II II Kapelse jeugd haalt al 25 jaar kerstbomen op voor Oost-Europa IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Voor jeugdkas voetbalclub MIJN DORP, MIJN STAD In Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke komen spelertjes van de jeugdteams tussen 13.30 en 16.00 uur langs de deuren om lege flessen op te halen. Net als bij iedere sportvereniging is het ook bij FC De Westhoek een uit daging om alles organisatorisch en financieel rond te krijgen. Eigen budget Dat beaamt Leon Bakker, lid van het jeugdbestuur. ,,Wij moeten natuurlijk vooral zorgen dat de wedstrijden voor de jeugd alle maal lopen. Daarnaast willen we Het leuke van deze actie is dat de leden er zelf voor langs de deuren gaan ook graag af en toe wat leuks or ganiseren. Ieder team heeft een eigen budget om samen een keertje wat te gaan doen. Maar ze gaan ook elk jaar op kamp, orga niseren toernooitjes en dat soort dingen." Dat dat geld kost is lo- gisch.Een paar ouders kwam met het idee om een statiegeldfles- senactie te houden. Daar is het jeugdbestuur blij mee. ,,Het is natuurlijk heel fijn als zo'n ini- Het is trouwens ook goed om de drie locaties bij elkaar te brengen. Je moet het toch samen doen - Leon Bakker tiatief van de leden zelf komt en dat het snel opgepakt wordt. Het leuke van deze actie is dat ze er zelf voor langs de deuren gaan. Zo leren ze ook dat je ergens moeite voor moet doen en heb ben ze er meer plezier van als ze dat geld kunnen besteden aan een activiteit met de club." Aparte pot Wat dat precies is, staat nog niet vast. Bakker verzekert dat het geld sowieso aan de jeugd be steed wordt. ,,Het komt echt in een aparte pot. Het belangrijkste is dat we willen dat ze een leuke tijd heb ben bij de club. Als ze wat meer betrokken worden bij de vereni ging door dit soort dingen blij ven ze dat wellicht ook als ze ou der worden. Het is trouwens ook goed om de drie locaties bij el kaar te brengen. Je moet het toch samen doen." KAPELLE ,,Voor de arme men sen!" De 12-jarige Emma weet wel waarom ze - samen met zo'n 100 andere vrijwilligers - deze zater dagmorgen kerstbomen en statie- geldflessen voor het goede doel op haalt in de straten van Kapelle. ,,En omdat het heel gezellig is!" Dat zij, Madelief (12) en Janne (11) het naar hun zin hebben, is wel duidelijk. Giechelend vliegen de meiden van de ene naar de andere deur. Na een ruim een uur zijn er zes kerstbomen opgehaald en de kofferbak van de auto ligt al aardig vol met statiegeldflessen. ,,Als mensen dat allebei niet hebben, vragen we om een kleine bijdrage", vertellen ze. Bijna iedereen geeft gul. ,,We hebben nog maar één cha grijn gehad." Pannenkoeken Het is voor het 25e jaar op rij dat de jeugdclubs van de Mozeskerk in Biezelinge en de hervormde kerk in Kapelle bomen ophalen, zegt leid ster Christianne Arias. ,,Wij orga niseren het, maar er helpen ook heel veel andere j ongeren en oude ren uit de kerken mee." Zo wordt elk jaar een grote stapel pannen koeken gebakken voor de ver kleumde vrijwilligers. De leden steken ook zelf de han den uit de mouwen. Dit jaar gaan ze voor de vijfde keer naar het dorpje TSpióbicske in Hongarije om te klussen en mensen te helpen. Floor (17): ,,Wij helpen daar vooral Roma's. Die mensen worden daar slecht behandeld en hebben het heel arm. Het is ongelofelijk met hoeveel mensen ze in kleine huis jes wonen." Ook daar wordt het nuttige met aangename gecombi neerd. ,,We gaan een dag naar Boe dapest om daklozen te helpen, daarna zien we ook wel wat van de stad." Dit jaar is er 3471 euro opge haald. Samen met de opbrengst van het bezorgen van kerstbomen en beklimmen van de kerktoren op de Kapelse dag, gaat het bedrag naar de stichting Embrace, opgericht door Michel en Janet van Boxtel uit We- meldinge. Pubquiz Ensemble Luscinia maandag 13 januari 2020 Westhoek haalt lege flessen op Op zaterdag 8 februari houdt FC De Westhoek voor het eerst een inzamelingsactie van lege statiegeldflessen om de jeugd kas te spekken. Mariska den Hartog Burgh-Haamstede - Leon Bakker, lid jeugdbestuur FC De Westhoek OUWERKERK Om alle 110 aangemelde monden voor de stamppottenavond te voeden, moet je heel wat aardappelen en groente schillen. Met zijn vieren hebben de vrijwilligers alle kilo's piepers gejast en vervolgens bereid tot een lekkere maaltijd, met een lekker toetje na uiteraard. Het is al het achtste jaar op rij dat deze gezamenlijke avond wordt georganiseerd in het dorpshuis in Ouwerkerk. Halverwege de avond konden de bezoekers genieten van een vreugdevuur van kerstbomen die een stukje verderop door dorpsgenoten verzameld waren. FOTO MARIEKE MANDEMAKER NIEUWERKERK De Protestantse ge meente Nieuwerkerk houdt een pubquiz op donderdag 16 januari in Nieuwerkerk. De pub quiz staat onder leiding van Marjolein Tiemens- Hulscher. Het evene ment begint met een korte inleiding over de noodzaak om de ecolo gische voetafdruk te verkleinen, ook vanuit je geloofsovertuiging. Deelname kan in groep jes. De pubquiz begint om 19.30 uur en is in kerkcentrum Punt-3 in Nieuwerkerk. Deelname is gratis. ZIERIKZEE Vocaal Ensemble Luscinia geeft een con cert op zaterdag 18 ja nuari in Zierikzee. Er worden werken van Jan Dismas Zelenka en Johann Sebastian Bach ten gehore gebracht. Musicus Mar van der Veer geeft een lezing over de laatste dagen van Felix Mendelssohn- Bartholdy. Vervolgens worden twee koorwer ken van deze componist ten gehore gebracht. Het concert begint vrij dag om 16.00 uur en vindt plaats in de Gast- Vocaal Ensemble Luscinia geeft zaterdag een concert in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema huiskerk, Havenplein 17 in Zierikzee. Kaarten in de voorverkoop kosten 14,50 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via lusciniaconsort.nl, door te bellen naar telefoon- nummer 06-25597615 of bij boekhandel De Vries in Zierikzee. Kaar ten op de dag zelf kos ten 17,50 euro per stuk en zijn verkrijgbaar aan de deur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten; BRUINISSE Dorps huis de Vanger, 19.00-20.00 uur: Af- slankclub; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Re petitieavond Muziek vereniging Witte van Haemstede; Hand madestudio Zuid straat, Pelgrimskerk, 10.30 uur: ZipZen Mentastics; 18.45 19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Cres cendo; 17.00 uur: Re petitie CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljarten; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00 16.00 uur: Kaarten maken; NIEUWERKERK Zwembad Dol-fijn, 13.30-14.30 uur: Zwemmen voor men sen met dementie NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereni ging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: The Farewell; Gebouw 4SD, 9.30-11.30 uur: Postcafé; Gemeente huis, 19.00-21.00 uur: Nieuwjaarsreceptie; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30 21.15 uur: Repetitie Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45