Korfballers TOP in fysiek duel weer te sterk voor Fiks graag heel snel rust op trainersvlak Swift laat KVS in leven en slikt de tweede nederlaag 11 der twee lopende middenvelders had (Dean van Ooijen en Henri Kersten) die geregeld de diepte zochten, kwam Hoek in de eerste twintig minuten vaak een speler te kort op het middenveld. Speler van achttien Van den Bergh: ,,Ik moest steeds kiezen en dat was even lastig. Daarna ging het beter. Voor mij was het op die positie ook even zoeken. Ik ben het niet gewend om steeds over mijn schouder te kijken. Het was belangrijk dat de twee spelers achter me hun mond open deden. Dan is het makkelijker voetballen. Ik heb letterlijk tegen Roycel (James, red.) en Alexander (Emb- rechts, red.) gezegd: 'doe maar of ik een speler van achttien ben, jullie moeten steeds coachen wat ik moet doen'. Dat hebben ze gedaan.'' Embrechts pakte na rust, kort na dat hij zelf de 3-0 had binnenge- kopt, een gele kaart. Onnodig en niet slim, ook omdat het zijn vijfde van het seizoen was. Zaterdag mist hij het duel met FC Lisse dus door een schorsing. ,,Dat is wel vervelend'', meende Van den Bergh, die in de tweede helft comfortabeler speelde en veel duels won. ,,Als je met 6-0 wint, wil je een week later het liefst met de zelfde elf starten. Ik weet niet hoe de trainer het op gaat lossen. Er zal wat geschoven moeten worden, maar we hebben met Kyle Does burg erbij nu wel wat meer opties. Maar dat is alleen maar goed.'' Doesburg maakte zaterdag na 68 minuten zijn rentree voor Hoek. De van Stedoco overgekomen spits kwam samen met Robin Nelis bin nen de lijnen, voor Ruben de Jager en Rik Impens. Doesburg had bij zijn rentree meteen kunnen scoren, maar twijfelde te lang toen hij al leen op doelman Paul Eppink af ging. Een kwartier voor tijd was Does burg wel de man van de assist, bij de 6-0 van Vandepitte. Die treffer gaf de negende overwinning van het seizoen nog wat extra glans en zorgde ook voor een tevreden ge voel bij Kim van den Bergh, die zich na lange tijd eindelijk weer eens mocht laten zien. De Zeeuwse hoofdklasser heeft nu exact halverwege de zaalcom petitie negen punten. Daarmee staat het team hoog in de midden moot. De achterstand op koploper KCC is al wel heel groot. Uit bij Fiks werd het drie weken geleden in Oegstgeest 27-28 voor TOP. Dit keer waren de ploegen wederom aan elkaar gewaagd. De Arnemuidenaars zaten na vijftig minuten wel weer aan de goede kant van de score. TOP opende sterk. Binnen twaalf minuten stond het 9-4. Daarna kwam de opponent uit Oegstgeest terug tot 13-12. Bij rust was het 15-12. Dat kwam met name door de scherpte bij Jorian Schroevers (7 treffers) en Demi Mondeel (3). In de tweede helft van het fy- i Jorian Schroevers en Demi Mondeel zijn vooral voor rust bijzonder scherp sieke duel had TOP het aanvanke lijk zwaar. Bij 19-18, tien minuten voor tijd, was het spannend. Daarna rechtte de thuisspelers hun ruggen en werd er toch nog flink afstand genomen. Scores TOP: Jorian Schroevers 9, Jeanine Marijs 6, Demi Mondeel 5, Anita de Ridder 3, Sander Kloet 2, Remco Bezemer en Jurriaan Bou- wens 1. MIDDELBURG Het kwartet koplopers in de overgangs klasse D halveerde in de eerste speelronde van 2020. Swift was één van de slachtoffers. De Middelburgers gingen met 25-22 onderuit bij KVS, dat wél koploper bleef. Titelfavoriet Swift struikelde over de eer ste horde van 2020. „Eigen schuld dikke bult", was de duidelijke reactie van coach Dennis Plantinga (foto) op het in zijn ogen onnodige verlies tegen KVS. Hij zag dat zijn ploeg in de eerste dertig minuten een veldoverwicht niet om kon zetten in een grotere voor- sprong dan de 9-10. ,,We lieten KVS in leven'', aldus Plantinga. Swift