boluBrmEin.nl De mooiste cruise aanbiedingen! 4 INTERVIEW MINISTER HOEKSTRA Wopke Hoekstra grijpt in bij de Belastingdienst. Onderdelen worden afgesplitst, een topambtenaar ruimt het veld. Er moet méér gebeuren, maar: ,,De veranderingen zullen een lange adem vergen.'' 1 MSC ding om te denken dat er reden is voor een strafrechtelijk onderzoek. Tegelijkertijd weet ik ook dat er verontrustende signalen bij Ka merleden zijn beland. Daarom komen er nu voor het personeel tijdelijk twee externe raads mannen - het kunnen ook vrouwen zijn - van statuur bij wie misstanden kunnen worden gemeld. Maar ik wil ook benadrukken dat er 30.000 mensen bij de Belastingdienst werken die met hart en ziel aan de slag zijn.'' ,,Ik vind het ingewikkeld om personele ge sprekken via de media te voeren.'' ,,Het is volstrekt helder: burgers mogen van de Belastingdienst verwachten dat integer over hen wordt gecommuniceerd. In de voorbeel den die u noemt, waarvan ik gehoord heb maar waar ik de precieze achtergrond niet van ken, is dat niet gebeurd. Dat is natuurlijk kwalijk en moet worden aangepakt.'' Het einde van de toeslagenaffaire is nog lang niet in zicht. Dui zenden mensen wachten nog altijd op een oordeel over com pensatie, sinds de Belasting dienst hun toeslag ten onrechte stopzette en terugvorderde. En ook de nieuwe staatsse cretaris van Financiën - mogelijk worden het er zelfs twee - is nog altijd niet bekend. Toch vindt minister van Financiën Wopke Hoekstra het nü tijd om de Belastingdienst anders te organiseren, zo maakte hij dit weekend bekend. De onderdelen Toeslagen en Douane worden afgesplitst. ,,De splitsing van de Belastingdienst moet ervoor zorgen dat de drie onderdelen op ter mijn effectiever gaan functioneren. Dus op de korte termijn merken mensen daar niet meteen iets van. Wat de ouders betreft ligt er een dure plicht om recht te doen aan za ken die op een verschrikkelijke manier ver keerd zijn gegaan. Binnen Toeslagen bete kent dit bijvoorbeeld concreet dat honder den medewerkers bezig zullen gaan met herstelwerk. Maar de toeslagenaffaire is niet alléén de aanleiding voor de maatregelen.'' „Absoluut. En niet alleen bij Toeslagen. Ook bij 'blauw', ofwel het deel van de Belasting dienst dat zich met de belastinginning be zighoudt, zijn er veranderingen nodig. Sommige problemen zijn hardnekkig, zoals met de Belastingtelefoon. Menno Snel heeft al veel van deze bewegingen in gang gezet, maar de aanpak zal een lange adem vergen.'' ,,Laat ik duidelijk zijn: Ik heb geen aanlei- ,,Als je de film terugdraait denk ik dat men destijds echt de hoop had dat dit systeem beter voor het land zou zijn. Het is anders uitgepakt. Dat is ook meteen de waarschuwing die ik geef. Ja, dit stelsel moet anders, moet funda menteel op de schop. Maar iedereen die doet alsof het kinderlijk eenvoudig is om een alter natief te bedenken, zal bedrogen uitkomen. Het zal veel tijd en aandacht vragen." „Het is de politiek die verant woordelijkheid draagt voor het stelsel. De nadelen ervan kun je ambte- Holland America Line Holland America Line Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Riviercruise Linz, Wenen en Boedapest 12 dagen Noorse fjorden en Noordkaap 8 dagen Vier rivierencruise ms Esmeralda 8 dagen Riviercruise Rijn en Moezel 8 dagen Noorse fjorden cruise 15 dagen Noordkaap cruise maandag 13 januari 2020 'Oppassen voor nog grotere brokken' Vindt u het acceptabel dat er bij de Belas tingdienst mensen werken die een kwalifi catie als 'afpakjesdag' gebruiken als ze be- slagleggen? De vraag is of u een dergelijke bejegening acceptabel vindt. Staatssecretaris Snel stapte in december op vanwege de misstap pen in de toeslagenaffaire. Ook hoogste ambtenaar Jaap Uijlenbroek moest het veld ruimen. foto's anp Laurens Kok Den Haag Wat schieten gedupeerde ouders hier concreet mee op? U bedoelt dat de problemen nog veel gro ter zijn. U laat medewerkers zitten die het had den over 'afpakjesdag' en meenden dat zij een 'license to disturb' hadden, terwijl mogelijk de wet is overtreden. Hoe kan dat? Het toeslagensysteem is bedacht door uw partij. Wat heeft het CDA verkeerd gezien? U vreest onderschatting? Hfrr'W uJO- Vertrekdata: 30 juni/ 21,28 juli/22 sept. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 24 mei/26 juni. Vertrekdata: 9,23 mei/6 juni 125 juli/8,22 aug/12 sept Vertrekdata: 24 mei 21 juni /19 juli /16 aug. Vertrekdatum: 10 oktober Vertrekdata: 7juni/5 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4