Coalitietop buigt zich over tweede staatssecretaris li II II 5 Iedereen die doet alsof het kinderlijk eenvoudig is om een alternatief te bedenken, zal bedrogen uitkomen Dit stelsel moet fundamenteel op de schop Evacuaties bij ruimen bommen naren niet kwalijk nemen, en al helemaal niet de burgers. Kennelijk is het ingewikkeld, anders hadden we deze problemen nu niet. Daarom moeten we niet halsoverkop over naar een nieuw stelsel. Dan zouden de brokken nog we- leens groter kunnen zijn. Daar moeten we echt voor oppassen.'' Lacht: „Ik ga met de minister-president en de fractievoorzitters van de coalitie het gesprek aan over de politieke aansturing. Kijk, dit is een por tefeuille met een grote complexiteit en er ligt een grote veranderingsopgave. Tegelijkertijd hebben we ook nog een brexit waarop de Dou ane voorbereid moet zijn en is er een fiscale agenda die dit kabinet nog wil uitvoeren." „Luister, ik begrijp die vraag, maar het is aan de coalitiefracties." Volgens Haagse bronnen zou er overeenstemming zijn over op splitsing van de portefeuille die eerder aan D66'er Menno Snel toebehoorde, maar is het de vraag welke partijde extra staatssecretaris mag leveren. Betrokkenen rekenen erop dat D66 in ieder geval de fiscale kant van Snels vroegere porte feuille zal claimen. Daarbij gaat het hoofdzakelijk om belas tingwetgeving. Wie vervolgens verantwoordelijk wordt voor de Belastingdienst, is een vraag die in coalitieverband moet worden beantwoord. De tweede staatssecretaris zal leiding moeten geven aan de organisatorische verande ringen die minister van Finan ciën Wopke Hoekstra dit week end aankondigde. De onderde len Toeslagen en Douane wor den losgeknipt van de Belas tingdienst en krijgen elk een eigen directeur-generaal. Ook de Belastingdienst krijgt een nieuwe topambtenaar. De huidige, Jaap Uijlenbroek, stapt op. Hij zou het niet eens zijn met de veranderingen die Hoekstra wil doorvoeren. Hij zou naar verluidt mogelijk een topfunctie krijgen bij de ge meente Den Haag. Doel van de operatie de dienst op te knippen is verbete ring van de dienstverlening. Ook de BelastingTelefoon wordt tegen het licht gehou den. Ondanks extra personeel in het afgelopen jaar gaat het daar nog niet goed genoeg: mensen staan te lang in de wacht of krijgen niet de juiste informatie. Een externe partij gaat nu bekijken hoe 'een fun damentele transformatie' bij de BelastingTelefoon tot stand kan komen. Doel is om 'burgers en bedrijven beter en effectiever te woord te kunnen staan'. Hoekstra oogstte dit week end bijval, al staan niet alle Ka merleden even hard te juichen bij de maatregelen die hij heeft aangekondigd. SP-Kamerlid Renske Leijten vindt dat het kabinet eerst een onderzoek naar de verantwoordelijken Als de verziekte cultuur niet wordt aangepakt, dan gaat een reorganisatie niet werken rond de toeslagenaffaire moet laten uitvoeren door de Rijks recherche. „Anders organiseren kan zaken oplossen, maar brengt geen moraal of juridi sche kennis in de top. Als de verziekte cultuur binnen de Belastingdienst niet wordt aan gepakt, dan gaat een reorgani satie niet werken.'' In het centrum van Dortmund zijn gisteren op twee plaatsen bommen uit de Tweede Wereld oorlog onschadelijk gemaakt. Dat gebeurde na ruim een dag graaf werk waarbij 14.000 omwonen den moesten worden geëvacu eerd. Ook het treinverkeer werd tijdelijk stilgelegd. De bommen lagen in de buurt van twee ziekenhuizen. Die wer den zaterdag tijdelijk leegge ruimd. Het onschadelijk maken van de projectielen liep vertra ging op. De bommen, Britse 250- ponders, werden pas aan het einde van de middag ontman teld. De Duitse stad werd in de oorlog door de geallieerden nage noeg platgegooid. In het Ruhrge- bied worden nog steeds met enige regelmaat niet-ontplofte bommen gevonden, maar niet vaak meer in de oude stadscentra. Activist mag Hongkong niet in Bergbeklimster gered in Andes Man overleden bij ongeval op A1 Meisje (7) valt uit skilift maandag 13 januari 2020 GO Zou uw partijgenoot Pieter Omtzigt, die de toeslagenaffaire boven tafel haalde, geschikt zijn als aparte staatssecretaris voor alleen de Belastingdienst? Dus u ziet een tweede staatssecretaris wel zitten? -Minister Hoekstra, Financiën (CDA) De coalitietop besluit waar schijnlijk vandaag dat er een extra staatssecretaris op Fi nanciën komt. Laurens Kok Den Haag -Renske Leijten, SP-Kamerlid DORTMUND De bommen zijn onschadelijk gemaakt. foto dpa HONGKONG De directeur van men senrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) is gisteren de toegang geweigerd tot Hongkong. Ken neth Roth wilde in de stadstaat het jaarver slag van de organisa tie presenteren, maar werd op het vliegveld tegengehouden. ,,Ik wilde er het Chinese ondermijnen van de mensenrechten we reldwijd aan de kaak stellen'', aldus Roth in een statement. ELCHALTÉN Een 39-jarige Neder landse vrouw is in het zuiden van Argentinië gered na een val tij dens het beklimmen van Mount Fitz Roy. 28 reddingswerkers waren bij de operatie ingezet. HENGELO Bij een ongeluk op de A1 bij Hengelo is gis teren een 21-jarige man uit Almelo overle den. Vier anderen, tussen de 17 en 19 jaar, raakten gewond. De jongemannen zaten in een auto die de berm raakte en vervolgens op de lin kerrijstrook tot stil stand kwam. Toen en kelen van hen de wagen wilden wegdu wen, knalde een ach teropkomende auto daar bovenop. WINTERBERG Een 7-jarig Neder lands meisje is gister middag in Winterberg uit een stoeltjeslift ge vallen en ernstig ge wond geraakt. Het meisje zat met haar vader (38) in de lift, maar hij kon niet voor komen dat ze uit de lift viel. Hoe het kon gebeuren dat ze is ge vallen, is nog niet be kend, aldus de politie in het Duitse Sauer- land. Reddingswer kers en een spoedarts waren snel ter plekke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5