Korfballers TOP in fysiek duel weer te sterk voor Fiks rot is nog van waarde voor Hoek Swift laat KVS in leven en slikt de tweede nederlaag 11 MIDDELBURG Het kwartet koplopers in de overgangs klasse D halveerde in de eerste speelronde van 2020. Swift was één van de slachtoffers. De Middelburgers gingen met 25-22 onderuit bij KVS, dat wél koploper bleef. Titelfavoriet Swift struikelde over de eer ste horde van 2020. „Eigen schuld dikke bult", was de duidelijke reactie van coach Dennis Plantinga (foto) op het in zijn ogen onnodige verlies tegen KVS. Hij zag dat zijn ploeg in de eerste dertig minuten een veldoverwicht niet om kon zetten in een grotere voor- sprong dan de 9-10. ,,We lieten KVS in leven'', aldus Plantinga. Swift kwam vervolgens nog wel op 9-11, maar moest daarna toestaan dat KVS op stoom kwam en het momentum pakte. Een feller KVS strafte onhandige keuzes van Swift af en kwam kort voor tijd op drie pun- 'j /M| ten voorsprong. Dat bleek een onoverbrug baar gat voor de over- gangsklasser uit Middel burg, dat de tweede nederlaag van het seizoen leed. Doordat GKV won van Spor ting Trigon zakt Swift na vijf duels naar de vierde plaats, twee punten achter de ge deelde koplopers GKV en KVS. De Zeeuwse hoofdklasser heeft nu exact halverwege de zaalcom petitie negen punten. Daarmee staat het team hoog in de midden moot. De achterstand op koploper KCC is al wel heel groot. Uit bij Fiks werd het drie weken geleden in Oegstgeest 27-28 voor TOP. Dit keer waren de ploegen wederom aan elkaar gewaagd. De Arnemuidenaars zaten na vijftig minuten wel weer aan de goede kant van de score. TOP opende sterk. Binnen twaalf minuten stond het 9-4. Daarna kwam de opponent uit Oegstgeest terug tot 13-12. Bij rust was het 15-12. Dat kwam met name door de scherpte bij Jorian Schroevers (7 treffers) en Demi Mondeel (3). In de tweede helft van het fy- i Jorian Schroevers en Demi Mondeel zijn vooral voor rust bijzonder scherp sieke duel had TOP het aanvanke lijk zwaar. Bij 19-18, tien minuten voor tijd, was het spannend. Daarna rechtte de thuisspelers hun ruggen en werd er toch nog flink afstand genomen. Scores TOP: Jorian Schroevers 9, Jeanine Marijs 6, Demi Mondeel 5, Anita de Ridder 3, Sander Kloet 2, Remco Bezemer en Jurriaan Bou- wens 1. en hamert op de training op princi pes die in een wedstrijd terug ko men. Als er nou snel een nieuwe trainer voor volgend seizoen be kend wordt, zou hij van de KNVB dan tot het eind van het seizoen mogen blijven?'' Vergevorderd stadium Goes, dat in het verleden voldeed aan de licentie-eis van de bond, heeft volgens Hugo Barends alles op alles gezet om een geschikte op- volger te vinden. De club heeft voorlopig tot eind van deze week respijt. ,,Ik ben direct na het opstap pen van Ruud Pennings in contact gegaan met de KNVB en Adri Franke van de VVON'', zei Barends. ,,Ik heb wekelijks contact met de bond en zeven man benaderd. Die konden om uiteenlopende redenen geen van allen. Ze kregen geen toe stemming van hun huidige (zon- dag)club, zaten privé moeilijk of waren financieel niet haalbaar. We zijn wel in een vergevorderd sta dium met een trainer voor volgend seizoen, die in het bezit is van het diploma Uefa A. We willen rust rond de hele situatie.'' Daan Eikenhout wil zich zo min mogelijk met de discussie be moeien. ,,Als mensen op hun stre pen gaan staan, dan kan ik daar niks aan veranderen en moet Goes heel zakelijk zijn. Puntenaftrek? Dat moet je hier niet hebben. Daar zijn de punten te duur voor.'' duel al