Gon$alves overlijdt na hartstilstand in Dakar Handballers naar eerste EK-zege ooit Bekijk alle Eredivisie goals direct op je mobiel 7 in de regio laten nieuwe zorgen ontstaan ACTIVEER PZC GOAL ALERT GRATIS IN ONZE APP De Australische coureur Toby Price schakelde de hulpdiensten in toen hij de Portugees op de grond zag liggen. Een medische helikop ter bracht Goncalves nog naar het ziekenhuis, maar de hulp kwam te laat. Goncalves deed voor de der tiende keer mee aan de Dakar Rally. Hij debuteerde in 2006 en eindigde vier keer in de top 10 van het klas sement bij de motoren. In 2015 werd de Portugees tweede achter de Spaanse winnaar Marc Coma. Twee jaar later eindigde hij als ze vende. Goncalves boekte bij elkaar drie etappezeges in de Dakar Rally. De Portugees werd in 2013 wereld kampioen crosscountry. ,,Paulo was een Dakar-legende", zei rallydirecteur David Castera. ,,We kennen allemaal de gevaren van deze sport. Ik heb zelf vijf keer Dakar gereden en soms stapte je 's ochtends met een knoop in je maag op de motor. Paulo was een echte prof die de risico's kende. niet gaan geen optie was. Zij draaien het liever om. ,,In de afge lopen drie jaar was de discussie er steeds minder, door onze keuze voor dit trainingskamp wel weer'', stelde Van der Sar eerder in de week. ,,Als Ajax zijnde we ten we dat we een grote naam zijn, en als dat beweging in gang zet, dan is dat prima.'' Sportdorp Dat de sportieve voorzieningen uitstekend waren voor zowel Ajax als PSV, staat buiten kijf. Vooral het imponerende Aspire Complex waar PSV traint, maakt veel indruk. Een sportdorp, met overal waar je kan kijken de mooiste velden, grootste sport hallen en alle comfort om opti maal te trainen. Ajax en PSV gin gen voor dat doel naar Qatar. Dat andere teams, zoals Club Brugge, in eigen land geen enkele vraag hoefden te beantwoorden over de omstandigheden, wordt door beide clubs aangestipt, maar is te gelijkertijd niet relevant. Dat sport en politiek kriskras door elkaar lopen, hebben beide clubs ook ervaren. De vliegroutes zijn veranderd vanwege de span ningen in het Midden-Oosten en bij Ajax kan Sergino Dest slechts de helft van het trainingskamp meemaken, omdat de Ameri kaanse verdediger zich niet veilig voelt in Qatar. Het is direct weer een nieuw discussiepunt waar het land mee te maken zal krijgen richting het WK, zolang de span ningen tussen de VS en Iran aan wezig zijn. Hoezeer het olie staatje ook zijn best doet om alle grote sportevenementen naar zich toe te halen, de vraagtekens zijn voorlopig nog niet weg. ,,Wat moet j e anders roepen?'', zei Smits in de euforie. ,,Spanje is de Europees kampioen, we zijn geen favoriet. Maar je weet nooit wat er gebeurt als er druk op komt te staan bij de tegenstander. Wij kunnen niet meer doen dan er volle bak in gaan. Het grootste doel van dit toer nooi hebben we met de winst tegen Letland al gehaald.'' De opbouwspeler van Holstebro werd met zeven doelpunten (uit acht pogingen) gekozen tot man van de wedstrijd. Maar Oranje maakte over de hele linie indruk. Smits kwam halverwege de eerste helft in het veld voor Iso Sluijters, die in zijn eentje de eerste vijf Ne derlandse doelpunten voor zijn re kening had genomen. ,,Als het lekker loopt is het heer lijk om zo in de wedstrijd te ko men'', zei Smits. ,,We hebben ge speeld zoals we wilden spelen. Met een goede dekking, snelle aanvallen als het kon. En we hebben niet veel domme ballen weggegooid, dat was het voornaamste verschil met de wedstrijd tegen Duitsland.'' De keepers Gerrie Eijlers en Bart Ravensbergen pareerden allebei een strafworp. Dainis Kristopans, de reus van Letland (2.14 meter en 136 kilo), werd in de eerste helft uit de wedstrijd gespeeld. ,,Kristopans houd je niet op nul doelpunten maar hij kwam nooit op snelheid'', zag Smits. Daarmee was een groot deel van de historische overwin ning verklaard. Met de stille hoop dat er nog iets onwaarschijnlijks achteraan komt. maandag 13 januari 2020 RIYAD De Portugese motorcou reur Paulo Goncalves is tijdens de zevende etappe van de Dakar Rally overleden. De 40-jarige Goncalves heeft volgens de organi satie onderweg een hartstilstand gekregen. zijn nog niet weg TRONDHEIM Met een grijns op de lippen sprak Kay Smits de hoop uit dat er nog iets moois zal volgen. De Nederlandse handbal lers wonnen tegen Letland voor het eerst een EK-wedstrijd, met duide lijke cijfers ook nog: 32-24. Bij een zege tegen Spanje, vandaag, wordt het hoofdtoernooi bereikt. Dat zou een wonder zijn. Kay Smits was zeven keer trefzeker voor de Oranje-man nen in de EK-wedstrijd tegen Letland. foto bsr eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35