kwam vervolgens nog wel op 9-11, maar moest daarna toestaan dat KVS op stoom kwam en het momentum pakte. Een feller KVS strafte onhandige keuzes van Swift af en kwam kort voor tijd op drie pun ten voorsprong. Dat bleek een onoverbrug baar gat voor de over- gangsklasser uit Middel burg, dat de tweede nederlaag van het seizoen leed. Doordat GKV won van Spor ting Trigon zakt Swift na vijf duels naar de vierde plaats, twee punten achter de ge deelde koplopers GKV en KVS. sie. Om vervolgens in te gaan op de vraag wie de komende tijd de trai ningen moet leiden. Daan Eikenhout, die besefte dat hij misschien zijn laatste duel had gecoacht, zag in Nijkerk een eind komen aan een mooie serie, die door Ron Amperse was ingezet. Onder leiding van twee trainers zonder de door de KNVB vereiste bevoegdheid ontsteeg de vorig sei zoen in de derde divisie zondag zo verrassend goed presterende ploeg met drie zeges op rij de gevaren zone. De zegereeks leidde boven dien tot veel meer geloof in eigen kunnen. De VVON (vakbond voor oefenmeesters) zei zaterdag in deze krant dat de provincie wat be voegde trainers betreft redelijk zwak bezet is. ,,Maar ze zijn er wel'', zei woordvoerder Adri Franke. De Goese selectie hoopt dat het gezond verstand zegeviert, dat een besluit wordt genomen dat vooral in het belang van de spelersgroep is Puntenaftrek? Dat moet je hier niet hebben. Daar zijn de punten te duur voor en dat nood wetten breekt. Weer een nieuwe trainer? Weer een an dere aanpak? Aanvoerder Ruben Hollemans zei de discussie te snap pen. ,,Er valt voor beide kanten iets te zeggen. Maar de spoeling is echt heel dun. Het is honderd procent zeker dat we allemaal met Daan verder willen. Daar hoefje geen ho gere wiskunde voor te hebben ge studeerd.'' ,,Daan komt het dichtst bij Rogier (Veenstra, de veel geprezen oud trainer, red.)'', zei Jarreau Manu- huwa. ,,Als er nou snel een nieuwe trainer voor volgend seizoen be kend wordt, zou hij van de KNVB dan tot het eind van het seizoen mogen blijven?'' Goes heeft volgens Hugo Barends alles op alles gezet om een ge schikte opvolger te vinden. De club heeft voorlopig tot eind van deze week respijt. ,,Ik ben direct na het opstappen van Ruud Pennings in contact gegaan met de KNVB en Adri Franke van de VVON'', zei Ba- rends. ,,Ik heb wekelijks contact met de bond en zeven man bena derd. Die konden om uiteenlo pende redenen geen van allen. Ze kregen geen toestemming van hun huidige (zondag)club, zaten privé moeilijk of waren financieel niet haalbaar. We zijn wel in een verge vorderd stadium met een trainer voor volgend seizoen, die in het be zit is van het diploma Uefa A. We willen rust rond de hele situatie.'' Daan Eikenhout wil zich zo min mogelijk met de discussie be moeien. ,,Als mensen op hun stre pen gaan staan, dan kan ik daar niks aan veranderen en moet Goes heel zakelijk zijn. Puntenaftrek? Dat moet je hier niet hebben. Daar zijn de punten te duur voor.'' maandag 13 januari 2020 VL nog van waarde De korfballers van TOP Arne- muiden zijn 2020 begonnen met waar ze in 2019 mee zijn geëindigd: een overwinning op Fiks. In de volle sporthal De Blikken werd het 27-21 voor de ploeg van coach Edwin Cop- poolse. Roeland van Vliet Arnemuiden - Daan Eikenhout SLÜ2.0 50. Plet 1-0 68. Burgerhout 2-0 88. Plet 3-0 Opstellingen Coutinho Meulmeester Geurtsen Klap 75. Broekhof Tawfik Makizodila Hollemans De Laat Manuhuwa Diderik 77. Hage Kruisheer Dekker Buitenhuis De Winter 82. Van Groen 77. De Fretes Van der Wal De Kroo Burgerhout De Vlieger Heus 63. Nguyen 46. Bandadi Wissel Plet Schalkwijk Scheidsrechter: N.B. Smit (Huizen) Toeschouwers: 900 'V - joviS"" l*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53