met 4-0 voor kunnen staan. Ruben de Jager en Rik Impens maakten er zaterdag twee, Jonathan Constansia had dat aantal ook ach ter zijn naam kunnen hebben maar hij scoorde niet. De routinier speelde als nummer 10, achter De Jager en Impens. Kim van den Bergh was de controleur vlak voor de verdediging. Voor de 34-jarige Belg was het zijn eerste basisplaats sinds 28 sep tember van het vorig jaar. Destijds werd Van den Bergh tegen VVSB na 45 minuten gewisseld, in de maan den daarna kreeg hij amper nog speelminuten. Een vertrek tijdens de winterstop leek daardoor bijna een abc'tje, maar Van den Bergh maakt het seizoen af bij Hoek. ,,In de spelersgroep heb ik gezegd dat ik alleen zou vertrekken als het inte ressant genoeg zou zijn voor me'', legde hij uit. ,,Dat was nu niet het geval en ik ga hier niet zomaar weg. Ik vind dat ik nog fit ben en wilde gewoon zien hoe het de rest van het seizoen zou gaan.'' Stabiliteit Als controleur voor de verdediging, waar de linkspoot normaal gezien altijd in het hart van de defensie opereert. ,,De trainer zei dat hij op die positie, op de '6', stabiliteit no dig heeft. Dinsdag tegen Adegem liep het redelijk goed, al was de te genstand niet veel.'' Tegen VVOG speelde Van den Bergh in de ope ningsfase dicht tegen zijn eigen de fensie aan. Omdat de tegenstander twee lopende middenvelders (Dean van Ooijen en Henri Ker sten) had die geregeld de diepte zochten, kwam Hoek in de eerste twintig minuten vaak een speler te kort op het middenveld. Van den Bergh: ,,Ik moest steeds kiezen en dat was even lastig. Daarna ging het beter. Voor mij was het op die positie ook even zoeken. Ik ben het niet gewend om steeds over mijn schouder te kijken.'' Alexander Embrechts pakte na rust, kort nadat hij zelf de 3-0 had binnengekopt, een gele kaart. Het was zijn vijfde van het seizoen waardoor hij zaterdag geschorst is voor het duel met FC Lisse. ,,Dat is wel vervelend'', meende Van den Bergh, die in de tweede helft com fortabeler speelde. ,,Als je met 6-0 wint, wil je een week later het liefst met dezelfde elf starten. Er zal nu wat geschoven moeten worden, maar we hebben met Kyle Does burg erbij nu wel wat meer opties. Dat is alleen maar goed.'' Doesburg maakte zaterdag na 68 minuten zijn rentree voor Hoek. De van Stedoco overgekomen spits had bij zijn rentree meteen kunnen sco ren, maar twijfelde te lang toen hij alleen op doelman Paul Eppink af ging. Een kwartier voor tijd was Doesburg wel de man van de assist, bij de 6-0 van Vandepitte. Die treffer gaf de negende over winning van het seizoen nog wat extra glans en zorgde ook voor een tevreden gevoel bij Kim van den Bergh, die zich na lange tijd einde lijk weer eens vanaf de eerste mi nuut mocht laten zien. maandag 13 januari 2020 De korfballers van TOP Arne- muiden zijn 2020 begonnen met waar ze in 2019 mee zijn geëindigd: een overwinning op Fiks. In de volle sporthal De Blikken werd het 27-21 voor de ploeg van coach Edwin Cop- poolse. Roeland van Vliet Arnemuiden het trainersvlak 1 IUL Hoek-VVOG mi 24. De Jager 1-0 31De Jager 2-0 56. Embrechts 3-0 64. Impens 4-0 66. Impens 5-0 76. Vandepitte 6-0 Opstellingen De Jonghe Eppink Wilson Snijders Embrechts Hop James Muller Bannani Onuoha Van den Bergh Latupeirissa Vandepitte Kersten Smulder Van Ooijen Constansia 77. Kabwe Manengela Impens 68. Doesburg De Jager 68. Nelis 63. Bottenheft 77. Vossebelt 46. Buitenhuis Ahrens Scheidsrechter: J. Aafouallah Toeschouwers: 650

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39