Van Dijke na val zesde 'We willen snel terug naar de eerste divisie' 'Veelvraat' Tim Pleijte wordt alleen maar sterker en sterker 13 Het laatste woord het parkoers nabij de skihal lag een passage van twee balken. In de eer ste omloop sprong Van Anrooij daar met gemak overheen. ,,Ik had woensdag hierop getraind en ik dacht: in de wedstrijd doe ik het ook.De tweede keer reed ze ech ter te langzaam richting de hinder nissen. Ze knalde daarvoor vol op één van de balken en sloeg over de kop. ,,Toen ik weer op mijn fiets wilde springen, merkte ik dat mijn ketting vast zat. Ik moest hem even goed leggen. Toen kwam Puck mij voorbij. Maar ik ben niet in paniek geraakt. Ik reed weer naar haar toe en in de volgende ronde ging ik haar voorbij. Ik voelde dat mijn be nen heel goed waren." Regenboogtrui Over drie weken komen de twee Nederlandse rijdsters elkaar weer tegen op het WK in Zwitserland. Voor de eerste keer is daar een re genboogtrui voor juniores te ver dienen. Van Anrooij is na gisteren de huizenhoge favoriete voor de ti tel, maar rekent zich nog niet rijk. ,,Als ik dan nog zo goed ben als van daag en geen fouten maak, moet er iets moois mogelijk zijn. Maar ik ga daar geen plek aan vastplakken. Veel zal afhangen van de vorm van de dag." Bij het EK in Italië was die vorm minder goed en legde Van Anrooij zich te veel druk op. Ze werd toen enigszins teleurstellend derde. ,,Ik wilde toen te graag", vertelde ze. ,,Dit keer wil ik natuurlijk ook wel eerste worden, maar het WK kan mijn seizoen niet meer verpesten. Deze winter loopt alles al boven verwachting. Ik kan daardoor meer ontspannen naar die wedstrijd toe gaan." RUCPHEN Tim van Dijke kwam op het NK niet verder dan een zesde plaats bij de be loften. De veldrijder uit Colijn- splaat, die tijdens wereldbeker- koersen al in de top 10 reed, kwam tijdens zijn race ten val en kon mede daardoor niet meedoen om de podiumplaat sen. Zijn tweelingbroer Mick werd op enige afstand van hem zevende. Bij de vrouwen legde Lindy van Anrooij uit Kapelle beslag op de achtste plaats. Ruim achter de spannende strijd tussen de Nederlandse wereldtoppers reed zij lange tijd solo over het parkoers. Joannathan Duinkerke, ook woonachtig in Kapelle, pakte voor de derde keer op rij de titel bij de ID-renners. Hij reed za terdag zijn concurrentie op grote achterstand. Walter Pollet uit Hulst werd op bijna zes mi nuten achterstand derde. Ter- neuzenaar Tonnie Hoogstraate kwam als vierde aan. We zijn aan het kijken hoe we de sport populairder kunnen maken Het mooie bos- en duingebied van Westenschouwen trekt altijd veel deelnemers uit alle windstreken. Maar liefst 240 deelnemers gingen de strijd aan in de trailcross met in totaal 160 hoogtemeters. Pleijte voerde al snel het veld aan met Yu- nis abu Stitan, Bart van Trigt, Er- win Harmes en Thijs Schrama de eerst kilometers in zijn kielzog. Na vier kilometer kreeg Pleijte het rijk alleen, doordat hij veel gemakke lijker klom dan zijn belagers. Na elf kilometer had hij dan ook een voorsprong van driekwart minuut op Stitan, die Van Trigt naar de derde plaats verwees. ,,Misschien zijn de Salomons toch beter", doelde Stitan op de schoenen van de man die voor de zesde maal de sterkste was in de Deltacross. Van Trigt hield Erwin Harmes van het overall erepodium af. In theorie zou Pleijte de cross competitie nog kunnen winnen, maar gezien zijn programma (Ab dijcross, Mastboscross, Acht van Apeldoorn en het NK tien kilome ter in Schoorl), zou Stitan wel eens de eerste winnaar van Egyptische komaf kunnen worden. Pleijte gaat met die buiten-Zeeuwse wedstrij den voor een goede klassering in de Nationale crosscompetitie. Oppermachtig Monica Sanderse is in de cross competitie bij de vrouwen nauwe lijks te kloppen. Ze kwam op de 23ste plaats overall