9 NK als veredelde Mathieu van der Poel fandag VELDRIJDEN NK MANNEN EN VROUWEN De vrouwenrace bij het NK veldrijden stond bol van de spanning. Het was eigenlijk een mini-WK en Ceylin del Carmen Alvarado (21) was de sterkste van allemaal. „Mooi dat een nieuwe generatie opstaat.'' te rijden, want we hebben geen ab solute kopvrouw. Dat zal dit jaar niet anders zijn'', zegt bondscoach Gerben de Knegt alvast. Kanshebber Na het NK laat Vos weten dat ze er niet bij is op het WK, ze heeft haar laatste veldrit van dit seizoen gere den. Maar met Alvarado heeft Ne derland er een nieuwe kanshebber bij. ,,Voor mij is het WK een unieke kans. Ook dat zal wel een strijd tus sen ons zijn, met hier en daar nog wat buitenlandse dames. Eigenlijk was dit NK een voorbeschouwing op het WK.'' UITSLAGEN veldrit van niveau won, is de Itali aanse Alice Arzufi, die zegevierde in Boom. Vos: ,,De Nederlandse vrou wen zijn van een enorm hoog ni veau en vrij constant. Ze doen een beetje wat Mathieu van der Poel in zijn eentje doet.'' Niet zo gek dus dat na de eerste ronde in Rucphen Alvarado, Brand, Worst, Kastelijn en Vos gezamen lijk over de streep komen. Een tempoversnelling van Alvarado halverwege is beslissend. Het par koers, met veel bochten en korte hellinkjes, ligt haar heel goed. Worst (tweede) en Brand (derde) finishen respectievelijk 11 en 12 se conden achter haar. Vos werd ach ter Kastelijn vijfde Alvarado, die al Nederlands en Europees kampioen bij de beloften was, bestempelt dit als haar 'eerste echte titel'. Dit seizoen rijdt ze als belofte tussen de elite-rensters, maar zeges in haar eigen leeftijds categorie telt ze niet. In haar ogen tellen alleen overwinningen op het hoogste niveau. Zo bezien was dit NK haar twaalfde zege. ,,In deze trui ga ik wel trainen en zal ik altij d dra gen. En er misschien vanavond ook wel in slapen.'' De rood-wit-blauwe kampioens trui is een voorlopige bekroning voor haar doorbraak. Maar de hon- Dit NK was een voorbeschouwing op het WK ger van Alvarado is nog niet gestild. Lang hield ze vol bij het aanstaande WK, over een maand in Zwitser land, bij de beloften te willen rijden om zich te revancheren voor haar verlies van vorig jaar. Maar inmid dels verkondigt de kersverse kam pioen doodleuk dat ze voor de regenboogtrui bij de elite gaat. Nu startten de Nederlandse vrouwen de afgelopen jaren op het WK ook met veruit de sterkste ploeg, maar drie keer op rij werd de Belgische Sanne Cant wereldkam pioen. ,,Voorgaande jaren hadden de vrouwen in het begin van de wedstrijd de kans om voor zichzelf Natuurlijk wil er een klein meisje met Marianne Vos op de foto die zojuist het parkoers in Rucphen heeft verkend. Geen erelijst zo lang als die van haar, na een carrière die al bijna twintig jaar duurt. Maar zo'n sterk bezet NK als vandaag in Rucphen, dat heeft zelfs Vos nog nooit meegemaakt. ,,Echt ongeloof lijk. En dan hebben we de beloften en junioren bij de vrouwen al ge had. Die meiden rijden ook al met de wereldtop mee. Bizar.'' Vos, zevenvoudig wereldkampi oene veldrijden, maakt zich geen il lusies. Als ze op dit mini-WK op het podium wil, moet ze 'echt op de top van mijn game zijn'. ,,Mooi dat er een nieuwe generatie opstaat. Ze brengen met z'n allen het niveau niet een stóp, maar een spróng naar voren. Ik moet erin mee.'' Dominantie Vos (32) doelt op de jonge twinti gers Annemarie Worst (24), Yara Kastelijn (22) en Ceylin del Carmen Alvarado (21). Reken daarbij ook Lucinda Brand (30) en de dominan tie van de Nederlandse veldrijd- sters dit jaar is compleet. De enige buitenlandse die dit seizoen een HEERSER maandag 13 januari 2020 GO Alvarado flirt met wereldtitel na mini-WK NK veldrijden, Rucphen Mannen elite 1. Mathieu van der Poel 1.01.25, 2. Lars van der Haar 0.36, 3. Joris Nieuwenhuis 1.04, 4. Corné van Kessel 2.36, 5. Stan Godrie 2.54, 6. Maik van der Heijden 3.21, 7. David van der Poel 3.41, 8. Gosse van der Meer 4.30. Vrouwen elite 1. Ceylin Carmen del Alvarado 42.28, 2. Annemarie Worst 0.11, 3. Lucinda Brand 0.12, 4. Yara Kastelijn 0.13, 5. Marianne Vos 0.14, 6. Geerten Hoeke 2.35, 7. Maud Kap- theijns 2.52, 8. Lidy v. An- rooij 3.21. Beloften mannen 1. Ryan Kamp, 2. Mees Hendrikx, 3. Pim Ronhaar. Beloften vrouwen 1. Inge van der Heijden, 2. Manon Bakker, 3. Aniek van Alphen. 4 Ceylin del Carmen Alvarado is solo op weg naar de nationale titel. FOTO PIX 4 PROFS Daan Hakkenberg *UCI FENIX -Ceylin del Carmen Alvarado (derde). De hele dag stond het publiek rijendik bij de camper, maar de verstokte fans zijn blijven wachten voor een handtekening of foto tot het moment dat Van der Poel naar huis gaat. Het NK veldrijden had wel iets weg van een Mathieu van der Poel-fandag. Het was zijn eerste cross in Ne derland dit seizoen en Van der Poel zelf had ook geno ten van de massale op komst. ,,Het was verrassend druk. Als je naar de voorbije jaren kijkt is het steeds drukker en drukker gewor den. Het is mooi om te zien dat dit kampioenschap telt in Nederland.'' Van spanning vooraf had hij weinig last. Net als de bui tenwacht, was ook Van der Poel uitgegaan van titelpro- longatie. ,,Het is bijna van zelfsprekend om die titel te pakken. Als je er naast grijpt, dan pas besef je hoe belangrijk het is.'' Rucphen RUCPHEN De zon is al bijna onder en alle renners zijn al op weg naar huis als Ma thieu van der Poel (24) zijn camper uitstapt. Twee uur eerder stond hij op het po dium om voor de zesde achtereenvolgende keer ge kroond te worden tot Ne derlands kampioen bij de elite, met rechts van hem Lars van der Haar (tweede) en links Joris Nieuwenhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37