijdank nog altijd Sesamstraat uit. Het zijn oude afleveringen, en je ziet telkens dezelfde scènes voorbijkomen, maar toch: het is beter dan niks. Zo werd Meneer Aart ook voor mijn kinderen een zekerheid in het leven, net zoals hij altijd in mijn leven was. Deze week leerde hij mijn kinderen nog dat een aardbei ook wel een zomerkoninkje wordt genoemd, en dat je troep altijd in de prul lenbak moet gooien. Als we in de auto zitten, draaien we de cd's van het programma, en zingt Aart over de zandkastelen die de zee meeneemt, en over de dro men die je kunt dromen wanneer je 's avonds in je bed je ogen dichtdoet. De kinderen houden van Aart, en wij houden van Aart, net zoals mijn ouders ook van hem hielden toen ze met ons naar Sesamstraat keken, en naar Het Klokhuis, of De film van Ome Willem. Vijftig jaar lang kindertelevisie maken, dat hou je alleen vol wanneer je écht bent. Aart Staartjes was echt. Hij behandelde kinderen niet als kinderen. Geen gekoedekoede- poekiepoekie, niet door de knieën om zoetgevooisd iets uit te leggen. Nee, hij behandelde ze als 3sv minivolwassenen, en be- v sprak onderwerpen waar ouders liever niet over praten, maar kinderen wel. 'Kakke drolle schijte poep, hane pikke lullie, poep Jan knor.' Altijd op de hand van de kinderen, tegen de volwassen. De beste bond genoot voor iedere kleuter. Ik heb mijn kinderen nog maar niet verteld dat hij dood is. Voor hen leeft hij voort, elke avond om kwart voor zeven op het Zapp- themakanaal. Daar herhalen ze hopelijk tot ver in de tweeën twintigste eeuw al die oude afle veringen van Sesamstraat. Want kinderen hebben een Meneer Aart nodig in hun leven. Iemand die ze serieus neemt, die ze belangrijke lessen leert. Reserve-opa, surro gaat-buurman. 'Er wonen dromen, duizend dro men in je hoofd. Zo mooi, zo mooi, dat je je ogen niet gelooft'. Hij zong het zelf. Ik wens Aart Staartjes duizend dromen toe. Rust zacht. De kinderen houden van Aart, en wij houden van Aart De politie riep in een handleiding op alert te zijn op jonge school- stakers en mensen die zich in 'sterke of emotionele termen' uit laten over klimaatverandering, vervuiling of uitbreiding van vliegvelden. De handleiding is bedoeld om radicalisering snel te herkennen. Agenten, leraren en ambtenaren krijgen de instructie uit te kijken naar jongeren die spijbelen of 'deelnemen aan ge plande schoolstakingen', ont dekte de Britse krant The Guardian. Extinction Rebellion moedigt wetsovertredingen aan en trekt 'schoolkinderen en volwassenen aan, die zich hiervan niet bewust zijn', aldus de lijst. Daarom wordt opgeroepen signalen door te ge ven van jongeren die meedoen aan die-in-protesten (waarin de monstranten doen alsof ze dood zijn), het logo van Extinction Re bellion op tassen en studieboeken plakken of op muren spuiten. ,,Hoe durven ze?'' stelt Extinc tion Rebellion in een reactie, ver wijzend naar de uithaal van Greta Thunberg naar wereldleiders. De Britse politie heeft inmiddels afstand genomen van de lijst. ,,We classificeren Extinction Re bellion niet als een terroristische organisatie'', zegt Kath Barnes, hoofd van de Counter Terrorism Policing South East. ,,Het opne men van de actiegroep was een foute beoordeling.'' »NCTV: groep actief bereid tot wetsovertreding In Nederland wordt de groep expliciet genoemd in het Drei gingsbeeld van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrij ding en Veiligheid (NCTV). De 'grootschalige blokkades' laten volgens de NCTV 'zien hoe derge lijke bewegingen zich uitspreken tegen geweld, maar wel actief bereid zijn de openbare orde te verstoren, de wet te overtreden en gearresteerd te worden'. In okto ber arresteerde de politie bij een Extinction Rebellion-demonstra- tie in Amsterdam 130 activisten. eI—,~'3 MiMM' 1 m Ata; 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Numa Konaktepe Onvergetelijke activiteiten Hotel Ramada Resort Lara Hotel Baia Diverse activiteiten Xperience Aria Claros Beach Spa Resort maandag 13 januari 2020 GO ^0 @Nynke Meneer Aart De Britse terreurpolitie zette klimaatactiegroep Extinction Rebellion op een lijst met aan hangers van extreme ideolo gieën. Na ophef in de media werd de naam snel verwijderd. Annemieke van Dongen Rotterdam/Londen Vanaf per persoon Vanaf per persoon Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Sunweb Scan de QR-code en bekijk al de Vroe9boek Deals HiitlKi® online! ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Animatie voor jong en oud 6 zwembaden inclusief glijbanen Privéstrand op loopafstand 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Maar liefst 8 waterglijbanen Mooi uitzicht over zee Op loopafstand van een bazar Dineren aan het strand Verschillende waterglijbanen Sunweb is aangesloten bij: V thuiswinkel Vaouo SGR NO waarborg ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya - Lara ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Egeïsche Kust - Bodrum - Gündogan Fantastisch uitzicht over de baai Met een privéstrand ALL INCLUSIVE Turkije - Noord-Egeïsche Kust - Özdere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6