binnen in 45.29, op bijna een minuut gevolgd door Laurey van den Berge. ,,Ik train lekker, maar Monica is momenteel wat sneller en daar moet ik het mee doen", liet Van den Berge be rustend weten. Ada Geuze finishte overall op plaats drie bij de vrou wen voor Lucia van de Laarse, Ly- dia Kleinjan en Durbey Meijboom. Op de korte cross liet Tommy Staal zien dat hij nog steeds over vol doende snelheid beschikt. Na 2.4 kilometer had hij precies tien se conden voorsprong op Wouter Verstraate en Bereket Petersen, die bijna de finish miste. Anjolie En gels kreeg ruim baan bij de vrou wen, voor Mirthe de Zeeuw. maandag 13 januari 2020 PM zelfvertrouwen' Op het herenteam van BC Vlissingen staat dit seizoen zo goed als geen maat. Van de twaalf wedstrijden wonnen de Vlissingse basketballers er liefst elf, vaak met indrukwek kende cijfers. Afgelopen weekend was het weer prijs. JRC Boxtel werd met zeer ruim verschil aan de kant ge schoven, 104-47. Shooting guard Mike de Kraker (27) is logischerwijs behoorlijk te spreken over het seizoen tot dusverre. Bas Dingenouts Vlissingen Lag het in de lijn der ver wachtingen dat het zo goed zou gaan? Mike de Kraker: ,,We willen zo snel mogelijk weer terugkeren naar waar we vandaan kwa men, de eerste divisie. Vorig jaar zijn we, mede door blessu res, gedegradeerd. Dit seizoen zijn geblesseerde spelers te ruggekeerd en zijn we, zeker ook in de breedte, verder ver sterkt. De eerste wedstrijd wonnen we meteen heel ruim, waardoor we snel een signaal af hebben gegeven aan de an dere teams. Tot nu toe hebben we alleen in Tilburg verloren van Pendragon.'' Jullie nemen nu alleen genoe gen met de titel? ,,Het zou gek zijn als we dit nu niet zouden durven uitspreken. Een zekerheid is het overigens zeker niet hoor. De nummer twee op de ranglijst, EBBC heeft maar één verliespartij meer dan wij. De heenwedstrijd was erg spannend, het verschil —Mike de Kraker ICIERAAD Mike de Kraker in actie. FOTO THEO THEUNE was maar twee puntjes. We zullen volledig gefocust moe ten zijn om van ze te winnen.'' Jullie moeten voor iedere uit wedstrijd ver reizen. ,,Ja, absoluut. In Zeeland heb je natuurlijk maar een handvol clubs, laat staan op het niveau waarop wij spelen. We zijn in gedeeld in één van de vier lan delijke tweede divisies met ver der louter Brabantse en Lim burgse teams. Ik moet altijd wel lachen als de tegenstan ders klagend aankomen omdat ze zo ver hebben moeten rij den. Dat wij dat iedere twee weken moeten doen, wordt ge makshalve vergeten. Je zult ons overigens niet snel horen klagen. We maken er altijd een gezellige dag van en zulke dagen zijn ook nog eens goed voor het teamgevoel.'' Komt er nog een beetje jeugd aan bij jullie? ,,De aanwas van jeugdig talent is best wel een probleem. Bas ketbal is ook niet de makkelijk ste sport om als klein kind mee te beginnen. Eigenlijk beginnen kinderen vaak pas met basket bal als ze rond de tien jaar oud zijn. In de jaren ervoor kiezen een heleboel kinderen natuur lijk al voor een andere sport. We zijn wel aan het kijken hoe we de sport populairder kun nen maken.'' Op overtuigende wijze was Tim Pleijte de snelste tijdens de Del tacross in Westenschouwen. Na zijn zege in de Kustmarathon heeft de Vlissingse atleet een paar weken rust genomen, om vervolgens ijzersterk terug te komen. Hij won de Vertical klim in Tenerife en miste twee dagen later een afslag en daarmee een topklassering op de marathon. Ook in de Boscross in Amster dam was Pleijte goed: ,,Ik heb niet veel te klagen." Sjaak Sinke Westenschouwen Tim Pleijte (m) was zaterdag heer en meester in het Schouwse bos. foto arjan schotanus Shirin van Anrooij greep in Rucphen met overmacht de Nederlandse titel. foto joris knapen pixaprofs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41