Goes wil O O) CD O 6-0 10 Eerste podiumplek voor Van Damme Bouzambou scoort bij jubileum in Oranje VVS'92 pakt winst in boeiende derby Kim van den Bergh heeft voor het eerst sinds eind september een basisplaats bij Hoek. Met de 34-jarige Belg als controleur wordt het zwakke VVOG met 6-0 opzij gezet. ÜOfeK. DERDE DIVISIE HALF DOZIJN GOALS Voor de eerste keer in zijn carrière is mara thonschaatser Arjen van Damme (17) op het podium gekomen bij een wedstrijd in de B-di visie. In Groningen finishte de Yersekenaar als derde. Van Damme pakte met elf anderen een ronde voorsprong. In de sprint die hij na 100 rondes aanging, deed hij goed mee om de prij zen. Hij staat nu elfde in het algemeen klasse ment. ZAALVOETBAL Saïd Bouzambou was gisteren belangrijk voor het Nederlands zaalvoetbalteam. De interna tional uit Vlissingen zorgde er in zijn vijftigste interland voor dat Oranje in een oefenduel niet verloor van België. In Alkmaar schoot Bouzambou in de slotfase de gelijkmaker bin nen: 3-3. Oranje, dat afgelopen week twee keer van Denemarken won, keek drie minuten voor tijd nog tegen een 3-1-achterstand aan. Daarna volgde echter nog een spectaculaire slotfase. In minuut 37 leek België het duel via Dahbi Reza te beslissen (1-3), maar vanaf de aftrap maakte Amir Molkarai er 2-3 van. Dat het in het zaalvoetbal snel kan verkeren, be wees Bouzambou, die nog de 3-3 maakte. Saïd Bouzambou was trefzeker in zijn vijf tigste interland. foto lex de meester Door een zwaar bevochten zege op YVC be hielden de volleybalsters van eersteklasser VVS'92 de ongeslagen status in Zeeuwse on deronsjes. VVS'92 trok in een boeiend duel in de vijfde set (16-14) met het kleinst mogelijke verschil aan het langste eind: 3-2 (25-22, 21-25, 25-22, 22-25, 16-14). Beide teams verdedigden met hand en tand. ,,We deden echt niet voor elkaar onder'', keek Michelle Muller (VVS'92) terug. ,,Onze servicedruk was wel beter. Er za ten een paar goede series bij.'' De thuisploeg ontnam YVC daarmee het initiatief. ,,Daar zat misschien wel het verschil'', vond Meijke van der Plas. Beide teams wonnen om en om. In de laatste set viel het kwartje in een boeiende slotfase net in Vlissings voordeel. Quote van de dag spelen.' Debuut Bakx Een kwartier, hooguit twintig mi nuten. Veel langer duurde het ver zet van VVOG zaterdagmiddag in Hoek niet. De nummer voorlaatst uit Harderwijk begon nog wel energiek, maar zakte na de eerste twee goals van Hoek als een plum pudding in elkaar. Lieven Gevaert zag zijn ploeg uiteindelijk zes keer scoren en boekte met Hoek zo de grootste overwinning van het sei zoen (6-0). ,,En als we nog iets effi ciënter waren geweest, hadden we er nog meer gemaakt'', zei de trai ner. Het was een terechte conclusie, want Hoek had halverwege het duel al met 4-0 voor kunnen staan. Ruben de Jager en Rik Impens maakten er zaterdag twee, Jonathan Constansia had dat aantal ook ach ter zijn naam kunnen hebben maar hij scoorde niet. De Terneuzenaar speelde deze keer als nummer 10, achter De Jager en Impens. Kim van den Bergh was mede daardoor de controleur vlak voor de verdedi ging. Voor de 34-jarige Belg was het zijn eerste basisplaats sinds 28 sep tember van het vorig jaar. Destijds werd Van den Bergh tegen VVSB na 45 minuten gewisseld, in de maan den daarna kreeg hij amper nog speelminuten. Een