Cor van der Linde (75) sprakeloos van lintje voor zestig jaar muziek maken SCHOUWEN-DUIVELAND 19 KUNST EN EER JUBILEUM Koninklijke Harmonie Kunst en Eer vierde zaterdagavond haar 190-jarig bestaan tijdens het Nieuwjaarsconcert in de Nieuwe Kerk. Speciale gast René van Kooten maakte daarbij het feest compleet. Het begint al een aar dige traditie te wor den, het Nieuwjaars concert van Kunst en Eer dat vergezeld gaat van een grote naam uit de Neder landse muziekwereld. Deden eer der al Maaike Widdershoven en Shirma Rouse de Nieuwe Kerk in Zierikzee aan, deze keer was het de beurt aan musicalster René van Kooten. Net als vorig jaar zat ook nu de kerk weer bomvol en het concert was stijf uitverkocht. Eric van Dijk van Kunst en Eer is daar heel blij mee. ,,Het komt denk ik ook wel door de prijs. Voor iets Het hoeft niet allemaal perfect, dat is de charme van zo'n live optreden met een orkest meer dan een tientje heb je toch een leuke avond uit. Een musical kaartje is heel wat duurder." Van Dijk praatte zoals gewoon lijk het geheel aan elkaar en deed dat met veel humor. ,,Ik pak daar het jaaroverzicht van het afgelo pen jaar bij. Er gebeuren altijd wel leuke dingen op het eiland en daarbuiten waar je de draak mee kunt steken." Vanaf september vorig jaar werd er specifiek veel gerepeteerd voor het jaarconcert. De vereniging heeft zoveel onderdelen, dat er af en toe een flinke verbouwing op het podium plaatsvond. De Har monie, de Percussiegroep en de jonkies van Kunsteneers brachten afwisselend een aantal bekende nummers ten gehore. Dat deden ze onder leiding van dirigenten Arno Muller en Cathy Kotoun. Van Kooten zong met een groot deel daarvan mee. Van De Bestem ming van Marco Borsato tot Viva la Vida van Coldplay en de zaal deed lekker mee. Bij de medley van An- dré Hazes werd uit volle borst meegezongen. Ook veertig kinde ren van het Vitruviokoor zongen Mariska den Hartog Zierikzee Tijdens het Nieuwjaarsconcert van Koninklijke Harmonie Kunst en Eer in de Nieuwe Kerk in Zierikzee kreeg hij een lintje en werd uitgeroepen tot lid in de orde van Oranje Nassau. Van der Linde is 75 jaar oud en al zestig jaar lang muzikant. Daarnaast deed en doet hij ja renlang vrijwilligerswerk voor en dansten het nummer Hoe het Danst van Marco Borsato. Petra Warnar mocht samen met Van Kooten een duet ten gehore bren gen van The Last Night of the World uit de musical Miss Saigon. Samen muziek maken Jong Schouws talent Beaudien Vielvoije zong ook een aantal nummers met Van Kooten, waar onder Shallow uit de film A star is Born met Lady Gaga. Dat zorgde best even voor de nodige zenu wen. ,,Ik werd gevraagd of ik mee wilde doen en dat leek me super leuk. Een van de orkestleden is ook drummer in mijn Band Be Four You, dus die kende ik al. Vanmid dag hebben we kort met zijn allen gerepeteerd, ik vond het wel span nend of het allemaal goed ging. Maar het was super, ook met die kleintjes erbij." Van Kooten zelf vond het heel leuk om te doen. ,,Het hoeft niet zowel de Vereniging Stad en Lande als Harmonie Kunst en Eer. Na een flinke opsomming van al zijn werkzaamheden voor de Harmonie, vroeg Rabelink zich lachend af: ,,Wat doet de rest?" Staande ovatie Van der Linde was sprakeloos, maar zeer vereerd dat hij de on derscheiding met een staande ovatie van de zaal en het orkest in ontvangst mocht nemen. Aan stoppen denkt hij nog lang niet. ,,Mijn vrouw en ik maken samen muziek, de een altsax en de an der baritonsax. We repeteren thuis altijd samen. Nee hoor, ik stop nog lang niet, we gaan lek ker door." allemaal perfect, dat is de charme van zo'n live optreden met een or kest, dat er soms iets anders gaat dan je dacht." Een optreden als dit is natuurlijk andere koek dan in een grote musicalproductie te staan. Maar dat vindt hij juist leuk. ,,Ik speel wel vaker met een har monie, heb daarnaast mijn eigen band en zing in musicals. Ik houd erg van die afwisseling. Muziek maken doe je samen, daar gaat het om." maandag 13 januari 2020 SD Het jubileumconcert van Kunst en Eer met gastzanger René van Kooten en Beaudien Vielvoije. foto marieke mandemaker 'Leuke avond voor een tientje' Mariska den Hartog Zierikzee - René van Kooten, zanger Zoals dat doorgaans is met mensen die een lintje krijgen, was ook Cor van der Linde uit Zierikzee totaal verrast toen hij zaterdagavond onderschei den werd door burgemeester Gerard Rabelink. Cor van der Linde (l). FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46