vertrek tijdens de win terstop leek daardoor bijna een abc'tje, maar Van den Bergh maakt het seizoen af bij Hoek. „In de spelersgroep heb ik ge zegd dat ik alleen zou vertrekken als het interessant genoeg zou zijn voor me'', legde hij uit. ,,Dat was nu niet het geval en ik ga hier niet zo maar weg. Ik vind dat ik nog fit ben en wilde gewoon zien hoe het de rest van het seizoen zou gaan. En dan sta je in de eerste wedstrijd na de winterstop ineens in de basis.'' Ik heb gezegd: 'doe maar of ik een speler van achttien ben, jullie moeten steeds coachen' Als controleur voor de verdedi ging, waar de linkspoot normaal gezien altijd in het hart van de de fensie opereert. ,,De trainer zei dat hij op die positie, op de '6', stabili teit nodig heeft. Dinsdag tegen Adegem liep het redelijk goed, al was de tegenstand niet veel.'' Tegen VVOG speelde Van den Bergh in de openingsfase dicht tegen zijn eigen defensie aan. Omdat de tegenstan- Het was een paar minuten na af loop, toen Sherief Tawfik, Jarreau Manuhuwa en Ruben Hollemans met elkaar de wedstrijd nog eens doornamen. Verloren na een 0-0- stand bij rust. Niks op af te dingen, maar het had ook zo maar 6-3 kun nen zijn, was zo'n beetje de conclu- 'Wij zijn dit seizoen niet echt de ploeg die lekker op de nul kan maandag 13 januari 2020 SCHAATSEN VOLLEYBAL - ASWH-trainer Ro gier Veenstra na het 2-2-gelijkspel tegen TEC. ASWH kwam twee keer op voor sprong maar slaagde er niet in de derde zege van het seizoen te pakken. VL Thomas van den Houten de buteerde zater dag voor twee dedivisionist Spakenburg. Het uitduel met Koninklijke HDC eindigde in 1-1. Van den Houten (foto), overgekomen van AFC, speelde de volle 90 minu ten. Spaken burg leidde hal verwege het duel met 0-1. 2-1 Na vijf overwin ningen op rij moest Istvan Bakx weer eens een ne derlaag slikken met Ajax Cape Town. Het uit- duel met Steenberg Uni ted eindigde in 2-1. De uit Vlis- singen afkom stige Bakx werd na 62 mi nuten gewis seld. Ajax is ondanks de ne derlaag nog wel koploper op het tweede niveau in Zuid- Afrika. Ervaren rot toch Barry van der Hooft Hoek Hoek - VVOG 24. De Jager 1-0 31De Jager 2-0 56. Embrechts 3-0 64. Impens 4-0 66. Impens 5-0 76. Vandepitte 6-0 Opstellingen De Jonghe Eppink Wilson Snijders Embrechts Hop James Muller Bannani Onuoha Van den Bergh Latupeirissa Vandepitte Kersten Smulder Van Ooijen Constansia 77. Kabwe Manengela Impens 68. Doesburg 63. Bottenheft Wobbes De Jager i. Nelis 77. Vossebelt Meulens 46. Buitenhuis Ahrens Scheidsrechter: J. Aafouallah (Eindhoven) Toeschouwers: 650 - Kim van den Bergh (34) ii u j.mI ;r Kyle Doesburg lijkt bij zijn ren tree op weg naar een doelpunt maar wordt gestuit door VVOG- doelman Paul Eppink. De van Stedoco overgekomen spits kwam zaterdag na 68 minuten binnen de lijnen. foto camile schel- STRAETE Goes-speler Jop Dekker (rechts) kan niet voorkomen dat Bryan Burgerhout de bal voorgeeft. foto arjen gerritsma/ orange pictures Sparta Nijkerk riep op eigen veld de opmars van Goes in de derde divisie een halt toe. De koploper legde het duel in de tweede helft in een beslissende plooi en won met 3-0. Los van het resultaat hield de vraag wie Goes tot het eind van het seizoen moet lei den de gemoederen bezig. Peter van Kouteren Nijkerk a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52